Mongol - Čingischán (2007)

Historicky, Vojnovy, Zivotopisny a Epos su presne tie zanre filmov ktore velmi nemusim, a ani Mongol nie je vynimkou :) Napriek tomu som to zvladol az dokonca a - bolo to celkom zaujimave, snad preto ze to nebolo americke a tak to bolo aspon niecim ine. Nebolo to ani take "zivotopisne realne" za kazdu cenu, a tak tam bolo viac dobrodruzstva, akcie, romantiky ako asi zazil samotny Temudzin a asi aj preto sa to "lahsie" pozeralo. Mozno 3* su az prilis kedze ma to az tak nezaujalo ale - ono to nie je zly film. Akurat nie pre mna. Verim vsak ze si najde svojich divakov a tak snad odporucam.

Dobrou noc a hodně štěstí (2005)

Nuz pekny film, len nie pre mna... Je to cele autenticke, akoby ozaj natocene v tej dobe (obcas sa mi zdalo ze ta snaha o autenticnost tam bola citit az prilis), herecky velmi dobre, ma to aj nejaky dej tak som to vydrzal pozerat az dokonca len - nebol to film pre mna, a aj tych 90 minut bolo neuveritelne dlhych v podstate bez nejakeho (takeho ako by som ja cakal) konca. Nechavam 3* lebo objektivne - je to dobry film, len mna osobne proste tato tema neoslovila :/

Stormbreaker (2006)

ach jo, film o superspionoch pre tych mladsich ktory este nedokazu naplno ocenit jamesa bonda. Pamatam si ze ked som bol mladsi ja tak som videl "Prisne tajne prazdniny" na podobnu temu a az dodnes si myslim ze to bol super film (mozno preto ze som ho odvtedy nevidel - ale chystam sa) a tak som dal Stormbreakerovi sancu. Nebolo to vobec zle, britske, napinave, dobro zvitazi - viem si predstavit ze mat o 10,15 rokov menej urcite by som to ocenil este viac :) Objektivne vsak - ach jo, popri tych naozajstnych Bondoch, Huntoch a Bournehoch sa Stormbreaker neda brat az tak uplne vazne, a mozem povedat ze je to taky prijemny priemer, a ak mate menej ako 20 rokov tak si pridajte este par bodov.

Yasoo (2006)

tieto azijske filmy u mna funguju tak na 50%. Bud mi to sadne a potom som vsetky tie kulturne odlisnosti (vratane faktu ze azia vnima/tvori film uplne inak) ochoty akceptovat, alebo ich dokonca vyzdvihujem nad vsetko to americke neoriginalne opozerane, alebo - je to wtf nezmysel, ktory ma cely cas vytaca (nelogicke postavy, neuveritelny scenar, herecky uplne zle zle) ale vravim si isto to bude mat nejaky koniec s ponaucenim kde to cele ocenim. Running Wild je ten druhy pripad, a este aj bez konca, takze kludne nech si tomu kritici davaju kolko chcu oceneni - toto nebol dobry film. Nebol to odpad, to by som tomu krivdil, ale bolo to velmi velmi zle. Urcite nedoporucujem a snad sa mi podari v buducnosti podobnym "dielam" vyhnut :/ (snad maly bonus - uz po par tyzdnoch som kopletne na film zabudol a teraz som si ho musel pred hodnotenim aspon popretacat nech viem o com to idem pisat :)

Dig! (2004)

kapely nepoznam, tento typ muziky pocuvam len okrajovo a ako film - no skor taky dokument nakruteny mobilom alebo cimsi podobnym. Napokon to teda posobi prekvapivo ucelene, ma to nejaky ten zaver a aj par mp3 od Warhols som si po filme stiahol proste - nebolo to az take zle. Akurat - ja som nebol ten spravny typ divaka pre tento film :)

Horizont události (1997)

pozeram ze som tomu niekedy dal 4*, tak musim to trosku teraz po druhom pozreti skorigovat. Z tohto filmu (po prvom pozreti) som mal taky pocit ze huste scifi, chlapik z matrixu, prvky hororu, efekty paradne - proste super film, akurat som ho az tak celkom asi nepochopil, cosi z toho posolstva mi uslo a tak som uz po par tyzdnoch celkom zabudol ze o com to bolo. Ale - to je chyba mna divaka, inak je to super film cize 4. Po par rokoch som sa teda k tomu vratil, ze uz som snad dozrel a teraz ten super film ocenim viac, ale bohuzial bolo to zas len take iste. Akurat - uz tie efekty neboli take paradne, chybali prekvapenia (aj ked som si nepamatal ako to skonci ale aj tak), ten chlapik z matrixu zas az tak dobry nebol a dnes po par tyzdnoch zase uz presne neviem ako to skoncilo ci o co tam islo... Bud je tento film na mna prilis hlboky, alebo holt to nie je az taka pecka ako som myslel :) Stale je to vsak fajn scifi a oplati sa pozriet, a ani druhkyrat mi to nevadilo. 3* je teda snad zasluzene.

Lyžařská hlídka (1990)

podobne ako ostatni, patrim k tym ktory tento film videli niekedy na zakladnej a bola to proste pecka (u mna bonus body kedze som vtedy niekedy chodieval na lyziarske), lebo su tam makaci na lyziach humor je pre detskeho divaka idealny, a v 13tich ci kolko som to mal, clovek ostatne "drobne" nedostatky prehliadne. Tuto sezonu som tiez lyzoval viac, tak som si povedal ze nebude zle pozriet si lyziarsku akademiu. Nuz - nebolo to uplne zle, ale nebudeme si klamat v sucasnosti to uz divakovi nema velmi co povedat, a ked tak zvazim ake filmy sa natacaju dnes, tak asi ani ten detsky divak by tento film v dnesnej dobe neocenil. 2* davam len z nostalgie. Neviem ci mozem niekomu odporucit, ale mam taky pocit ze za 10,15 rokov si to mozno predsa len pozriem znova :)

Saxána a Lexikon kouzel (2011)

Saxana je legenda, tak jasne ze toto pokracovanie (ktore malo byt o 40 rokov vymakanejsie) sa bude porovnavat s originalom a kedze doba sa meni a 40 rokov je dlha doba, tak uz tam nebude ta nostalgia. Uz tam nebudu ti stari dobri ceski herci. Proste bude to sucasny cesky film. Sucasne ceske filmy uz nie su co byvali, ale na druhej strane - snazia sa a obcas to je aspon "celkom dobre". Malu Saxanu vnimam tiez takto. Celkom dobry film. Vela digitalnych efektov? No zvykajte si - v USA je to standard, a Cesko sa snazi nezaostavat takze - v ramci moznosti. Ak ste fanusikmi starych ceskych filmov tak od tohto radsej ruky (a oci) prec. Ale ak sa dokazete preniest cez to ze "dobre uz raz bolo", tak je to vlastne celkom pozeratelne :) 1/2

Kocour v botách (2011)

Standardny pekny animovany film. Nicim to nezaostava za ostatnou animovanou produkciou ale - na druhej strane nedari sa mi najst ani dovod preco by to malo byt hodnotene ako "najlepsi animovany film". Proste Shrek 7 (ci kolko ich je) bez Shreka. Ak este tych animakov nemate dost (alebo mate niekoho vo vekovej kategorii pre koho su tieto filmy urceny s kym si to mozete pozriet), tak do toho. Inak ale - standard.

Až vyjde měsíc (2012)

vybrony soundtrack! teda - vlastne hlavna melodia, a variacie na nu. Ale - aj tak si to pozriem, kratky obsah znie dobre, poster to ma pekny a - po prvych par minutach je jasne ze je to naozaj ine. Nostalgia a dojem starych dobrych casov natlaceny obcas az nasilu ale - ani to na zaciatku nevadi, skor je to vnimane pozitivne. Problem je v tom ze sa (mi) to uz v polke filmu zunuje a tak sa cely film tak nejak spomaluje a znudnieva a koniec je tiez nie dost vyrazny na to aby to zachranil. Takze - dobry start, zaujimavy film a ak pritom vydrzite mozno to bude pre vas skvely film. Mozno to skonci len ako lepsi priemer (ako u mna). Ale - ak vas to nezaujme ani po prvych par minutach dalej sa asi neoplati pozerat. Bude to len slabsie.