Domek z karet (2013) (seriál)

"Power is a lot like real estate. It's all about location, location, location. The closer you are to the source, the higher your property value." Velmi solidne. Fincher nastoli velmi vysoke tempo, ktore si serial ako tak drzi, v strede serie to je sice o ligu nizsie, ale to nevadi - finale to opat zachranilo. Je dolezite, vediet silno zacat, a silno ukoncit, a to sa House of Cards podarilo na 100%. Fantasticky Spacey... je vidno ze tento zaner je proste jeho a ze si to na 100% uziva, dalej by som povedal ze zvysok obsadenia je na takej solidnej uvrovni, nikto z nich mi nepride nejako prilis uzastny, ale ani mi tam nikto nevadi. Fantasticke quotes, uzastne Spaceyho monology...Super! Zatial 1. Season - 85%, 2. Season 95%, 3. season 75%

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Tak super zabehnute prve sezony... teraz to zacina uz byt fakt otravny drag, ktory stale viac a viac ukazuje ze Ted aj Robin su otrasni herci.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Sice jeto o trochu horsie ako fantasticka jednotka (pribeh 'zoznamovania' s postavami mi vacsinou prijde zaujimavejsi ako jeho pokracovanie). Zatial co jednotka stala viac na emocionalnom rozpracovani postav, a mala celkovo pomalsie tempo, dvojka ide od zaciatku na plnu paru. Opiera sa o pritom o fakt bobmasticku akciu, rychlo plynuci dej, a naozaj fantastickeho Cumberbatcha. Pri momentke Khana vs Marcusovi mi stuhla krv v zilach... To hlavne co by som filmu vytkol suvisi so scenarom a jeho twistami, ktore boli na moj vkus az prilis lahko predvidatelne, a druha vec je ze moc nemusim cele tie ich Trekkies ritualy... Videne v IMAXe, krasny zazitok. 8.5/10

Velký Gatsby (2013)

Vizualne putave, no potom miestami absolutne gycove. Hudobne... zas naopak, Jay-Z je otras, tak isto skoro vsetko okrem Lany, a ked konecne zacne hrat Young and Beautiful tak namiesto toho aby k tomu Luhrmann dal daco vizualne a vyznamom pasujuce, k tomu da obraz jak plavcik skace do vody. Herecky, Leo solidny, ale nic extra... na jeho nastup si musi divak pockat, no ked ho konecne prvy krat stretneme, tak to posobi skor umelo, skoro komicky. Screen presence a charismu ma Leo pocas filmu uzastnu, ale nemohol som si pomoct ze som sa s jeho postavou nedokazal spojit. Nebol som engaged. Mulligan herecky super, ale bohuzial krasou sa proste nepriblizuje k zene pre ktoru by bol niekto schopni zasvatit svoj zivot. Prekvapivo vyborny Edgerton, ten tu bol asi najlepsi... Celkovo dejovo chaoticke, myslienkovo velmi povrchne, rezijne nezvladnute. Co je skoda, lebo Gastbyho pribeh ma tolko potencialu... 7/10

Útěk do divočiny (2007)

Film ktory sa ma neskutocne zasiahol v mojich late teens a ktory si doteraz udrzuje special place in my heart. S ubudajucimi rokmi ma u mna Sean Penn neskutocny obdiv, ze sa mu podarilo natocit tak citlivy, krasny a LUDSKY film s presahom na nasu dobu. Neviem ani co viac napisat... Ikonicky Eddie Vedder, underrated kamera a samozrejme nadherne Aljaske scenerie, vdaka ktorym sa u mna stala mojou dream destination. Into the Wild je film, ktory buden navzdy film ktory formoval moje srdce.

Arrow (2012) (seriál)

Solidna akcna telenovela :) Dobre sa nato pozera, cliffhangery uspesne... Ale okrem priemernej akcie, par zaujimavych scenaristickych fint a Felicity, to nema naozaj co ponuknut... Ani hercami, ani postavami, ani dialogmi... 7/10

Zlomené město (2013)

Herecky fajn... rezijne fajn... dialogy miestami vyborne... Ale co z toho ked od polky filmu viem o co ide? 7/10

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Nerozumiem kto dokaze vymysliet takuto pytomost... teda nie ani vymysliet, lebo to by musel realne autor nad niecim rozmyslat, a to on ocividne nedokaze lebo musi mat IQ tak 90...No dockal som sa jednej veci - toto je absolutny vrchol filmoveho failu. POMO to krasne zhrnul.