REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Těžko popsat jak na mě Revenant zapůsobil. Vidět takovýto syrový dobrodružný film je tak trochu splněný sen. Přímočarý děj, neskutečné scenérie, uvěřitelné herecké výkony, atmosféra, hudba. Jak šel Birdman totálně mimo mě - Revenant je pravý opak.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Těžko nedoporučit. Naposledy jsem byl takhle nadšený z Leviathana, kde taky vše fungovalo na jedničku.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

J.J.Abrams konečně vrátil Star wars tam kde byly naposledy v 80.letech. Možná úlitba fanouškům, každopádně zábavná podívaná, která má výborný rozjezd a famózní finále.

The Prodigy - Nasty (2015) (hudební videoklip)

Song Nasty mě příliš nebere, klip je ale docela fajn

The Prodigy: Wild Frontier (2015) (hudební videoklip)

Velice povedené video, pěkná animace loutek, divňácká atmosféra.

V hlavě (2015)

Docela risk. Risk, který vyšel. U Pixaru po delší době vzniklo něco hodně originálního a přitom vtipného a roztomilého. Komentovat technickou stránku věci (art concept, grafiku, animaci) nemá cenu - je to totální špička. Příběh je to zábavný v nejlepším slova smyslu a velice často jsem si říkal - to je dobře vymyšlené.

Birdman (2014)

Ale no tak. Tohle jako film roku? Subjektivně nejdelší film roku. Po dlouhé době lituju, že jsem podlehl hypeu a vypravil se na toto dílo do kina. O čem to je? O labilních hercích, režisérech, kriticích - celé té umělecké společnosti, kde jsou všichni dost magoři, navzájem se nenávidí a přitom potřebují. O tom, že hlubokomyslené filmy a divadelní hry by mělo sledovat víc diváků než Spidermana a Transformers... atd atd. Otravná kamera v megadlouhých záběrech, otravný hudební doprovod, otravné postavy. Sám film si hraje na něco víc, ale věřte mi - víc filozofie najdete i v poslední Godzille. Dlouho jsem neviděl tak sebestředný a pro kritiku dělaný snímek. Opravdu dlouho.

Český žurnál - Dělníci bulváru (2014) (epizoda)

Dokument je natočený ok, tak jak jsem zvyklý u Klusáka (zábavný, svižný, mírně tendenční). Jsem rád, že jsem viděl v akci Pavla Novotného i hvězdu českých rautů Olgu Path Štiplovou a vůbec lidi co bulvár dělají. Vlastně jsem si je takhle vždycky představoval. Vrcholná scéna je rozhodně vyfocení VIP páru na balkoně, to je dialog, který by se snad nedal vymyslet. Narozdíl např. od Českého snu se na Dělníky bulváru ale už nikdy nepodívám.

Fair Play (2014)

Povedené dobové drama. Film má barvu a náladu, hlavní představitelka je fotogenická a děj příjemně plyne.