Doba ledová (2002)

Jeden z nejhezčích animáčů, které jsem v poslední době viděl. Kvalita se u mne odvíjí od toho, že ve filmu neustále nacházím nové a nové detaily, které člověku občas uniknou. Navíc se již dopředu těším na některé scénky, které si o to více vychutnávám. Nádherný film, který i po třetím shlédnutí nabízí pohodu a radost. Pro mne - silnější 4.

Druhá řada (2002) (TV film)

Mám rád filmy ze sportovního prostředí, ale nemám rád, pokud ze mě dělají PITOMCE. To jsem bohužel často cítil při sledování tohoto filmu. Těžko mě totiž někdo přesvědčí, že kluk který zakopává o vlastní nohy se najednou "ze dne na den" stane borcem, který se bez problémů vyhne několika profíkům. Bohužel takových momentů nabízí tento film více - proto u mě 2.

Erasmus a spol. (2002)

Přátele můžeš najít kdekoliv. Musíš jim jen vyjít naproti a ukázat kousek svého dobrého srdce. Navíc když jsi ve studentských letech - není často co řešit. Příjemný film, kde s vyjímkou A.Tatou se mi líbilo téměř vše - A.Tatou i přes svoje krásné oči bohužel nic více nenabídla.

Felix a Rose - Láska po francouzsku (2002)

Dlouho jsem se rozhodoval zda dát hodnocení 2 nebo 3. Pro 3 hvězdičky jsem se rozhodl z několika prostých důvodů. Pravdivost - v současné době je strašná spousta tzv. "ztroskotanců", kterým v žvotě skoro nic nevychází, takže pokud poznají člověka, s kterým je jim dobře, měli by reagovat tak jako hlavní hrdinové. Herecká přesvědčivost - oba herci mají silné charisma a většina filmů, kde hrají stojí za to vidět. Myšlenka - život je plný náhod, ale člověk jim musí vyjít vstříc, musí udělat první krok. Jednou za čas si tento film rád zopakuji.

Firefly (2002) (seriál)

U tohoto seriálu jsem byl zpočátku na rozpacích. Dějově se mi to jevilo jako skvělý nápad, bohužel provedení trochu pokulhává. Na tento seriál si totiž musíte postupně zvyknout, takže časem se Vám jeví jako opravdu vydařený. Vím, že se mnou dost lidí nebude souhlasit, ale já bohužel vidím chybu v hlavním představiteli, který mě nedokázal přesvědčit o svém poslání a záměrech. Ostatní herci jsou vybráni docela slušně - děvčata, ale především Adam Baldwin, který je ve stvárnění své role naprosto bezchybný. Po druhém shlédnutí pro mne slabší 4.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

V tomto filmu se objevuje několik momentů, které se mi nelíbí, nebo jsou hodně přehnané - např. neskrývaná nenávist nevlastních rodičů Harryho Pottera. Jinak je to opět velmi povedený film, stále ještě působící na dětského diváka jako pohlazení. V dalších dílech se to bohužel mění, a tím to dle mého názoru ztrácí na kvalitě a výchovném efektu. Děti by alespoň v pohádkách měly poznat, že pravda ještě existuje a může i zvítězit. Silnější 4 *.

Hrdina (2002)

Netvrdím, že Tygr a drak, který obdržel Oscara, je horším filmem, ale HRDINA mne oslovil více. Možná to je zapřičiněno kvalitnější dějovou zápletkou, možná menším počtem "létacích" scén. Tento film je zajímavý i jednou myšlenkou, na kterou se v posledních letech jaksi zapomnělo - síla je především ve větších celcích, v soudržnosti národů, které se potom mohou i lépe bránit / všimli jste, jak byl celý bývalý východní blok rozmělněn? /. Menší celky se totiž lépe ovládají ... . To pochopil i hlavní hrdina tohoto filmu, a proto byl závěr takový jaký byl.

Interstate 60 (2002)

Nenápadný film bez větší publicity, ale přesto svojí kvalitou vysoce převyšující valnou většinu v posledních letech natočených filmů. Film zabývající se neduhy současné konzumní společnosti, které dovedeny " ad absurdum" vypadají jako směšné a pro život nepodstatné, ale opak je pravdou. Lehký spoiler - mladý muž má přání poznat život takový jaký je a poznat sám sebe, a je mu to splněno velice neobvyklým způsobem. Po skončení filmu jsem si řekl, že tuto cestu bych i já rád absolvoval. Škoda, že je pouze filmová. Všem, kteří u filmů rádi přemýšlí  VŘELE DOPORUČUJI. P.S. Sestra hlavního hrdiny je zde k zulíbání .

Invaze (2002) (TV film)

Zoufalý film bez jediného nosného dějového prvku, který mě od začátku do konce neuvěřitelně nudil. Film bez nápadu, momentu překvapení a z ubohoučkými mimozemšťany. Také s mi moc nelíbilo, že film naznačoval - podívejte mi zločinci jsme jedni z mála odvážných lidí. Jediné co stojí za povšimnutí je Chase Masterson a její hezké oči.

Opilí láskou (2002)

Nevím, co je příčinou tak vysokého hodnocení, ale mě tento film "absolutně" nesedl. Nenašel jsem na ně téměř nic, co by stálo za to, abych si ho pustil ještě jednou. Děj ujetý, A.Sandler trapný a i ten závěr hodně ubohoučký. Takže jediné za co mohu dát hvězdičky je Emily Watson a fakt, že mám dojem, že hlavní hrdina tohoto filmu je mi charakterově dosti blízký. Né děkuji, již jsem viděl lepší filmy podobného ražení.