Julieta (2016)

Nevím, jestli někdo ve skutečnosti opravdu prochází komentáře a dívá se na reference, ale pokud přecijen ano, za mě je tohle totální ztráta času. Tragický a stupidní výraz hlavní postavy nás provází od první minuty až do konce filmu, stejně jako trapné a naprosto nesmyslné počiny, které se odehrávají v každičkém obraze. To vše je ještě zvýrazněno španělskou dramatičností telenovel, kdy se co nejvíc přehrává, jak výrazem, tak hlasem a dělá se drama z každé voloviny. Tohle prostě nepotřebuješ. Jediné plus spatřuji v celkově hezkém barevném ladění scény i kostýmů. Totéž ovšem nejde říct o nechutné počítačové grafice.

Strážci Galaxie (2014)

Mám z toho pocit velké směsi různých fantasy a sci-fi. Jako když pejsek s kočičkou vařili dort, tu přihodili bílého skřeta z Hobita, tu Plenitele z Firefly, přidali špetku mrazivých obrů u Thora a mám pocit, že jsem zahlédla i kocoura v botách ze Shreka.. (?) Na druhou stranu mě ale bavil Groot a sem tam jsem se i upřímně zasmála. Celkově dávám 3 hvězdy (zaokrouhlené 2,5).

Rezistence (2015)

Nepřestává mě překvapovat, kolik toho Divergence/Rezistence zvládá vykrást. Jistě nejsem jediná, kdo zde objevuje prvky Hunger Games, Harry Pottera nebo třeba Matrixu. Stejně jako první díl, ani tento mne neoslovil. Na(ne)štěstí na to budu mít ještě dvě další části, tak uvidíme.

Hlad (2008)

Další z filmů, o kterých jsem přemýšlela ještě několik dní poté. Dostalo mě, že ve filmu za celou dobu zazní asi pět vět, což v kombinaci s použitou hudbou vytváří speciální atmosféru. Líbila se mi surovost snímku, což je především Fassbenderova zásluha, ten člověk má můj obrovský obdiv nejen za práci s tělem, ale také za práci s tělem. V průběhu filmu jsem místy musela potlačovat nutkání zvracet a tak mi ani nezbyla energie na slzy. Na konci jsem byla zhnusená a totálně rozebraná, ten snímek má obrovskou sílu a to se člověk ani nemusí orientovat v historických faktech. Pro mě šokující zážitek, který si ale ráda zopakuji.

Padesát odstínů šedi (2015)

Uf, tak jak to říci.. Paní autorka (ne)úspěšně vykrádá Stmívání (Krysčn zachrání Énu před autem!). Ty nesmyslné dialogy o ničem (Tys pila? Jedu pro tebe!!!), provázející nás celým filmem mi opravdu lezly krkem stejně jako fakt, že Ana vzdychá kdykoliv a kdekoliv, aniž by se jí vůbec dotkl. Pro mě to byl nezajímavý snímek, poněkud trapný a bez děje. A co to mělo být za konec..? Bojím se co se stane až příští rok přitmaví. Mám-li to shrnout, film ve mě zanechal jediný dojem: Taylor je sexy chlap.

Sviňák (2013)

Zprvu jsem se výborně bavila, hlášky a vůbec styl, jakým Robbo vede svůj život si mě získali. To, jak přemýšlí a řeší situace, jako by se vlastně nic nedělo. Místy jsem jen seděla, zírala a nechápala. Zhruba v půlce jsem si začala říkat, jestli nás ještě něco čeká, nebo už přišla výplňová vata, ale podivný haluze mě vrátily do hry. Pak najednou začalo přituhovat a to už schíza prosakovala televizí do obýváku. Seděla jsem vmáčknutá do sedačky a jen čekala, až to přijde. A finále mě opravdu rozebralo. Musím přiznat, byla jsem velmi emocionální, sžila jsem se s postavou. Co dodat, film je bordel, ale to je Robbův svět a tak je to perfektní. Spolu s úžasným soundtrackem se mi do hlavy občas vplíží vzpomínka na scénu se ženou a chlapcem, židlí a skleněnými dveřmi, které se nikdy neotevřely a to pokládám za úspěch tohoto počinu. Přesně tak to vypadá, když se mi příběh dostane pod kůži.

Vampire Academy (2014)

Četla jsem knižní předlohu v dobu, kdy byla vydána a následně i všechna její pokračování, proto jsem se také velmi těšila na film a byla jsem zvědavá, jakou formu bude mít. Bohužel tohle je něco ukrutného. Důležité momenty jdou za sebou tak rychle, že se člověk nestíhá zaměřit na žádný z nich a tím pádem ani nevyniká jejich podstata. Celý film je sled všech podstatných momentů knihy. Nelíbily se mi ani efekty, myslím, že by se dalo mnohem lépe přidat na dramatičnosti ubráním vtípků a dospělejším pojetím. Také obsazení hlavních postav nebylo nic dobrého. Pro mě je film ostudou pro knihu. Budu se tedy těšit, až to za 10 let někdo natočí znovu. Jedna hvězdička za ucházející Rose a druhá za song v závěrečných titulcích.

Třetí hvězda (2010)

Pro mě v poslední době jeden z nejsilnějších filmů. Benedict se krásně zhostil své role a celkové obsazení mi přijde velmi sympatické. V průběhu filmu jsem ani na okamžik neodběhla myšlenkami jinam, byla jsem úplně vtažená do děje. K tomu všemu ještě výborná volba hudby. Byl to pro mě velmi emotivní zážitek, film působí naprosto realisticky a člověk nemůže než sympatizovat s hlavní postavou. Není co víc dodat, nejlépe strávených 92 minut v poslední době.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Úžasně ztvárnění knihy S. Larssona. Mě osobně se líbí víc, než švédský originál filmu. Rooney Mara se pro tuto roli skvěle hodí a i zbytek obsazení mi přijde jako velmi dobrá volba. Hudební podkres dodává filmu na jakési mrazivosti, napětí. Také mě potěšilo několik švédských detailů v textu jinak anglicky mluveného snímku. Surové, dramatické, vynikající.

Nymfomanka, část II. (2013)

Po první části, která mě naprosto uchvátila, jsem se nemohla dočkat až zjistím, jak příběh pokračuje. Druhá část mi ale přišla dějově slabší. Většinu filmu jsem se tak trochu nudila a říkala si, kam to hlavní hrdinka dopracovala a co z toho nakonec bude, když už to teď je celkem nezajímavé. To by musel následovat nějaký dramatický konec. Nicméně pocítila jsem uspokojení, když se na závěr vypravěčka a posluchač rozloučili a budoucnost se zdála být světlá. Ale Trier nám opět dokazuje, že tohle v jeho filmech hledat nemáme, žádné růžové brýle. Bum.