Šógun (2024) (seriál)

Jedna z nejlepších seriálových adaptací knihy všech dob. Nedrží se striktně předlohy, stejně ajko se kniha nedrží striktně historických předobrazů.. Ale ústupky od knihy dávají smysl a jsou uvěřitelné. Fakt super. Moc bych si přál, aby v podobné produkci vznikl i tchaj-pan a gaidžin

Šógun - Podvolen cizí pěsti (2024) (epizoda)

Nejlepší epizoda. Konečně se trochu víc vrtá v niterných pocitech, zatím pocitově nejbližší epizoda ke knižní předloze.

Dunki (2023)

Scénář slabý, choreografie tanečních čísel neoriginální a vlastně jich tu ani moc není, akční scény jakžtakž, ale velmi málo. Komediální linka dejme tomu dobrý. Dohromady to nedrželo. Jednu hvězdu jsem dal Shahrukovi za citaci Ramba.

Leo (2023)

Kdybych hodnotil logické chování postav, tak bych musel dát odpad. Ale vypadá to dobře, střihje vidoklipový, bitky jsou fajn, tanečních scén mohlo být víc než jedna. Je potřeba vypnout mozek a pak si to lze užít. České titulky v kině nic moc,ale kvalitu zážitku to nesnižuje. Každopádně nevhodné pro lidi, co nemají s indick filmem zatím zkušenost. Pro náhodného kolemjdoucího by bylo přesnější hodnocení někde mezi 45-50%

Malá mořská víla (2023)

Nejvíc bych vytknul délku, jinak to bylo moc fajn. Tady je to v hodnocení opět sbírka rasistů, to je úplný mor s těmi odpady.

Peter Pan a Wendy (2023)

Když nejsi rasista tak si můžeš k aktuálnímu hodnocení (39%) přidat cca 20%. Je to zkrátka relativně generická adaptace, která ale některé věci posouvá do 21. století. Líbilo se mi to víc, než film z roku 2003. Za mě by tomu těch cca 60% slušelo. Škoda, že to nedotáhli ještě trochu dál, mohl to být super film

Sicilští lvi (2023) (seriál)

Italský historický seriál, který by klidně mohl být natočený v 90. letech, kdy v našich televizích byly italské seriály a minisérie častější. Děj je pomalý, nijak překvapivý, ale dá se na to dívat docela dobře. Rodinná sága/ červená knihovna v prostředí Sicílie v prvních dvou třetinách 19. století. Uvažoval jsem i o 4 hvězdách, ale nakonec mi to přišlo už moc.

Tlapková patrola ve velkofilmu (2023)

Děcka spokojené velmi, já méně, než jsem čekal, jedničku jsem u TV přetrpěl lépe . Český dabing je otravný.

Tonda, Slávka a kouzelné světlo (2023)

Je to pěkné. Uvažoval jsem mezi 2 a 3 hvězdami, ale je to strašně dlouhé. Mohl to být příjemný půlhodinový film, možná i za 4 hvězdy, takhle vynikly jednorozměrné postavy. Není tam téměř žádný vývoj, snad kromě hlavní postavy, nic.. Utrpení v kině s dětmi. I ty děti v určitých fázích filmu málem usnuly, kdybych je nehecoval. Opravdu varuju, hlavně kvůli zdejšímu nadšené u hodnocení. Vizuál je jediná věc která lze pochválit.

Gangubai Kathiawadi (2022)

První hodina super,, pak se to dost rozplizlo, hlavně po dějové stránce, Ale dívá se na to docela dobře. Fanoušci indického filmu si klidně mohou hvězdu přidat