Chicago: Zákon ulice (2011) (seriál)

Al Caponeho duch je v Chicagu stále přítomen. Radnice tam vypadá jak Magistrát Města Prahy. I když v seriálu se pořád mluví jen o jednom radním, my ve střední Evropě dobře víme zač je v Palermu chleba. Policie má novou šéfku, takovou Cataniho sestru a divokého Poláka do terénu, který je zde nositelem charismatu a akce.. Už úvodní scéna v níž prohnilý radní vysvětloval, proč město nebude platit vznik nové protikorupční jednotky mi připoměl Otázky Václava Moravce pár let zpátky. Jak přes kopírák. V seriálu jde o prokazatelný dobytek, zato tady... O koukatelnost pro nenáročné se stará i řešení méně intelektuálně náročných případů, takže slovy klasika...Pořád se něco děje.

Jaderná havárie: Den první (2008) (TV film)

Na sever od starého mocnářství leží zem, jejíž obyvatelstvo ukázalo na jih ukazováček v pozoru a jalo se spravovat své věci samo. Mezi tyto věci patří i elektrárny toho typu jenž každý rozumný člověk uzavře a zapečetí hned po dokončení. A tato nezodpovědná banda v čele s Drábovou nechá jednu takovou vyletět do vzduchu z razancí pověstného Chlapečka, dost možná i větší. Navíc si velice neochotně sype popel na hlavu a nějak udělá, že se otočí vítr. (V padesátých letech minulého století na to trénoval celý stát.) A tak si přílkadně žijící Rakušané tento průser musí vyžrat přestěhováním jedné půlky Rakouska do druhé. Dost možná, že je mezi nima další malý Adolf a dostane pocit, že by potřeboval větší životní prostor. Nicméně film je natočen kvalitně a emotivně a to je to co tu hodnotíme. Sám jsem měl chuť zavolat Drábové jestli je všechnop OK a jestli můžou děti klidně spát. A na závěr - Tomu chování českých autorit bych klidně věřil. Těm českým voleným bych nesvěřil ani funkci nástěnkáře.

Robin Hood (2010)

Tak zase dorazili do Sherwoodu filmaři. Vymetli pavouky ze zástrček už předinstalovaných na dubech, vyhnali z Nottinghamu jeleny a nasadili tam včely. Hold vkus diváka se mění. Pan režisér vyhlásil zákaz mytí a praní po dobu nátáčení a mohlo se začít. Tématem dne byl syn středověkého rozumbrady, který tesal kameny a sem tam do nich i moudro pro další generace. Syn o otce pro jeho prostodlátnost brzy přišel a na novou verzi legendy je zaděláno. Po boku Lvího Srdce se vrací domů coby lučištník jen s nevymáchanou hubou a čtyřícítkou na krku. Po cestě si změní jméno na šlechtické a nadělá pár již notoricky známých přátel. Šarlatový Will, Malý John apod. S vypůjčeným mečem od mrtvého bývalého své budoucí, luzným zjevem a kvalitami po otci, přesvědčí celou pokrokovou Anglii, že syn kameníka cti netratí a vyrazí na pláž zarazit Francouzům jejich vlastní verzi pláže Omaha. S tlupou lučištníků na útesech a jízdou na pláži to rozhodně zvládli lépe než Teutoni o osmset let později na protějším břehu. A tak se stal mezi mužstvem natolik populární, že nasral nového krále a nic jiného než zbojničina mu nezůstalo. Ale alespoň jsem se nenudil. Jen čekám s čím přijdou příště.

Lovci duchů (2005) (seriál)

Za zvuku Highway to Hell sekáme hlavu Paris Hilton a zachraňujeme svět před Luciferem osobně. Pomáhají nám andělé, ale většinu času nám pijou krev. Tak jsme jich pár sejmuli taky. Příjmení máme po slavné opakovačce a děláme mu čest. Boha ( tedy Hospodina) už milénia nikdo neviděl a tak si tu každý dělá co chce. Že by měl Nietsche pravdu? Jiné bohy sem tam potkáme, ale málokterý to přežil. Vedeme válku se šmejdem z podsvětí, nadsvětí i z jinosvětí. Vílu necháme bouchnout v mikrovlnce, ghúly si dáváme k snídani. Umřeli jsme víckrát než Ježíš. Naší prací je vaše bezpečnost.

Světová invaze (2011)

Myslím, že není sporu o tom, že Němci umí Ameriku ničit lépe a efektivněji než Jihoafričané. Jejich pojetí destrukce je velkorysejší a systematičtější, než ten neuvěřitelný zmatek a bordel jenž nás nyní čeká v jinak vždy spořádaném L.A. Ten nicméně dovolí vyniknout statečným a uvědomělým a vůbec i jinak nadaným jedincům, kteří konec světa chápou podobně jako misi v Lógaru. Myšlení a obecný rozhled hold nejsou vlastnosti, které zdobí U.S. Marine Corps. Také neustálé hulákání jejich mantry - K čertu s ústupem!! - během jejich zmatené evakuace, by mohlo kohokoliv svést ke snaze pokusit se jim vysvětlit, že mezi evakuací během bojů a ústupem zas tak velký rozdíl není. Osobně, nemyslím, že by pochodil. Pokud totiž správný mariňák zjistí, jak nepřítele zabít, nic a nikdo už ho nesvede ze správné cesty. Naštěstí nepřítel taky neoplývá příliš velkou inteligencí a tak je našim hochům důstojným soupeřem. Přísloví Nikdy nedávej všechny vejce do jednoho košíku. jim nic neříká, což asi pozitivně vypovídá o stabilitě jejich bankovního sektoru, ale ze strategického hlediska by se jednoznačně hodilo se jím řídit. A tak podle toho dopadli. Myslím, že i armáda České Republiky při ochraně Svobodné Evropy odvedla lepší práci, než útočníci při ochraně jejich verze CML. A tak po zvládnutí této krize se směle lidstvo může postavit dalším hrozbám z temného vesmíru. Jen doufám, že se toho opět ujme nějaký Germán

Mamma Mia! (2008)

Tak to byla jízda. Tahle blbost má v sobě tolik energie, že králíček energizer se už dávno někde recykluje a já stále pohopsávám. Zbytky sebeúcty mi brání tomu dát pět, ačkoliv si myslím, že si to snad i zaslouží. Tolik pozitivní energie by rozvibrovalo karmu snad i našemu prezidentovi. A vůbec nevadí, že to zpívají nezpěváci. Ba naopak. Jejich zápal mě nutí věřit, že oni tak skutečně žijí. Jo a příběh? Jaký příběh?

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Vzít si svůj bič a s atomovým hřibem na horizontu vyrazit vstříc dalším dobrodružstvím. Tentokrát proti domině ze země velikého Josifa a Lavrentije, McCarthyho poskokům a tlupě peruánských bohů. Kdo ti bohové jsou, ví všichni Danikenovi čtenáři. Po cestě potkat syna, ženu, zničit pár čtverečních kilometrů And a oženit se. Výborné.

Kolik váží trojský kůň? (2008)

Pokud se rozhodnete změnit svůj život, je určitě užitečné se objevit jako vy sám znovu před dobou, než nasekáte jednu kravinu za druhou. A pokud už jméno toho Pravého máte, zbývá jen jediné. Nechat ho ať se do vás zamiluje o pár desítek let dříve. Bohužel tehdy vládl ještě Jaruzelski a vy byla vdaná. Velice příjemná Ilona Ostrowska svou postavu hraje civilním způsobem, film mile plyne a vy se bavíte. Především je třeba říct, že to je romantická komedie, komunistické Polsko je jen kulisa. Nikde se netlačí na pilu a v podstatě jde jen o jejího Kubusza. Velmi milý film.

Sexmise (1983)

Einstein byl žena! Já, níže jmenovaná, jsem se proti své vůli narodila jako muž. Naši tu byli! - Těch citátů by mohlo být. Za Husáka opravdové zjevení. Díky za sen i noční můru mnoha chlapů dohromady.

Mnichov (2005)

- Ano pane Spielberg, je třeba se k danému tématu vyjádřit. - Ne pane Spielberg, kohokoliv přitom nasrat by fakt nebylo moudré. - Znáte to o chytré horákyni? - Ne? - Pošlu vám koncept. - Jo, to bude vyhovovat. - Jasně, vždycky někdo bude brblat. Jo a ten druhý scénář prodáme Sandlerovi.