Taxi (1998)

Taxi je vlastně hrozná blbost. Humor příliš nefunguje, akce je tam pomálu a nepomáhá ani Bessonova hvězdná aura a jeho vlastní scénář. Musel jsem se k tomu hodně přemlouvat, ale nakonec jsem našel tři důvody, proč do filmu jít. Umístění v žebříčku, božská Marion a bohužel znám osobně toho retarda, který v bílém taxi Marseille jezdí po Hradci Králové.

Dvě slova jako klíč (2023)

Dvě slova jako kýč. Svátek objede celý svět, hledá smysl života, skáče z jedné emotivní situace na druhou a svoje tři minuty slávy dostane i guru Dušek, ale stejně to je děsná nuda a celý snímek působí jako amatérský slepenec.

Otec náš (2022)

Když musejí dělat psychotesty policisté, hasiči a vojáci, tak by stálo za zvážení, že se konečně zavedou i v řadách lékařů, protože i mezi nimi se objevují blázni a následky jsou většinou děsivé až katastrofální. Příběh zvrhlého gynekologa Clinea, který rád pohonil, aby následně oplodnil nic netušící pacientky, je velký úlet.

Důvěra se nevyplácí: Hon na krále kryptoměn (2022)

Kryptoměny přinesly obrovské možnosti pro podvodníky specializující se na nové technologie. Tvůrci předhazují mnoho šílených teorií, které by vysvětlily celou záhadu kolem krachující burzy, ale princip Occamovy břitvy je neúprosný. Nejjednodušší vysvětlení je to správné, ale sledovat ty vykulené nerdy je docela hlína.

Orgasmus s.r.o.: Příběh jménem OneTaste (2022)

Amerika hledá klitoris. Nemůže chybět guru, sekta, dementi a členské poplatky. Zážitková organizace OneTaste namotala zástupy lidí na sexuální uspokojení a zakladatelka Nicole Daedone se přes noc stala milionářkou. Naštěstí v náborových videích nechtěně ukázala svou narušenou osobnost a mohl vzniknout výživný dokument.

Křivák se skalpelem (2023) (seriál)

Hippokratova přísaha dávno neplatí. Peníze a sláva vládnou i nemocnicím. Když se však z doktora stane řezník, tak jsou následky katastrofální. Dokument má dvě linie, protože Macchiarini podváděl nejen v lékařské, ale i vztahové rovině a obě jsou emočně velmi vypjaté. True crime Netflix vždy uměl, ovšem tady trefil další jackpot.

14 vrcholů: Nic není nemožné (2021)

Project Possible je adrenalinová jízda po osmitisícovkách a ve společnosti věčně vylitých nepálských horolezců je to i překvapivě velká zábava. Česká stopa je pak příjemným bonusem. Celý dokument však lehce ztrácí lesk kvůli faktu, který by pro většinu produkce Neflixu byl naopak plusem. Film je málo. Mělo jít o minisérii a zůstává rozum stát, že zrovna tady tomu tak není, i když jen pouhé záběry na 14 titánů berou dech.

Vánoční příběh (2022)

Někdo chtěl natočit českou variaci na Lásku nebeskou a rozbil si hubu už při první klapce. Vztahová mozaika se ihned rozpadne a od začátku jsou do guláše přimíchávány ingredience, které tam nepatří a třeba popichování kdysi úderné komediální dvojice Kaiser a Lábus je čiré peklo. Pavlásková má štěstí, že obsadila takovou hromadu herců, že si každý najde své oblíbence (Fialová, Plodková) a Roden si znovu střihl ultimátní vemeno.

Nikdy neříkej nikdy (2023)

Tak to vypadá, že v celém Československu došly MILF, takže chudák Kostková je bude muset hrát až do šedesáti. Tvůrci zaslouží pochvalu za zakomponování Namibie do scénáře. Dovolená v Africe pro vybrané členy štábu byla jistě příjemným zpestřením při natáčení další sterilní romantické komedie.

Pepsi, tak co bude s tou stíhačkou? (2022) (seriál)

Přesně toto je cesta, kterou by se měl Netflix vydat a přestat vymýšlet píčoviny na filmovém poli. Odlehčený a zatraceně stylový návrat do 90. let, kdy všichni jen lemtali Coca Colu nebo Pepsi Colu a zvysoka srali na nějaký zdravý životní styl. Souboj mladistvého Davida s korporátním Goliášem je už pouze třešničkou na dortu a hlavně tady vůbec nejde o stíhačku, ale o celoživotní přátelství a boj za pravdu. Always Coca Cola!