Intimní osvětlení (1965)

Sonda do českých svépomocí postavených domovů. Místy boží, místy průměrné."Chce to trochu trpělivost, ale zato je dobrej" vypovída o přednormalizační situaci a lidech toho času víc než dobové dokumenty.

In Your Eyes (2014) odpad!

Až do konce jsem doufala, že ke kolejím přiběhne jen Zoe Kazan a ukáže se, že celý film byl jen velký vtip. Nebyl.

Jack Ryan: V utajení (2014)

Kupodivu film nedrží nad vodou Branagh, ale hudba Patrika Doyla. A vlastně ani ta ne. Plus za koupelnový fight, stoky a Kevina, zbytek je naprosto zbytečná straight-to-vhs rutina bez špetky logiky či invence. Poslední záběr pak jen hezky utvrzuje cílovou skupinu televizního diváctva sobotního odpoledne. Na Nově. (a vůbec, co je to poslední dobou za diletantskou módu vynechávání finálních soubojů?)

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Po třech sezónách spadl bezchybný obědový romanťák do větší gagovitosti a rozptýlil svůj příběh rovnoměrně mezi všechny postavy. Tím došlo k menšímu zájmu o to, jak to vlastně s něčí matkou dopadne. Ubylo nápadů, ubylo melancholie, ubylo příběhu, ubyla hvězda.

Já, legenda (2007)

Po Last Man on Earth a Omega Man již třetí nepříliš povedená adaptace Mathesonovy průměrné knihy. Raději si pusťte novozélandské Ticho na Zemi, které sice nemá ani Vincenta Price, ani slavnou předlohu, ale má atmosféru od začátku do konce.

Já, Olga Hepnarová (2016)

V Ceskem rybnicku velky posun k lepsimu, za Polskem nicmene zaostavame (Ida).

Jattáman (2009)

Japonští Spy Kids se souboji ještě přestřelenějšími než v D.O.A. kombinované s Power Rangers, okořeněné roboty z Transfotmers a Rocksteadym s Beabobem. To vše v přepáleně barevných interierech, bez zbytečných digitálních nesmyslů a s pokémoními nástupy soubojů. Miike se utrhl ze řetězu jak už dlouho nikdo ne, natočil tři téměř totožné půlhodiny a dal je za sebe.

Jeden musí z kola ven (2011)

Pripomina to ty stare spionazni/mysteriozni flmy vsim. Kamerou, skvelymi vykony i prisernou zdlouhavosti u ktere v tomto pripade clovek zemre nudou. Ale dostala jsem znovu chut na Conversation.