Policajt v Beverly Hills (1984)

Nejlepší role Eddieho Murphyho, kterou nikdy nepřekonal. Nejvíce mmě ovšem pobavili dva místní detektivové- nejdříve nepřátelé, ale poté "zachránci" celé situace. Film dostal spád kromě scénáře i muzikou- je to sice vlezlej popík z osmdesátek, ale tomuhle filmu naprosto sedne a nepůsobí v krimikomedii tohoto formátu jako pěst na oko.

Maškaráda čili Fantom Opery (2009) (divadelní záznam)

Vynikající. Divadlu v Dlouhé se podařilo zachytit jedinečnou atmosféru díla Mistra Terryho Pratchetta, kterou podtrhly výborné herecké výkony všech herců-musím vyzdvihnout hlavně Miroslava Táborského a představitele čarodějek a Sardelliho. Pro fanoušky Mistra povinnost. Show must go on forever!

Na pokraji slávy (2000)

Okouzlující Kate Hudson ve filmu kde Philip Seymour Hoffman filosofující na téma život přátelství a rock´n´roll poučuje mladíka, kterého láska k rock´n´rollu vynese až do časopisu Rolling Stone. Výborný film pro všechny fanoušky kapel z 60. a 70. let. "... Myslíš si, že Mick Jagger bude v padesáti běhat po pódiu a hrát ty svoje písničky ? To jsi sakra na omylu!" "Moje poslední slova jsou... Jsem sjetej! Ne, ne... Muzika je super! ... Jsem sjetej!!"

Devátá brána (1999)

Skvělý herecký koncert Johnnyho Deppa. Zde dokázal, že patří na herecké nebe až úplně nahoru.

Architekt odpadu (2007)

Výborný film o bandě vizionářských hipíků. Kdyby místo keců v Kodani všichni bydleli takhle, hned by se lépe naší modré(nikoli zelené) planetě lépe dýchalo.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Určitě lepší film než dvojka. Lepší vtipy (postava Bucka je jedna z nejlepších v době ledové a Sid je pořád stejný dement), není to takový doják jako předchozí díly a opět vynikající český dabing (obzvlášť Jiří Lábus s Otou Jirákem jsou skvělí). Příjemná oddechovka.

Terminál (2004)

Výborný film, kde Tom Hanks opět potvrzuje své herecké kvality, a který na mě působil podobně jako Forrest Gump. Stevie Spielberg zde rozehrává krásný, silný a vtipný příběh podpořený vynikajícím herectvím hlavně Toma Hankse, ale i Catherine Zety-Jones a Stanley Tucciho. Na začátku komedie (Navorski nerozumí, získává čtvrťáky za vozíky, vyrábí si postel) ke konci romantické drama, které ovšem filmu vůbec neubírá na nadhledu a hloubce. Hodnocení: 95%. Více takových filmů!

Někdo to rád horké (1959)

Brilantní herecké výkony a půvab Marilyn Monroe se snoubí v nestárnoucí komedii, na kterou mě baví koukat znovu a znovu.

Zlaté oko (1995)

Nejlepší bondovka ze všech, Pierce Brosnan opět potvrzuje, že byl tím nejlepším pro postavu agenta 007. Zajímavá zápletka a Izabella Scorupco je výborná bondgirl. Dechberoucí začátek (skok do letícího letadla je husarský kaskadérský kousek) i konec (vybuchující propiska jako záchrana celého světa - to mohl vymyslet opravdu jen Q). Judi Dench je jako M přjemně přísná. Tomuhle filmu se v bondovské sérii blíží už jen Quantum of Solace.