Svět podle Prota (2001)

Nikoli jeden ale hned několik požitků si odnesete z návštěvy K-PAXU, je to hudební, vizuální a ten nejdůležitější je dějový požitek. Děj, který Vás uchvátí od začátku až do konce. Vtipné pasáže později střídají dramatické, takže emotivní stránka je opravdu kvalitně zpracovaná. K. Spacey opět dokáže svou jedinečnost a několikrát Vám to dokáže mrazení, které u dobrých filmů býva a tady je ho dostatek. Celkově k filmu nahlížím jako ke sci-fi, které patří do kategorie kde není potřeba speciálních efektů, když je výborný scénář.

Obvyklí podezřelí (1995)

Film jsem měl již od 30 minuty přečtený a věděl jsem co se asi tak bude přesně odehrávat. Samozřejmě to bude dané tím že jsem odkoukal už spoustu podobných scénářů a neviděl jsem film v roce 1995, ale 2011. Jako vždycky byl opět nejlepším hercem K. Spacey, který svým hereckým výkonem opět dokázal že patří mezí špičky v oboru. Scénář filmu je dobrý, rozjezd je trochu střídmý, ale potom se na akčnosti nešetří. Myšlenka hlavního bosse je kvalitně zpracovaná, stejně jako schopnosti našich hl. hrdinů.

Město (2010)

Příběh lásky, drog a bezmoci, tak trochu ve smyslu Stockholského syndromu a do toho nadupaná zábava v podobě boje mezi FBI a bandou Bostonských gangsterů v čele s irským kmotrem.Chvílemi se ocitnete se simpatiemi na straně FBI a chvílemi na straně B.Aflecka, který podává výborný výkon jakožto hl. koordinátor přepadení.Výborné drama z gangsterského prostředí, který by jste si rozhodně neměli nechat ujít.

Centurion (2010)

Podstata tohohle filmu je v ničem a hovoří o ničem, ale přesto je to takové jaké by jste u takového filmu chtěli aby to bylo, bohužel je několik trapných okamžiků, které by jste ze scénáře vyřadili, ale přesto je film svižný a má myšlenku, některé scény Vám jistě budou připadat jako velmi přehnané, ale zase na druhou stranu scény bojového ražení jsou opravdu na dobré úrovni samozřejmě jsou doprovázeny výstřiky krve a useknutých končetin. Dokonce se dostaneme i k lásce, ale zhodnocení téhle pasáže nechám na Vás.

Bez soucitu (2010)

Tady mohu konstatovat navzdory všeobecné kritice že film je opravdovým akčním nářezem a s pěkně vypečenými hláškami od J.Travolty, u tohohle akčního kousku se budete bavit a to nejen díky skvělému hereckému výkonu J.Travolty, ale také díky slibné hudbě která přidává na hustotě akční atmosféry. Za poslední rok pravděpodobně nejlepší Travoltova role. Pokud budete mít chuť na trochu adrenalinové zábavy, hodně mrtvol a výborných hlášek tak vřele doporučuji.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Tak tohle jsem opravdu nečekal, všude jsem slyšel jak je film opravdu nudný a nepovedený, ale já si myslím že už není co víc vymýšlet. Afterlife je dobře zpracovaný zombie film zapadající do kategorie Resident Evil, navíc trikově výborné a hl. čerpající z herní předlohy, či-li se nedivím že někteří fanoušci RE mají sklíčené pocity. Hudebně je nový Resident také pěkně zpracovaný a k tomu krásná M.Jovovich v hodnocení se mnou budou souhlasit fanoušci M.Jovovich a také herní fandově série Resident.

Karate Kid (2010)

Nový Karate kid už není o karate, ale o čínském kung-fu, jediné co zbylo z původního filmu je že starší mistr má svého žáka, kterého učí. Ale naučí ho kung-fu na úrovni budhistického mnicha za nĕjaký měsíc, do toho naprosto debaklující děj, ale klad je dobře zahraná role Smithe mladšího a pĕkné bojové scény.

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Cela 211 je pro hlavního hrdinu peklo, které si opravdu vychutnáte s originálním dabingem díky skvĕlé španĕlštinĕ pocítíte tu pravou vĕzeňakou atmosféru plnou dobře provedených akčních scén, ale bohužel s celkem špatnĕ vymyšleným hlavním zlomem filmu, který ovlivní hrdinu ke zmĕnĕ přístupu ve vyjednávání.

Libanon (2009)

Tohle epické válečné drama zachycuje přesnost chaosu ve válce, které prožívá posádka tanku uprostřed Lebanonu bez jakékoliv podpory a navigace, díky dramatům jako tohle nahlédnete do útrob války a budete rádi za domov bez vàlky. Film je natáčen tak aby působyl autenticky a to se povedlo.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Nepříliš povedené pokračování, které jednoznačnĕ ukazuje vývoj ostatních dílů, jen doufejme že do dalších částí nabudou momenty více dramatické a agresivnĕjší zvířecí chování.