Nepřítel (2013)

Z tohto filmu mám zmiešané pocity...Zo začiatku je síce tempo pomalšie a kým sa tam niečo zaujímavé udeje mnohí to možno aj vzdajú (aj ja som mala na mále lebo v poslednej dobe sa mi na Jake veeľmi ťažko pozerá), ale i napriek tomu film dokáže diváka upútať až teda na samotný záver-nezáver...po takých tých 2/3 filmu to ide celé dolu vodou a asi ani tvorcovia poriadne nechápu o čo im išlo...Mám rada filmy pri ktorých musí človek rozmýšľať ale úprimne ak tento film mal nejakú myšlienku a zmysel tak som to asi poriadne minula...Keby sa v súčasnosti stále točilo na film by som povedala že škoda materiálu pre vznik niečoho takéhoto...Ale stále sa pán režisér môže vyhovoriť na vety typu "Ty to nechápeš?? To je predsa umenie!"

Boží stvoření (2013)

Tento film som videla na jeho premiére v Benátkach a jeden pán tam zaspal tak, že začal nahlas chrápať a aj ja som sa sem-tam prichytila pri tom ako mi klesá hlava medzi stehná....Film naozaj drží pokope len kvôli neskutočnému hereckému výkonu Scotta Haze-a. Ak by toho tam James Franco nemal tak si myslím že zaspí polka kina :/ Prvá tretina filmu resp možno aj prvá polovica je veľmi natiahnutá, zdĺhavá nič sa tam nedeje. Franco sa síce snažil aby sa divák dokázal dostatočne vcítiť do Lestera a hlavne do prostredia v akom žije ale takto cesta proste nevedie. Celý film je zameraný na život Lestera Ballarda, ktorý žije v izolácií. Túto cestu si sám vybral, pretože ako časom zisťujeme, je psychicky narušený a nikto mu nedokáže a hlavne ani nechce pomôcť. Celý film je zameraný na vykreslenie psychiky narušeného Lestera a myslím, že toto sa Francovi naozaj podarilo. Jenoducho sa neviete rozhodnúť či Lestera nenavidíte a cítite k nemu odpor alebo ho ľutujete a chceli by ste mu naopak pomôcť. Jediná vec prečo som na konci tohto filmu naozaj úprimne tlieskala bol výkon Scotta Haze-a ktorý si to naozaj zaslúži!

Une promesse (2013)

Tento film bol takmer vypískaný. a bol určite najväčším sklamaním v Benátkach. Na žiadnej premiére sa ľudia tak nenasmiali ako na premiére tohto filme. Na tom by nebolo nič zlé, ak by išlo o komédiu. V tomto prípade však "malo ísť o romantickú drámu", ale nakoniec z toho vznikla či už chtiac či nechtiac jedna veľká paródia. Ja osobne som sa v živote v kine pri žiadnej komédii tak nenasmiala ako pri sledovaní tohto filmu. Dokonca aj teraz pri písaní tohto komentu chytám záchvaty smiechu. Od začiatku do konca máte pocit, že film robili amatéri alebo dokonca ľudia, čo nevedia ani čo je film. Kamera má epileptické záchvaty a veľmi často vám réžia ponúka prehliadku chrbtov či krkov hercov. Ani slávne herecké mená ako Alan Rickman a Rebecca Hall túto katastrofu nedokázali zachrániť a dokonca aj ich herectvo tu v konečneom dôlsedku vyznieva ako amatérske....(ale to len kvôli katastrofálnemu scenáru a réžii). No i napriek všetkému tento film vrelo OPORÚČAM, lebo také scény ako sú v tomto filme nenájdete nikde a garantujem vám, že si ich budete pamätať a smiať sa na nich do konca života :D :D Tento film jednoducho nie je dráma ale komédia.

Tom na farmě (2013)

Z premiéry som odišla troška sklamaná, čo sa týka príbehu (a motivácií postáv). Hudba mu v tomto prípade veľmi pomáhala navodzovať "desivú a psycho" atmosféru, ktorá však v celku chýbala. Ale na druhú stranu skvelý herecký výkon Xaviera. Oplatí sa vidieť :)

Muž z oceli (2013)

Jedinou mojou otázkou je Prečo preboha niečo takéto má 82%? Podľa mňa je to strata času a peňazí pre toho, kto na to išiel do kina. Henry Cavill sa do úlohy supermana síce úžasne hodí, záporák v podaní Michaela Shannona je pre mňa dosť sklamaním. Najväčším mínusom filmu je jeho chlad a odstup, ktorý si udržuje od diváka. To najdôležitejšie pre film ako sú emócie a emotívne prežívanie a stotožnenie sa s postavami tu jednoducho chýba a to nedokážu nahradiť ani neviem aké úžasné digitálne efekty. (alebo už len to stačí v dnešnej dobe? :O ) Cez akčné scény máte chuť sa pozerať na hodiny, alebo dojedať omrvinky z popcornu. Ku scenáristickým a dramaturgickým klíše a tzv. "skvostom" sa nebudem vyjadrovať kvôli spojlerom. Hudba Zimmera už mi nepripomína nič iné ako Batmana (a už asi ani nikdy nebude) a Nolanovský záver prebratý od Batman returns je asi to, čo ma najviac v kine zabilo. (prvýkrát v batmanovi a teraz aj tu) Po zhliadnutí tohto filmu som sa nevedela prestať smiať, lebo som to brala ako nejakú komédiu (hlavne tie veľryby v tom oceáne nemali chybu) no teraz s odstupom pár hodín mám chuť plakať, čo sa za tie peniaze vytvára. Každopádne je to len a len na vás a na vašich filmových nárokoch či vám to stačí alebo nie k uspokojeniu vašeho filmového apetítu

Zmizení (2005)

Ako low badget film je ok...príbeh plynie bez nejakých vážnejších problém, dokonca sa mi páčila prvá polovica filmu, ktorá bola napínavá ale potom sa to dáko začalo rozpadať hlavne tou neuveriteľnosťou niektorých situácií ale dokonca aj to by sa dalo prepáčiť ale mne najviac vadilo ako bol vystavaní scenár a postavy. Podľa mňa je to celkom slušný námet no charakterovo dosť nevyužitý...

Marie Antoinetta (2006)

Takýto film by s kľudným pocitom nakrútili aj na Slovensku a som si istá, že by mu nikto nedal 5- 4 hviezdičiek (max 3 a menej). Kirsten Dunst tu bola rozkošná len preto som tento film dokázala dopozerať do konca. Neskutočne ho ťahala, keď sa dej takmer nehýbal... Prvá polovica filmu sa neskutočne vliekla, nebol tam nijaký konflikt, ktorý by tlačil film dopredu v nejakom očakávaní. Druhá polovica sa už kúsok rozbehla ale do absolútne neuspokojivého konca..Čo sa týka postáv, boli celkovo fádne a plytké, okrem Kirsten sa nemáte s kým stotožniť. Chýbalo mi tam nejaké prepojenie postáv a hlavne postavy sa zjavú a odcházdajú ako by sa nič nedialo. Napr pri príchode Marie do Versailles sú prítomné tri "ohováračky" a potom jednoducho len tak zmiznú bez toho, aby spustili sled nejakých nepríjemných udalostí. Veľká škoda že celý film bol zameraný len na Antoinettinu zábavu lebo z tejto témy sa dá vyťažiť oveľa viac. Miestami to prišlo ako reklama na Pradu a na francúzske pattiserrie. A kombinácia vážnej hudby s tou hudbou čo tam zaznela by som režisérke asi odťala pár prstov - možno snaha o inováciu ale abstolútne to kazilo atmosféru a na tom plese to bolo priam komické a niekedy som si naozaj myslela, že sa pozerám na nejakú teenage paródiu z 18. storočia. Filmy z tohto obdobia mám v obľube ale toto bol veľký prešľap čiže ak nechcete stratiť dve hodiny z času, ktorý môžte stráviť s filmom, z ktorého budete aj niečo mať, okrem krásnej mizanscény, tak ruky aj oči preč.

Robin Hood (2010)

Označila by som tento film za rodinný, romantický vôbec nie ako akčný, dobrodružný a nedaj bože dramatický. Scenár strašne plytký od začiatku hrdina nemá vytýčený cieľ, čo chce dosiahnuť, čiže nemôžeme mu ani držať palce alebo po prípade (pre nejaké tie skazené mysle :) )mu priať, aby ho stihlo nešťastie. Žiadne napäté situácie ani zvraty, ach jaaj. Najhoršie je že z toho necítiť žiadnu emóciu, čo mrzí najviac.

Temný rytíř povstal (2012)

Nebudem hodnotiť koniec, chápem Nolana prečo to ukončil, ako to ukončil (americký happyend na pokračovanie). Tú jednu filmovú minútku, čo bol batman "mŕtvy", som dokonca vyronila aj slzičku ...nemôžem za to, že Michael Caine je tak úžasný herec. Nesúhlasím až tak s recenziami, čo som čítala, že sa toho deje veľa a človek sa v tom stráca. Mne sa scénar páči taký aký je, sú tam aj vtipné poznámky (aby som mohla povedať viac musela by som to vidieť minimálne ešte raz) ale vôbec mi nevadí, že sa Bruce zaplietol na chvíľu s Cotillard. Podľa mňa je to dosť akceptovania hodné (je boháčka a je nesmierne sexy) a ešte, keď sa po osmich rokoch rozhodne človek znova začať ziť, zažije bankrot a aj tak sa na neho vrhne taká žena asi nikto by neodolal. Čo sa týka fabule tak sa dá so samozrejmosťou aj domyslieť, že je to jej vypočítavosť, lebo keď Bane vie, že batman je Wayne, tak to vie isto aj ona :) Páčila sa mi chémia medzi Batmanom a Catwoman a dokonca sa mi páčila Anne v roli catwoman, čoho som sa po pravde obávala. Sklamali ma ale efekty..čakala som niečo strhujúce ale nič také neprišlo. (okrem prepadnutia futbalového ihriska) Okrem toho Batman párkrát vystrelil z vozu alebo zo svojho lietadielka a streli sa len tak kade tade odrážali ako perličky. Čo ma fakt rozosmialo, bola scéna keď policajti stáli proti Bane-vej bande - vojna začala a oni majú strelné zbrane ale rozbehnú sa proti sebe ako s mečmi v ruke (toto som fakt nepobrala) Ďalšia vec, čo mi vadila asi najviac bola Banova smrť. Celý čas je freud No1. nechá batmana žiť len kvôli tomu, že si zaslúži trpieť a tak som čakala, že jediný kto ho môže zabiť je batman po namáhavom urputnom boji, odtrhne mu masku nejakým krutým spôsobom a on zomrie v strašnej bolesti, od ktorej mu bude kriviť tvár aj všetko možné... ale to by som asi chcela veľa. Toto ma fakt sklamalo asi najviac ako mohlo. Ale inak z postavy Bana som nadšená (ten jeho kabát a hlas!) a myslím, že na dlhú dobu mi bude Tom Hardy odporný :D Well done anyway...

Talentovaný pan Ripley (1999)

krása... spletité a až do konca prekvapivé...do poslednej chvíli čakáte, že ho niečo odhalí a pravda vyjde najavo, ale opak je pravdou. Ešte je Tom odmenený za vraždy tss nečudo, že mu trhá kútiky úst od radosti (v tej scéne sa neskutočne dá čítať z Mattových očí, čo si v skutočnosti myslí) Jediná kto ho prekukne je Marge, ktorá je označená ako hysterka, takže v podstate už nič nezmôže. Takže šupi dup vraždiť ďalej :D "tell me some good things about Tom Ripley.." ja vravím si super slizký hajzlík Matt, tlieskam všetkými desiatimi :P