Vánoce naruby (2004)

Celkem slušná vánoční oddechovka.

TRON: Legacy 3D (2010)

Dokonalá ukázka faktu, že pokud chybí příběh a scénář utkví pod bodem mrazu, pak už nic nezachrání ani dobrá vizuální stránka. Hvězdičku si snímek vysloužil slušnými efekty, dvěma vtipnými momenty a svým smutným prvenstvím v tom, že mě jako jediný film vůbec(a že jsem v kině hodně často) dokázal uspat. Ale jinak-slovy mé bystré kamarádky-svítili hezky:)

Na doraz (2010)

Pravděpodobně existují osoby jako bláznivý herec s polidštěným psem a elegantní, leč mírně agresivní intelignet. Je možné, že by se oba mohli potkat a při jejich ,,smůle" se i vzájemně konfrontovat. Asi by se jim mohla stát některá z nehod objevujících se ve filmu a není vyloučeno, že by se nakonec mohli stát přáteli. Avšak existuje téměř nulová pravděpodobnost, že by se jim přihodilo vše tak, jako to bylo natočeno. Ale asi budu nucena uvěřit tomu, že dnes je možné úplně všechno. A je fakt, že nakonec každá z epizod(až na těch pár opravdových hloupostí, které byly zařazeny kvůli udržení akce a sledovanosti) působí dost důvěryhodně. Dokonce( když uznám, že asi jsou na světě lidé, kteří převáží ostatky v plechovce a ti, kteří používají cizí věci, aniž by se zeptali) nejrealističtěji na mě zapůsobila právě scéna s kávou alias popelem. Je sice nechutná, morbidní, nevkusná a člověk se stydí za svůj smích, na druhou stranu ho až mrazí fakt, nakolik možné to celé je. Takže dost ,,na doraz", dost morbidní, ale i vtipné a didaktické. Akorát to celé může působit jen jednou, bez momentů překvapení ztratí snímek svou sílu a zvláštní prvky originality.

Občanský průkaz (2010)

Nosit samé pětky domů nemusí být zlozvykem, obzvlášť přihlédnem-li k tomu, že je nosíš pod trikem!

Svatý rok (1976)

Na svou dobu to bylo určitě skvělé. I dnes dokáže tenhle kousek oslovit, ale jen některými partiemi.

Hříšný tanec (1987)

Opravdu povedené písničky a všechna ta naivita kolem-krásná pohádka pro dospělé. Jedno z těch nejzdařilejších ztvárnění ,,neverendig story". Je jedno, jestli se píše rok 1987 nebo 2010 či 2200, tahle věc nestárne. Dá se na ní dívat znovu a znovu, neztrácí na kvalitě a vždy si dokáže získat nové fanoušky. Řadím k dalším neumírajícím hitům jako Titanic, Osobní strážce, Duch nebo Robin Hood-král zbojníků.

(K)lamač srdcí (2010)

Francouzské komedie jsou prostě nejlepší:)

Kráska a zvíře (1991)

Jedna z mála Disneyovek, která si našla místo v mém srdci. Všechno je velice milé a zpěvné a zdaleka se nejedná jen o pohádku pro děti. Jen je škoda, že celá ta krása je tak nějak zvířecky zrychlená a pokrácená. Klidně bych snesla ještě jednu verzi určenou těm starším, kde by se více než na uměleckou stránku kladl důraz na tu filosofickou. Ale jinak opravdu hezké.

Andělé a démoni (2009)

Uznávám, že Šifra mistra Leonarda rozhodně lépe vystihuje příběh, napětí, není zdaleka tak předvídatelná, vyskytují se v ní mnohem zajímavější a charakternější postavy a příběh je mnohem ,,reálnější", dokonce i hudba se zdá méně naléhavější, přestože obsahuje stejné téma. Přesto na mě ale zapůsobili Andělé víc. Především kvůli většímu spádu. Pořád se něco děje, vše je honosnější, hlučnější a méně originální, přesto to vše dokonale funguje a svérázná hudba tvoří výborný doplněk. Nakonec jsem se rozhodla ohodnotit oba příběhy ze života profesora Langdona stejnou známkou, protože oba filmy dokáží zaujmout a rozhodně bych je zařadila k nadprůměru v jejich žánru.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Po prvním zhlédnutí jsem mířila níž a Šifra ode mě dostala pouze za dobře, ale později jsem si uvědomila, že ve svém žánru rozhodně patří k nadprůměru. Přestože Andělé a démoni se mně zdáli akčnější, tak z hlediska vypracování příběhu a celkové věrohodnosti se Šifra vyvedla mnohem lépe. Na můj vkus by se mohl snímek trochu zkrátit, ale zase mu hodně dodaly dobře vykreslené postavy(především opravdu ďábelský Paul Bettany).