Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Misfits je skvely 5 hviezdickovy serial. Je to ine, nove, zaujimave, britske, drsne a zaroven emocionalne, vyborne napisane postavy, novi zaujimavi herci a vela dalsich superlativov. Asi tak je to po prvej serii. Cca po 3tej serii to bohuzial zacina trpiet nedostatkom vacsiny serialov ktore sa zdaju byt po prvej serii vynikajuce - odchadzaju tie postavy na ktore si divak zvykol a prichadzaju nove, nie zle - ale - uz je to proste iny serial. Zaroven, ako keby dosli napady a zacina to byt coraz viac nezmysel - stale je to vsak, z nostalgie voci prvym seriam - vyborna vec hodna aspon 4*. Po dalsej serii sa vsak ukazuje ze to upada coraz viac, aj sledovanost klesa a proste je to bohuzial cim viac priemer :/ Teraz sa chystam na 5tu seriu, ktora mozno moj nazor zmeni k lepsiemu, zatial to je vsak taky celkom fajn serial, ak nutne nemusite ostante pri prvych 2 max 3 seriach...

Železné pěsti (1995)

pred nejakym casom som si povedal ze z nostalgie si pozriem vsetky tie akcne Becka co boli pecky ked som bol maly znova a - napriek tomu ze v 99% pripadoch to dopadne velkym sklamanim, stale pokracujem :) Fists of Iron nie je ziadnym prekvapenim - ten film rozhodne nebol tak dobry ako si ho pamatam. Dejovo je to to iste ako vsetko ostatne - nadejny karate hrdina, tazky trenning, hlavny zaporak ktoreho musi porazit aby cosi/niekoho pomstil, nejaka zena, na koniec hlavny zaporak v ringu padne. Nic nove, slabo natocene, akcne sceny zufalo zaostavaju za sucasnou azijskou produkciou ale aj tak - je tam nostalgia, cely cas to ma fajn 90s feeling, a preto sa to napriek vsetkemu tomu zlemu da pozriet a mozno to s tymi 2* prehanam ale - z nostalgie :)

Avengers (2012)

avengersov som dal hned po thorovi, cakal som volne pokracovanie ale tu to bolo pokracovanie dalsich X akcnych hrdinov, niektorych pre mna menej znamych a asi preto mi to prisla napokon len taka zlepenina. Z pohladu postav je to proste u mna Iron man a - potom ti ostatni. Popri nom tam proste vsetci ostatni zaostavaju, obcas su tam dokonca podla mna navyse :) Obsahovo je to Thorovi (a dalsim akcnym superhrdinskym filmom) podobne - suprhrdinovia bojuju proti spezloduchom aby zachranili svet. Akoze cenim si ze sa tu podarilo dat dokopy vsetky tie slavne mena, len proste celkovo to na mna posobilo ako zlepenina, nech uz hocijako dobra. Okrem tohoto hlavneho "nedostatku" (ktory vlastne ostatni divaci beru skor ako plus) je to vsak uplne ok - efektov hafo, akcie tiez, scarelett johanson ako sexi zena ktora ku kazdemu dobremu filmu patri, jednoducho nic tomu nechyba, urcite sa to da odporucit, ja by som si asi ale tych hrdinov viac vychutnal po samom.

Thor (2011)

taky fajn akcny film, kde mi vlastne ani nic nevadilo (okrem toho ze som si furt myslel ze to ma byt brad pitt na plagatoch). komiks nepoznam, ani som netusil ze thor ako hrdina existuje, ale po filme som mudrejsi (cim chcem povedat ze ok - nebolo to take uplne vytrhnute "z reality", je tam aj nejaky ten akoze pribeh odkial ten thor prichadza - dost divne, ale to pri komiksovych hrdinoch netreba riesit) potom cele klasicky - nejaky ten zaporak, nejaka zenska postava, na konci zachrania svet. tak preco "az" 3* ked je to len taky fajn priemer? No prave preto ze na konci som z toho mal pocit ze sa to dalo celkom v klude pozriet, ziadne velke nedostatky ma nenapadaju a ako pisem na zaciatku - fajn akcny film.

Operace Zlatý Fénix (1993)

jalal merhi bol (z nejakeho zvlastneho dovodu, ked to teraz tak objektivne hodnotim) celkom hviezda v mojich ociach ked som bol mlady, no priznam sa ze golden phoenix som videl prvykrat az teraz. je pravda ze vsetky tie karate filmy su v podstate o tom istom a tak akykolvek pokus o nejakych pribeh mozno hodnotit iba kladne. prave o to sa jalal (co by reziser a hlavna postava v tomto pripade) pokusil a mal to byt dobrodruzny film. ked zapojim vela fantazie dalo by sa povedat ze je to taka hodne, hodne slabsia verzia indiana jonesa (ktory vznikol viac ako 10 rokov pred tymto filmom). proste ako dobrodruzny film - slabe. nic to, ma to byt predsa film kde je vela bitiek a akcnych scen. bohuzial vsak ani toto sa nekona. a tak vznikol zlaty fenix, film ktory neviem kam zaradit, ale tak ci onak je velmi slaby. viac ako 1* nebude, i ked tam bol ten makac jalal...

Prometheus (2012)

v podstate je to taky obycajny scifi film. Ale - kedze je to na temu Alienov a kedze je to natocene v poriadne velkom style, tak sa to da vnimat ako nieco lepsie ako priemer. Je asi skoda ze to nemalo ten dej a myslienku este hlbsiu, viac prepojenu s Alien seriou. Tento nedostatok je vsak kompenzovany vsetkym tym ostatnym co vo filme rozhodne neposobi lacne a ked to teda cele spocitam - da sa to pozriet :) 3*, mohlo byt viac, snad nabuduce...

Memories (1995)

Anime si pozrem skor vynimocne, k tomuto som sa dostal tak ze nejaky kamos spominal ze je to vyborne, tak som si to pozrel. Nuz - je to zaujimavy film, rsp vsetky tri. Kazdy ma cosi do seba, a su "celkom odlisne" nielen od saba navzajom, ale aj od inych standardnych motivov co sa vo filmoch vidia. Napriek tomu, nemozem povedat ze by to bolo uplne dokonale. V ramci anime je pre mna top skor veci ako Spirited Away, alebo Metropolis, ale stale - vrylo sa mi to do pamati, bolo to ine. Takze odporucam, zaujimave pozeranie. A aj ked vidim ze fanklub (tusim ze vsetci skalni fanusikovia japonskej kultury) to hodnoti vyssie, u mna ako bezneho divaka - 3*.

Orlí spáry (1992)

Dalsia nostalgia an ktoru som sa tesil (ked to bezalo na VTV bola to spicka ako vsetky dalsie filmy s Blanksom, Merhim a Rothrock a neviem este ake hviezdy videofilmov vtedy boli). Trosku som aj cakal ze dnes to uz tak nenadchne a presne tak to dopadlo - slaby film, bojove sceny dnes uz vyzeraju tiez akosi menej akcne - proste tento film sa oplatilo pozerat v 92hom. Dnes uz je to ozaj iba pre skalnych fanusikov tej doby.

Silent Hill (2006)

Prvy dojem - uplne vyborne! Vizualne paradne, krasne zabery, atmosfera napatia, postavy nerealne - ale presne tak ako to mam vo filmoch rad, proste krasa. Potom prichadzaju na scenu prve prisery (resp ako to nazvat - proste to stelesnenie zla :) a je to sice troska divne ale - su to japonci, u nich sa divne toleruje. A potom je to coraz viac divnejsie a mam coraz viac pocit ze keby sa to nesnazilo nasilu drzat predlohy (ktoru nepoznam - ale aj tak...) a radsej by sa to vybralo po tom namakanom uvode vlastnou cestou mohol to byt naozaj vyborny film. Ak som zacal pozerat s tym ze to je na 4/5 hviezdiciek, tak cim dlhsie som pozeral tak moj celkovy dojem klesal a zastavilo sa to niekde na 2*. Da sa to pozriet, viem ze je aj druha cast ktorej dam sancu, ale nemyslim ze je to nejak vynimocny film.

Poslední srážka (1992)

Su Becka s hviezdami ako Van Damme, o cosi nizsie je asi Segal a niekde na konci rebricku je Lamas ktory je z nejakeho dovodu tiez povazovany za hviezdu filmov o bojovych umeniach. V Final Impact je tiez daky bojovnik, byvaly sampion, pricom slovo "byvaly" je dolezite. Lebo - ziadnu zaujimavu akciu nepredvedie, ani samicky si neuziju pekne tela, a celkovo je slaby. Michael Worth sa to znazi zachranit, ale keby bol aj najsamlepsi tak to bude maximalne "priemerny akcny film". Alebo keby aspon hlavna zenska postava bola nieco extra - nie... Dej standard - mlady talent, tvrdy trenning, na konci zvitazi a niekoho pomsti. Okrem nostalgie (preto som po tomto filme siahol aj ja) nie je ziaden dovod preco sa to oplati vidiet.