Noc plná zázraků 2 (2015)

Na zázraky nevěřím. Možná to je i proto, že mě nikdy žádný nepotkal. Celý život bojuji a setkávám se pouze s neúspěchy, bolestí na duši a výsměchem. K filmu se toto nevztahuje ( ten se mi docela líbil) , pouze si zde vylévám svou bolest.

Papírová města (2015)

Další z komentářů, který jak se zdá nebude ani k filmu, ale k pocitům, které ve mě vyvolal. Při vstupu do kina jsem zaregistroval následující fakt. V celém sále sedělo 36 lidí - 33 holek ve věku 12-15 a 3 postarší pánové / vč. mé osoby /. Děvčata si z filmu určitě odnesla poznatek, že život se musí začít žít okamžitě, že každé zaváhání tě připraví o krásný zážitek, který se již nikdy nevrátí. Z mého pohledu jsem si uvědomil, že na tom asi něco bude. Patřím mezi ty, kteří nikdy nedokázali překročit svůj vlastní stín, kteří vše dělali po důkladném rozmyslu, aby později ničeho nemuseli litovat. Obrovský OMYL !! Žít by se mělo tak, aby člověk měl ve stáří na co vzpomínat ( aniž by se za to musel samozřejmě stydět ), aby nemusel litovat toho co neudělal a dokázal se pousmát nad tím co udělal jako mladý. Hezký film, kterému rád dávám 4 hvězdičky .

Poslední chlap na Zemi (2015) (seriál)

Noo - občas jsem měl dojem, že by se to spíše mělo jmenovat " Poslední blbec na Zemi " . Jedna hvězdička za January Jones ( alespoň něco na co se dalo koukat ) a druhá za .... já vlastně ani nevím za co, ale na jednu by to bylo hodně kruté :D

Poslední království (2015) (seriál)

Nádherně vystavěný příběh, který vás nenechá ani na chvíli vydechnout. Má vše, co dobrý seriál míti má - napětí, souboje, intriky, lásku . Navíc, dle mého názoru, docela věrohodně ukazuje jak to mohlo vypadat v bojích mezi seveřany a obyvateli Británie. Je zde vyzdvižena úloha víry a církve, a to pozitivní i negativní. Boj o moc a vládu nad lidmi, která se prolíná celými dějinami lidstva. Dobře vybraní hlavní představitelé, kvalitní scénář a věrohodné prostředí, kde se vše odehrává, mě přesvědčilo, že si tento seriál zaslouží 5* .

Bez kormidla (2014)

Další z filmů, v kterém jsem se málem utopil. Nevím, zda-li jsem sledoval jiný film než ostatní, nebo jestli se ostatní recenzenti bojí napsat "natvrdo" o čem vlastně je, nebo zda pouze já cítím z tohoto filmu něco jiného než většina. Ten film dle mého názoru není pouze o hudbě, hudba je zde jako lék tišící bolest, kterou způsobil Joshův těžko pochopitelný a neomluvitelný čin. Ten čin dolehl samozřejmě nejvíce na jeho nejbližší , kteří se z jeho následky musí vyrovnat ( matka si najde novou lásku a naplní si svůj život životem novým,  přítelkyně z jeho činu obviní rodiče a jejich špatnou výchovu a otec začne pít a ignorovat   okolí ). Teprve hudba však ukáže otci, jaký jeho syn ve skutečnosti byl. Že to nebyl žádný Manson, ale citlivý kluk, který se nedokázal vypořádat z životem a který k tomu zvolil nejhorší možný způsob. Otec v synových věcech našel částečnou odpověď - jeho hudbu. Tu hudbu nabídl, zpočátku anonymně, posluchačům aby nakonec neskrývaně řekl, že jeho od jeho syna, kterého právem může hodně lidí nenávidět. V hlavě mě utkvěl jeden dialog mezi prodavačem hudebnin a Samem :  všichni byli něčí dcery a synové, ale on byl můj syn" . Závěrečnou písní, kde přiznal kdo ji napsal, již nechal na rozhodnutí ostatních jak se postaví k tomuto smutnému činu. Odvrhnout něco krásného pro jeden neuvážený čin , nemusí být vždy nejlepším řešením .

Bosch (2014) (seriál)

Výborný seriál, který dle mého názoru reálně ukazuje, jaké poměry panují v USA, v této baště demokracie. Asi jsem již skutečně hodně starý, jelikož si nedokáži představit, že bych v takovýchto poměrech chtěl žít. To je také důvod proč jsem nedal absolutní hodnocení 5*.

Clona (2014) (seriál)

Pokud bych hodnotil filmařské provedení - dobrý. Pokud budu hodnotit s pohledu reálnosti - pohádka ! Po zkušenostech s prací naší POLICIE vím, že valná většina policistů je u "sboru" pouze z finančních důvodů a problémy ostatních lidí je obtěžují / stejně jako většinu současných státních zaměstnanců a politiků /. Kde jsou ty doby, kdy práce u "četnictva" bylo posláním, stejně tak jako lékaře, učitele a nejnižšího kléru. Proto nechci hodnotit tento seriál a hejno jemu podobných pohádkových fikcí. Protože, co si budeme nalhávat, kolik skutečných viníků je za mřížemi ?

Co jsme komu udělali? (2014)

Je mi líto, že srážím vcelku vysoké hodnocení tohoto filmu, ale prostě nemohu jinak. Již dlouho jsem neviděl tak veřejný výsměch všem původním obyvatelům Evropy. Ani se film nesnaží zastírat, že si budeme muset zvyknout na multi kulti Evropu. Prostě klasická ukázka toho, že pod lampou bývá největší tma :-)) Teď si říkáte, nj. další xenofobní prase - hmm - ale teprve budoucnost ukáže skutečnou pravdu. Z 10% slušných přistěhovalců bohužel příjde 90% náboženstvím zfanatizovaných. Spousty lidí si vůbec neuvědomuje, že se Evropě stává to, co ona udělala Americe - že by její pomsta ? Tu jednu hvězdičku dávám za úsměvné momenty v tomto filmu. A nyní mě klidně suďte a doufejte, že se nedožijete od hlavy k patě zahalených žen, skupin rabujících výrostků a ost. vymožeností záp. světa.