Transsibiřský expres (2008)

zaujimava zalezitost... uz nazov bol zaujimavy, recenzie slubovali Hitchcockovksy pribeh s par postavami, dej sa odohrava pocas 7dnovej cesty vlakom z Ciny do Ruska (jeden z mojich malych snov) - no rozhodne zaujimavy mix na zaciatok. V uvodnych titulkach dve (pre mna) zname mena- moze byt. Pribeh je naozaj taky ako recenzie slubovali - vsetko vyzera v poriadku, ale divak tusi ze cosi v poriadku nie je. Par veci sice skuseny divak predpoklada, ale aj tak (aspon mna) par veci zaskocilo a prekvapilo ako sa na dobry thriller patri. Dokonca ani nemozem povedat ze som uz v polke vedel ako to skonci - pomerne napinave az do poslednej chvile. Este par malych plusiek za motivy "fotografia", "rusko", "transsibirska magistrala" - u mna dost na 3.

Malý Rambo (2007)

neviem ci mame na to v slovencine vyraz ale proste taky "feel good" film. Davam mu (iba) 2 hviezdicky aj ked si asi zasluzi viac iba preto, lebo mi osobne nesedia britske veci, a 80te roky. Avsak objektivne - naozaj to bola prijemna komedia/drama. Detske dobrodruzstva, krasna nostalgia z Anglicka 80tych rokov, podtrhnuta soundtrackom (i ked to si asi vychutnaju iba Britski divaci co to zazili), "dobro zvitazi nad zlom" a nejake to moralne ponaucenie, proste prijemny film pri ktorom aj ak sa nebudete smiat - budete sa aspon usmievat. Dokonca este aj ta myslienka - natocit amatersky film - to mi pripomina mna ked som bol maly - ano, je to urcite dobry film, ale nemozem si pomoct - nesadlo mi ze to bolo britske :)

Vetřelec vs. Predátor (2004)

iba nedavno som (omylom namiesto tohto) zhliadol AvP requiem. Tento film (AvP 2004) je oproti tomu uplne perfektny. Nikdy som nebol velkym fanusikom Aliena ani Predatora, takze mi vobec nevadi ze ich Fox (vraj na prianie fanusikov) pomixoval. A vysledok aj napriek vseobecne negativnej kritike, podla mna nie je zly. Dej je sice klise (bohaty typek si najme tych najlepsich v obore) a tiez je jasne ze vsetci na konci pomru ale (spoiler) jedna postava prezije. Ale to vobec nevadi - proste akcne scifi ako ma byt. Mimozemstania, scifi zbrane, vela vybuchov, nove technologie, vsetko v podzemnej pyramide kdesi na severnom (juznom?) pole - material akurat na 90 minut. Urcite to nedosiahne kult povodneho Predatora ci Aliena ale - da sa to pozriet. (a ako som uz pisal ak to porovnam s "pokracovanim" z roku 2007, tak AvP2004 je perfektny)

Kmen Andromeda (2008) (TV film)

Ono - neni to zle. Pocul som ze kniha je vyborna, film z 1971 je vraj kult, (necital a nevidel som), no toto televizne spracovanie bolo - proste nie zle. Ale to je vsetko. Zacina to celkom dobre a vo velkom style - neznamy virus, cela Zem v ohrozeni, najlepsi vedci odchadzaju do tajneho podzemneho laboratoria, prezident dava suhlas k pouzitiu jadrovych zbrani... Aj co sa tyka vizualnych efektov tiez to zacina to dobre (premakane laboratorium) ale cely ten dobry dojem pokazi par wtf momentov. (to ako sa virus siri po zemi ci vode, ked jeden hlavny hrdina hodi druhemu hlavnemu hrdinovi prst tretieho hlavneho hrdinu). Ako divaka ma dost nahenvalo par nezodpovedanych otazok (ako to ze ti dvaja prezili - neskor tomu vobec nevenovali pozornost) Tiez - bolo to napinave, dost napinave na to aby to clovek vydrzal sledovat 3 hodiny, ale - aj tak ma to akosi "nevtiahlo" a proste bolo "jasne" ze napokon ludstvo zvitazi. Koniec v style akty-x (konspiracne teorie) bol tiez dost klise... Celkovo - nebol to zly film. Taky prijemny standard medzi katastrofickymi filmami.

Bláznivá mise 5 (1989)

Ani 5ka nedosahuje uroven prvych casti, ale - ked uz porovnavam - lepsie ako 4ka :) Je to proste akcne becko, nic viac nic menej. Je tam stale kusok komedie, kusok kungfu, kusok scen ala James Bond ale dokopy je to len taky obycajny film. Davam 2 hviezdicky preto lebo to najhorsie zo serie Blazniva Misia bola podla mna 4ta cast. 5ka nie je nic uzasne ale - da sa to pozriet. (priznavam - pozeral som to iba preto ze som chcel mat Blaznivu Misiu kompletnu)

Blbouni (1996)

Pred pozeranim tohoto fimu si treba uzrejmit ze je to stupidna komedia. (To nie je negativna kritika - to je kategoria filmu. A v tejto kategorii - je to dobry film) Nie je tam inteligentny humor - ani tam nema byt (i ked pozeral som to uz 2hy krat a az teraz som niektore vtipy pochopil :). Nie su tam herecke vykony - naopak - herci su uplne trapni. A tak to ma byt! A dej - nedava ziaden zmysel. Presne ako sa na stupidnu komediu patri. Cele je to farebne, vsetci su stastni, a vacsina vtipov je urcena pre 10-15 rocneho divaka. Presne ako ma byt. Ked si clovek uvedomi ze ten film je brak, a naozaj k tomu tak pristupuje tak sa to da pozriet. A DA sa pritom zasmiat :) Je to brak. Ale dobry.

Zlomek sekundy (1992)

Tento film zacina "velmi zle" - teda aspon ja som mal prvych par minut pocit ze to je velmi slaby straight-to-video akcny film, kde hlavnym lakadlom bol Rutger Hauer. Zhrnme si to - Policajt co mu zabiju partaka, potom "pracuje sam", je suspendovany, priradia mu noveho partaka ktory mu nesedi - neskor su obaja v pohode, vo filme nechyba zenska postava tak ako sa k hlavnemu hrdinovi patri, v tristvrtine je klasicka "vyzborojovacia scena", a na konci dobro zvitazi nad zlom - nic nove. Ah - jedna zmena. Nie je to v New Yorku ale v Londyne. Nemam velmi rad britske filmy, ale tu je vsetko to britske vo filme vlastne mile :) Prve minuty su naozaj velmi nudne, ale neskor to nabere spad, a ku koncu je to fajn akcia, obcas sa da aj zasmiat. Urcite to nie je jeden z mojich top filmov, ani to nepovazujem za kult ale - da sa to pozriet. Dal by som mozno 2/3, ale kedze sa to odohrava v miestach kde byvam, hlavny hrdina ma narodeniny v ten isty den ako ja, a este je tam aj song "Nights in White Satin" tak prilepsujem aspon na 3 :)

Man with the Screaming Brain (2005)

Problemom tohto filmu je "Bruce Campbell". Kvoli tomuto menu ma divak velmi velke ocakavania a potom je sklamany ked sa nic v style "Evil Dead 2,3" nekona :( Man with the Screaming Brain nie je zly - na Becko. Ma to blaznivy pribeh, je tam par scen kde sa da zasmiat, Bruce si zopakuje scenku z Evil Dead kde bojuje so svojou rukou, film je umiestneny v Bulharsku (coby originalny prvok) ale celkovo je to len Becko. Nic vynimocne.

Galaxy Quest (1999)

Velmi dobre! myslel som ze sa mi to pacilo najma preto ze som skalny StarTrekista, ale i moj brat ktory nesleduje ziadne takto serialy to ocenil :) Pekne vyrovnana davka akcie, scifi a humoru. Vela farieb a efektov. Dobro zvitazi nad zlom - nic tomu nechyba. Hlavne postavy su tiez fajn zobrazene - bez toho aby som sledoval nejaky (fiktivny) serial Galaxy Quest si viem uplne predstavit charakter kazdeho hrdinu. Okrem toho ako som uz pisal - startrekisti ci babylonisti najdu par referencii na ich oblubene scifi show. Velmi fajn oddychova zalezitost, este trosku a bol by to snad kult :) 3/4

Bláznivá mise 4 (1986)

slabsie ako predsole casti :( hodne slabsie... Blazniva Misia to boli pre mna sceny ako z Jamesa Bonda, roboty a vychytavky na dialkove ovladanie, blaznive vynalezy, kaskaderske kusky, charakteristicky hlavny zloduch, "cinsky" humor, nejake tie bitky a skvela titulna melodia. 4 tej casti chyba skoro vsetko z tohoto :( Film zacina paradnou nahanackou po rieke (super prostredie) ale to je asi vsetko co sa James Bondovskych scen tyka. (druha vyborna scena je dieta visiace na mrakodrape, ale tym to ozaj konci). v 4ke nie su uplne ziadni roboti :( A to by ani tak nevadilo, ale v 4ke nie su uplne ziadne vynalezy!!! Dokonca ani ziadna super motorka, auto, rogalo - nic. Humoru je tiez coraz menej, ako keby rovnaki herci hrali ine postavy ako v predoslych castiach (King Kong uz nie je zlodej, Kodyjack ma s policiou spolocne asi to ze hra za nich hokej - velmi trapna scena...). Novy reziser v 4ke vsadil na viac akcnych scen a tak je menej bojovych scen a viac strielania, ohna a vybuchov - jednoducho veci, ktorych je aj v inych beckovych filmoch hodne. Tusim ze dokonca chcel ukazat aj nejake herecke vykony alebo co a dopadlo to velmi trapne. A hlavna melodia zaznie spolu asi 1x :( zle zle zle. Ako beckova akcia mozno 1/2, ale ako "Blazniva misia" velmi slabe