Výměna (2008)

Pri tomto filme som si uvedomil ze Angelina nie je len taka akcna pop hviezda ale - ze ona ma vlastne same vyborne filmy, a je to ozaj herecka hodna oscara. Druha silna postava je reziser - aj tu mi to vychadza ze Clint ma same vyborne filmy. Changeling je hrozne dlhy film, je to historicky film, a nema poriadny koniec. Toto vsetko mi obvykle na filmoch vadi. V tomto pripade som si to vsak skoro ako keby nevsimol - Ten film proste ma cosi do seba :) Jednoducho je to fajn napinave a zaujimave po cely cas, nik netusi ako to cele skonci, je tam cosi zahadne - oplati sa pozriet. Trosku vaham ci nedat az 4* ale - necham si na zaujimavejsie filmy. Changeling vsak urcite odporucam.

Nový svět (2005)

Hned na uvod musim povedat ze ma tieto historicke zivotopisne eposy nadchnu len malokedy, takze pripustam - asi nebudem objektivny. Velky problem casto vidim v tom ze je to hrozne dlhe, Novy svet nie je vynimkou. Nielen ze je to dlhe ale tak nejak maju autori potrebu zahrnut cely zivot hlavnych postav (nie aby sa zamerali na to najzaujimavejsie akcne obdobie) a potom je to miestami nudne a pomale :/ Plusmi naopak su krasne scenerie, nadherna hudba, vyborni herci a dalsie tie paradicky (ktore vsak ja ako divak prehliadnem, kedze je to proste nudne :/ ) Pocahontas bola pekna, ale - bohuzial to je jedine co som si zapamatal. Tieto filmy proste nie su pre mna a Novy svet nie je vynimkou. Snad zaujme ineho.

China O'Brien (1988)

Dalsia karate nostalgia ktoru som si kvoli nostalgii musel pozriet. Tak ako ostatne hity rokov 90tych - v dnesnej dobe je to uz take nejake slabe, malo akcne, vyblednute, ale - zaroven citit tam tu klasiku, takze sa to pozriet (najma kvoli tej nostalgii) pozriet oplati :) Dokonca by som povedal ze v porovnani s ostatnymi "videopeckami" z tohto obdobia bolo toto mozno o maly kusok lepsie ako priemer, preto "az" 2 *

Iluzionista (2006)

Tento film som videl nie tak dlho po inom kuzelnickom (dokonaly trik) a tak som musel podvedome porovnavat... Je fajn ze tu nebol ten scifi faktor, a vsetko bolo "realne" ale na druhej strane vo vsetkom ostatnom tento film bohuzial zaostava. Tolko k porovnaniu. Ak ho hodnotim osamote - prijemne pozeranie. Dej ma spad, je to tajomne a zamotane ale nastastie iba tak ze sa to da sledovat, prijemna atmosfera, herecky tiez fajn. Dobry film.

Tygří spáry 2 (1993)

Z tuzby po nostalgie, som sa rozhodol pozriet si aj tie akcne pecky ktore som ako maly nevidel (staci ze v nich hra Billy Blanks, Jalal Merhi, Cynthia Rothrock a pod) ale - nie je to tak, ze kazda akcna pecka bude pecka. V tomto pripade to skutocne bolo slabe. Akesi scifi akcne becko ci cecko, plne nezmyslov. Nejake tie sceny sa mi vryli do pamati, ale - to len tym ake boli nezmyselne. Celkovo teda - nevyrazne, zvlastne, nezmyselne - radsej nie.

Lekce umírání (2007)

Podla popisu to znie zaujimavo - chlapik zomrie a zakazdym sa zobudi ako niekto iny, v inej realite. V skutocnosti je to vsak strasny nezmysel. A cim dalej, tym je to nezmyselnejsie. Na konci - uz ani netusim ako to vlastne skoncilo, ale urcite nic vynimocne. Proste slabe, asi by som to neodporucal.

Legenda o zlaté perle (1987)

Velmi ma to laka dat az 4, ale budem teda objektivny. Vela tu urcite zohrala nostalgia - ked som bol maly, bol tento film neuveritelna pecka, a teraz - po 25 rokoch - stale bol celkovy dojem vyborny! Hlavna postava (znama z inej akcnej serie) je proste frajer. Je to dobrodruzstvo od zaciatku az do konca, je to scifi, je tam akcia, cestuju po celom svete - pre mna uplne dokonala zabava v style Indiana Jones, akurat - neberu to az tak vazne. V dnesnej dobe to uz skutocne zaostava a aj v porovnani s americkou produkciou (onen Indy) je to ozaj slabsie, ale to stale nie je dovod aby sa to nedalo pozriet. Podla mna proste vyborne!

Útěk do divočiny (2007)

krasne scenerie, film o "slobode", celkom to cloveka namotivuje niekam strasne daleko ujst od tohto zleho sveta... A krasne romanticky dobrodruzne (citit gyc), hlavny hrdina co vsetko zvladne a - on napokon spravi toto? Nahneval ma ten nezodpovedny koniec (v 127 hours bola hlavna postava nezodpovedna ale toto - to je vrchol). Je mi jedno ci to tak bolo skutocne alebo je to dramatizacia ale - proste takto by sa hlavny hrdina (co tolko toho zazil!) nemal spravat. Proste si film, aj hlavna postava zasluzia taky vyraznejsi koniec. A preto, napriek tomu ze vsetko bolo vyborne, davam "len" 2.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

prve tri pasce boli proste vyborne. 4ka taka neurcita a toto - toto bolo proste divne. Nemalo to akoby nic zo starych serii, miestami nezmyselne, napriek tomu ze tam bolo vela vybuchov predsalen nejak malo akcne, a chudak Bruce za to ani nemoze. Snazi sa snazi ale co z toho ked je to tak zle napisane? Skoda... Pozriet sa to da, stale je to lepsi priemer, len - celkovo (v porovnani ostatnymi pascami) proste sklamanie...

Perníkový táta (2008) (seriál)

Ano, je to nepochybne dobre spraveny serial. Je to nieco nove, pekne vykreslene postavy, dramaticke, vela, vela, vela silnych scen, nepredvidatelne, herecky vyborne, a uznavam - bavilo ma to (co sa u nescifi serialov tak casto nestava). Lenze az tak uplne dokonale to zas nebolo. Hlavny problem ktory som pocitoval - cele to bola len telenovela. Miestami strasne natahovane, niektore zapletky zbytocne. Zaroven som trosku citil problem pritomny v ostatnych serialoch - ze cim vyssia seria tym to bolo nejak slabsie, postavy sa menia (a uz to nie su moje oblubene ale akesi zvlastne)... Tak ci onak ale - uznavam - bolo to vyborne. Oplati sa vidiet, len - az tak uplne najlepsi serial to (podla mna) nie je.