Kouzelná země skřítků (1999) (TV film)

Milá pohádka z irského prostředí. Kouzelní skřítci a víly a vůbec vše je jako jedna velká zdrobnělina slova pohádka. Pohádečka. Doprovodné prvky jako irská hudba a tance a vtipné výroky typu: ,,Když mluvíte sami se sebou, vždycky máte poslední slovo," mě vždycky potěší.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Není tomu tak dávno, kdy se do povědomí dětí z celého světa dostal jeden docela obyčejný chlapec. A svou oblibu u nich nezpůsobil ani tak on sám, jako spíš kouzelné prostředí, v němž žil a osud, který mu byl doslova vepsán do čela. Ze začátku sice někteří doufali, že si třeba i pro ně přijede spěšný vlak a stanou se součástí příběhu, ale i přes letmé zklamání ze své ,,mudlovské“ budoucnosti Harrymu nezáviděli. Sdíleli s ním jeho dobrodružství, útrapy, lásky, dospívali s ním. A tak zatímco před devíti lety v kinech seděla malá děcka a hltala každou Bertíkovu lentilku, kterou jim naservíroval Chris Columbus, dnes se řady naplnily dospělými lidmi. Lidmi, kteří žijí stejně napínavý život a svádějí možná stejně kruté boje jako jejich hrdina, ale přesto na něj nezapomínají a v čarodějnických převlecích navštěvují půlnoční premiéry jeho filmů. Lidí, kteří už znají závěr a snímek je pro ně jen určitým útěkem do minulosti. Dvacátníky, kteří hltají každý záblesk kouzelné hůlky z taktovky Davida Yatese. První část sedmého dílu fantastické ságy je předposlední v sérii a je to také předposlední ohlédnutí nazpět, předposlední návštěva čarovného světa. S druhou částí tak zřejmě neskončí jen dobrodružství jednoho docela obyčejného chlapce, ale skončí příběh jedné úplně obyčejné generace snílků, která si může právem říkat ,,Potterovká“. To jsem trochu odbočila. Teď k filmu. Některé scény byly vtipné a vážně dobré(ministerstvo, úvodní scéna v rodinách) a jiné za nimi silně zaostávaly(všechny ostatní), ostatně jako v předloze-takže za tři:)

Počátek (2010)

Další potvrzení faktu, že věci s diCapriem jsou kvalitní. Dokonalá myšlenka, že ani nejniternější ideje nejsou uchráněny před okolním světem, která mě dnes přijde reálnější čím dál víc, mě nadchla. Skvělý soudtrack a scéna s překlopením francouzských ulic je doslova dechberoucí. PS:Český překlad bych osobně upravila spíš na "Vnuknutí".

Na dotek (2004)

Krásný úvod navodí příjemnou atmosféru a velké očekávání, ale komorní výprava a příliš tvrdých výrazů, aniž by bylo něco ,,vidět“, nakonec filmu dost uberou. Navíc je otázka, kde by se ocitla celá show bez čtyř ústředních hvězd? Jsou vážně tak dobré, pozvedly příběh a zahrály vše dokonale, nebo by bylo lepší, kdyby se do rolí ,,obyčejných“ lidí raději vžili obyčejní herci? Já osobně si myslím, že Na dotek by bez tak zvučných jmen sítem nadpadesátiprocentního limitu neprošlo, ať by to jiní zahráli lépe nebo ne. Vidět Natali Portmen u tyče a Cliva Owena chatovat ,,na plné koule“ totiž možná láká mnohé na filmu víc než celá jeho podstata. Ale musím přiznat, že přes mé tři hvězdy, mně to vše pořád vrtá hlavou a nakonec možná ještě jednu přidám.