Prometheus (2012)

Mírné zklamání, asi z velkých očekávání...prvních několik minut mi přineslo přímo vizuální orgasmus, ale zhruba od poloviny šel můj dojem jaksi do kopru, rychlokvašný závěr a vůbec řada logických nepřesností (jsem pedant, přiznávám se) jsou opravdu škoda, škoda nedokonalého scénáře, protože jinak nemám co vytknout (Noomi a Michael skvělí, hudba perfektní).

Chrámy těla (2010)

Tak zajímavé téma, výběr osobností...ale je k ničemu, když by bylo třeba rozdělit film minimálně na několik dílů...skutečně otevřené rozhovory kulturistů, trénink, předsoutěžní příprava, zdravotní dopady, doping, federace atd. Na 71 minut málo informací, málo do hloubky, ale jsem ráda alespoň za Moniku a Buráka, škoda té otřesné hudby, Jan Hnízdil to řekl ve dvou větách: "Dnes máme dva sporty..."

...a jitra jsou zde tichá (1972)

Nemohu hodnotit, nemám dostatek vhodých slov, proto zatím doporučuji komentář uživatele MIMIC. PS: Jestli ve filmu někdo opravdu nevidíte nic než propagandu, tak byste měli zvážit návštěvu odborníka.

Po stopách třetího odboje (2010) (pořad)

Některé díly vařené z vody a ve 4. jsem se dokonce neubránila úsměvu, a to je hodně špatně. A díl Vrátím se a osvobodím vlast? Divákovi je předkládán pouze jeden úhel pohledu, jednostranná adorace a trapné využití odkazu Josefa Mašína, anžto se hrdinství asi zřejmě automaticky dědí.

Lidice (2011)

Především jsem ráda, že tento film nebyl zprzněn zcela volným inspirováním se skutečnou událostí (rozuměj: napíšu si to jak se mi to zrovna hodí - či spíše koproducentům) jako v případě Habermannova mlýna, ale velmi věrně se drží pravdivých okolností vypálení Lidic. Opravdu můžu říct, že po dlouhé době jsem byla českým filmem potěšena. Povinně shlédnout: Ozvěny lidické noci

Habermannův mlýn (2010) odpad!

Pokud měl film přispět k otevření debaty o poválečném odsunu Němců, tak udělal víc škody, než užitku. S dalším logickým důvodem nesouhlasím, ale akceptuji ho, vždyť i kultu Oskara Schindlera je snadné podlehnout, tak dojemný příběh prostě musí být natočen. Juraj Herz to však neměl tak daleko jako Spielberg, aby se příběh nemohl přiblížit reálnému ději a postavám, kterými se nechal inspirovat. Argument, že bylo snahou "pouze popsat poválečnou situaci v českém pohraničí" neobstojí, když použiji skutečná jména existujících lidí a celý film naroubuji na jednu skutečnou událost, ale vše pozměním a přibarvím tak, až si vlastně skoro nikdo není podobný, z odbojářů udělám kolaboranty atd., to je pro mě naprostá neúcta, nejen k těm samotným lidem, ale celému tématu... Není nic silnějšího než obyčejná fakta a debatu o poválečné době můžeme zase a jen osvětlit a snad i pochopit jedině pomocí nich - a že je o čem mluvit! Jako divák spíše ocením poctivý dokument (toto například není poctivý dokument), než jakkoliv emotivní a po technické stránce skvěle natočený film. Mimochodem, děj filmu začíná už rokem 1937...tvůrci však nějak ne/úmyslně opomněli jeden odsun, nezdá se vám?http://respekt.ihned.cz/sousede/c1-47004640-habermannova-pravda.http://www.lidovky.cz/habermannuv-lync-a-narodni-sebebicovani-f0a-/ln_noviny.asp?c=A101012_000050_ln_noviny_sko&klic=239364&mes=101012_0. http://www.lazne.bludov.cz/restituce2.htm Zajímavé komentáře: sportovec, tahit, triatlet

13. komnata - 13. komnata Heleny Sukové (2011) (epizoda)

Mám neodbytný pocit, že skutečná 13. komnata Heleny Sukové je stále closet. A tím pro mě tento díl postrádá smysl, stokrát omletý, předžvýkaný a hlavně přijatelný mediální obraz Heleny Sukové není ničím víc, než jen dalším pidimedailonkem známé osobnosti.