Gappa (1967) odpad!

Kdybych Gappu viděl za komančů v kině jako malý kluk, asi by to ve mně vyvolalo nějaké nostalgické pocity, nestalo se... Odpad, ale "vskutku žertovný".

Království nebeské (2005)

Ridley Scott sice celkem úspěšně zopakoval všechno, co zvládl skvěle v Gladiátorovi, ale podobných chyb se bohužel nevyvaroval, otázkou je, do jaké míry za to může sestříhání. Scott se opět vyžívá ve vizuální stránce a zbytek jde tak trochu stranou.

Gladiátor (2000)

Scottova formální dokonalost velkolepě naroubovaná na jednoduchoučký příběh.

Casablanca (1942)

Nejlepší film všech dob? Těžko. Klasika stříbrného plátna? Bezesporu. **** a půl*

Běžící muž (1987)

Proč tak vysoké hodnocení?! Už jste někdy viděli prase navlečené do kostýmu gladiátora blikající jako předvánoční vietnamská tržnice, které vrhá blesky a ke všemu pěje operní árie? Nechtěně směšné.

28 dní (2000)

Nepřesvědčivé. Navíc až na několik málo momentů zcela bez atmosféry, kterou dané téma nabízí. Celé to na mě působilo nějak uměle. **a 1/2*.

Mission: Impossible II (2000)

Nehorázně trapné, za vlasy přitažené akční scény a závěrečná scéna s pistolí vykopnutou z písku jako pomyslná třešnička na dortu.

Proroctví z temnot (2002)

Atmosféru to má výbornou, kamera dost dobrá. Ale ten konec? 3 a půl *

Andromeda (2000) (seriál)

Trikově celkem slabé, scénář rádoby protkaný něčím hlubším, toporný Kevin Sorbo, jednoduché dialogy, vtipů minimum, zoufalá, ale marná snaha přijít s nečím zajímavým. Ve výsledku suveréně nejslabší sci-fi seriál, který jsem kdy viděl.