Magická hlubina (1988)

Docela rozporuplný počin a naprosto nevím kam ho zařadit. Francouzská komedie s hořkým humorem? Drama? Magická hlubina mísí prvky obojího a kupodivu to docela vychází, i když film má několik hluchých a zbytečně dlouhých míst. Sympatická mi byla postava Johany, neměla to chudák lehký, Jacques byl opravdu spíš napůl delfín, ale mezi Jean-Marc Barrem a R. Arquette to báječně fungovala a Jean Reno se do role rozmařilého Itala skvěle dostal. Takže velmi krásné čtyři hvězdy.

Charlotte Gray (2001)

Pro mě silný film se skvělými výkony Cate Blanchett a Michaela Gambona. Je pravda, že některá místa jako by do filmu nepatřila a tak trochu ruší, ale jako celek hodnotím vysoko, i díky velmi dobré kameře. A když budu upřímná, svůj podíl na tom má i charismatická tvář Billyho Crudupa:-) Charlotte Gray je film pro ty,co sice chtějí trochu té romantiky, ale ne zabalenou v tuně cukrkandlu a růžové vaty.

Smallville (2001) (seriál)

Tak jsem dneska měla to štěstí a kousek jsem zase viděla, po nějakých třech letech kdy jsem to (bohužel) sledovala pravidelně. Uznávám, že se to někomu duchařsky a nadpřirozeně zaměřenému může líbit, ale zkoušeli jste se zaposlouchat do dialogů? Žblebty o ničem, jenom jak je postava Toma Wellinga skvělá a skromná a hodná a bla bla....Ten jeho útrpný pohled se taky dost rychle okouká.

Dexter (2006) (seriál)

Koho by to napadlo, že seriál o sériovém vrahovi bez citů bude mít takový úspěch. První díly jsme zhlédla ze zvědavosti a už jsem byla chycena do smyčky závislosti. Všichni fandí charismatickému zabijákovi...

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Všichni o tom mluví a já čekala něco víc. Pár okamžiků se opravdu povedlo, hlavně díky Sheldonovi, bez něj by to seriál na ty tři hvězdy rozhodně nedotáhl. Taky se divím Penny, že si nechá od něj všechny ty urážky líbit. Chytlavá úvodní znělka :-)

Sedm (1995)

Že David Fincher je v tomco dělá opravdu machr už vím a tímhle filmem si svůj post jen upevnil. Jediné co mi trošku vadilo byla chvílemi až příliš dominantní kamera. Promyšlenost scénáře a jeho kvalita je ohromující, třeba vražda "lenost". Koho by to napadlo? Herci skvělí, ale myslím, že Brad Pitt umí i lépe- celkem hodně slušné 4 hvězdy.

8. míle (2002)

Uznávám, že musí být těžký v rýmech reagovat na urážky a nadávky, ale mě Eminem i tenhle styl hudby naprosto minul. Příběh je až stupidní, pro ty, co se nevyžívají v rapových battlech je to nuda. Jediný, kdo ve filmu hraje je Kim Basinger, Eminem to podle mě moc nezvládl. A jedna perlička- v závěrečném battlu kritizuje "protiřečníkovo" oblečení, bílé tílko, a když odhodí mikinu-copak to nemá a sobě-šedé tílko. Myslim, že na tohle se znovu dlouho nepodívám...

Kdopak by se vlka bál (2008)

Docela příjemný rodinný film s průměrnými herci. Dětští herci se drželi poměrně obstojně, nicméně jejich dialogy mi přišly šroubované a do dětských úst někdy moc nepasovaly.

Mrazík (1964)

Ví, někdo proč je to takový hit? Čím je tak skvělý a jedinečný? Já ne...ale kouknu se stejně znova a znova :-)

Čtyři pokoje (1995)

Zvláštní počin, po prvních dvou povídkách jsem měla chuť to vypnout, ale naštěstí jsem vydržela. Povídka Rodrigueze byla dokonalá a Tarantino chvílemi nudil i když konec se opravdu vyvedl. Takže doporučuji vytrvat a každý nechť si z toho vezme to, co je mu po chuti...