Apocalypto (2006)

!možný spoiler! Tenhle film není brutální, je nezáživný. První cca půlhodina mě opravdu překvapila, výprava je na úrovní, děj zasazený do zajímavého prostředí a kladně bych hodnotil i použití "původního" jazyka. Tolik ke kladům. Na udržení dvouhodinové pozornosti diváka to bohužel zdaleka nestačí. Od Mela může člověk těžko čekat něco hlubokého, ale TAK předvídatelný děj si mohl odpustit, navíc to začíná jít do kytek už od přepadení vesnice. Kromě toho Gibson neumí s násilím ve filmu pořádně pracovat, až příliš často je buď samoúčelně brutální nebo trapné, úplně zbytečné a směšné jako jaguár zakouslý v obličeji nebo krev stříkající z lebky. Obětní rituál zvládl ukočírovat, ale pak takhle zazdí.

Rocky Balboa (2006)

"Jsi šílený staříku. - Budeš stejný." *** a půl *

Simpsonovi ve filmu (2007)

Čekal jsem víc. Mnohem. A po nejlepších sériích, kde je v každém dílu vtip nebo narážka, které mě dostanou do kolen, i když už je vidím po xté, myslím, že jsem čekal víc právem. Návrat ve velkém stylu se nekonal. Říct to jedním slovem, je "řídké" nejbližší trefný výraz. Seriál je kult, o tom žádná, ale kvůli tomu nebudu filmu přidávat. Sám nevím, kolik té čtvrté je vlastně z nostalgie. Možná mi to podruhé sedne líp.

Nevěsta monstra (1955) odpad!

Před některým z "mistrových" filmů doporučuju nejdřív Burtonův film Ed Wood, skutečného Wooda si pak užijete o to víc.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Znásilňování historie? Pche! To byste pak museli "roztrhat" 7 filmů z 10ti, o osnovách dějepisu nemluvě. Jó, jen se podívat, jak místní znalci historie hodnotili třeba Statečné srdce? Že tam si tenhle "argument" zapomněli přibalit? Holt kdo chce psa bít... Já ochotně přiznávám, že jsem Snyderovi ty omalovánky "sežral", protože nic jiného jsem od filmu ani nečekal (jen půlka té páté * je tak trochu z trucu).

Pupendo (2003)

Přesně mezi *** a ****.

Troja (2004)

Jako hollywoodský spektákl, který zaplní 2,5 hodiny času, to funguje dobře. Čekat od Tróji adaptaci Homéra v celé jeho šíři nebo lekci antické filozofie by bylo naivní.