• Krátkometrážní

René (2008)

Helena Třeštíková si umí vybrat zajímavé lidi a je schopná strávit s nimi spoustu času, aby nám prostřednictvím jejich příběhu ukázala něco, co většina z nás normálně nezažije.

Klub rváčů (1999)

Vypadalo to jako dobrý film, ale nic extra. Jenže filmy na jejichž konci můžu jen nechápavě říct: "Cože?!" a pustit si je znovu mají u mě automaticky pět hvězdiček.

Alenka v říši divů (2010)

Po přečtení některých komentářů a recenzí mám pocit, že jsem byl na jiném filmu. Ano, je to pohádka, ale přeci jen má v sobě něco navíc, něco co se těžko definuje. Herecké výkony byly ve většině případů super. Bál jsem se, že Burton bude stavět do popředí postavu Kloboučníka, což se nestalo a nestalo se to ani v případě jiných vedlejších postav. Třeba to po dalším shlédnutí přehodnotím na 4 hvězdičky, protože teď to je trochu na hraně mezi 4/5.

Avatar (2009)

Achjo, čekal jsem víc. Po vizuální stránce to bylo moc pěkné a to jsem neviděl 3D verzi, ale příběh mě totálně zklamal a nejvíc předvídatelný závěr, který směřoval k happy endu a já jsem mohl jen sedět a sledovat s pocitem, který jistě máte při pádu do propasti. Dialogy byly hrozně plytké a jediné co mě bavilo byly úžasně béčkové mariňácké hlášky :)

Suprhrdina (2008)

Jedna hvězdička za scénu se šnekem a šnekovy hlášky. Jinak to je jednoznačně nejhorší film, který jsem v poslední době viděl.

Kameňák (2003)

Tohle nemá s filmem nic společného. Jedna hvězdička za všechny Kameňáky dohromady. Ostatním dílům jsem dal odpad.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Miluju dialogy, nevím nakolik stál tento film u mé lásky k nim, ale rozhodně je u mě špičkou, co se dialogů týče. Snad i nejzarytější odpůrce Pulp Fiction si několik prvotřídních hlášek pamatuje. Když k těm dialogům přičtu ještě velmi nápadité postavy, tak mi zbývá jen pět hvězdiček.

Návrat do budoucnosti (1985)

Celá trilogie je jedno úžasné dílo. Cestování časem a jeho následky jsou jen kostrou filmů, které jsem miloval už jako dítě a vidět je můžu pořád. Pěkně vykreslené postavy nebo gagy, které se opakují v různých časových rovinách a třešnička na dortu v podobě ZZ Top. V celé trilogii má člověk možnost pozorovat prostředí, které se mění jen po grafické stránce, ale v podstatě zůstává pořád stejné. Příběh ukazuje, že lidé se až tolik nemění ve své podstatě a jediné, co se posunuje vpřed je lidstvo jako celek...a pokud tomu není doopravdy, je tomu tak aspoň v téhle sci-fi trilogii, protože naše budoucnost není napsaná.