Šílená noc (2022)

Režisér moc dobře ví o jaký film se jedná, na jednu stranu velmi krutý, ale dokáže si ze sebe dělat i srandu. Hezká řežba na Vánoce, která je místy sice stupidní, ale příjemně stupidní, že to nevadí a měl jsem úsměv na tváři. Doprovozeno vánočními songy a náloží krve. David Harbour v takovým tom typu filmu, který je pro něj dělaný na míru.

Avatar: The Way of Water (2022)

Pro mě je to takové hezké dlc (bonusová mise) k prvnímu filmu. Takový typ filmu na který ani nejde být naštvaný a krásně se na něj kouká. I když zápletka je téměř nulová, díky podmořskému světu to ale přehlédnete a žádné chyby to ani moc nemá. Od objevení nového kmene je to poměrně utahané, zde to šlo rozhodně zkrátit. Více prostoru zde dostávají děti než Jake a Neytiri, u kterých nějak nemůžu najít pořádnou chemii. Vyplatí se zajít do kina, jedná se o příjemné pokračování, ale o nějaký šok nejde. První film na mě zanechal větší stopu. Závěrečná bitva velmi dobrá. Jsem zvědavý, co si pro nás přichystali v dalším filmu. Doufám, aby se to moc neopakovalo.

Pinocchio Guillerma del Tora (2022)

Příběh hezký, některých pasáží jsem moc fanoušek nebyl, ale díky krásnému zpracování a animací dávám 4 hvězdy. Na muzikál, kde se objeví myslím 3 písničky ze začátku a poté celý film nic, je ale málo.

Wednesday (2022) (seriál)

Překvapení roku je tady. Že mě to takhle chytne a během 3 dnů to zkouknu, jsem fakt nečekal. Výborné dialogy, které jsou morbidní a drsně vtipné. Jenna jako by se pro tuto roli narodila, absolutně vyrazila dech ve všem, ostatní byli v pohodě. Jediný, co jsem na seriálu nemusel, byla linka s ní a 2 nápadníky. Jinak detektivní věci byly dobré, ale občas nebyly kdovíjak skvostné. Celkově ale seriál měl charisma a velmi jsem se těšil na další díl. Už aby byla další řada. 4+.

Médium (2022) (seriál)

Za mě takové lehce nadprůměrné. K postavám jsem si žádné pouto nevytvořil, takže mi bylo vcelku jedno co se bude s nimi dít. Příběh velmi ztrácel na tempu a vždy když to začínalo být zajímavé, tak v dalším díle se to hrozně natahovalo a nakonec žádná jiskra tam nebyla. Občas jsem se i ztrácel v těch nových názvech a nevěděl co daná situace znamená (zde je s tvůrci Westworldu spojitost). Postava Flynn (hrozné jméno pro holku) byla vcelku ok, ale její postava v 'budoucnu' se mi vůbec nezamlouvala, taková namyšlená a trapně drsná. I přes všechna negativa jsem se koukal dál, protože nějaká ta záhada tam je, ale ze sedla mě to nevyhodilo a to tu potenciál je velký. Lepší 3 hvězdy.

Trol (2022)

O žádný zázrak se nejedná, ale kouká se na to poměrně příjemně. Škoda, že tam tvůrci dali klasická a trapná klišé (intro, táta, blbec ve vedení). Atmosféra a vizuál velmi dobrý, příběh nic moc.

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film)

Hezká jednohubka na zpříjemnění Vánoc. Pěkné songy a hlavně atmosféra. James Gunn má neskutečnou vášeň pro dělání filmů a myslím, že by měl dostávat více uznání.

Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem (2022) (seriál)

Velmi pěkně zpracovaný dokument, který dává Chrisovi občas brutálně zabrat, aby déle žil. Arronovskyho práce je zde znát. V každém díle vidíme několik světových odborníku na danou činnost, aby právě Chrise připravili ji zdolat. Velmi pěkně natočený s doprovodným komentářem Chrise, který tam přidává svůj dobrý humor a lidskost. Původně jsem chtěl dát 4 hvězdy, ale za poslední emociálně vyčerpávající a krásný díl dávám plnou palbu. Většinu času se bavíte, když vidíte někoho jiného jak ho 'mučí', aby byl zdravější a žil déle, ale po každém díle si vlastně furt říkáte: ,,A co dělám já?".

Andor (2022) (seriál)

Vynikající seriál, hlavně druhá polovina je ještě o level výše než první. Neskutečný jak zde v 1 díle je více emocí než v celé nové trilogii dohromady. Tony Gilroy a všichni ostatní, co na tomto projektu pracovali jsou borci. Výborná hudba, příběh precizně odvyprávěn a všechny postavy zde mají nějaký svůj účel. Krásně je zde vidět, že k parádnímu seriálu není potřeba vždy mít obří camea nebo světelné meče. Stačí mít vášeň pro příběh a postavy. 4+.

To nic, drahá (2022)

Film jsem si poměrně užil. Mysteriózní filmy mám rád a zde od začátku bylo jasné, že něco není v pořádku.  Chemie mezi hlavními představiteli byla výborná. Oba herci zvládli roli na velmi dobrou. Mohlo to být o něco kratší, zápletka se ale vyvinula za mě docela dobře a logicky. Některé věci jak tam fungují furt nejsou zcela jasné (co třeba to letadlo). Celkově to ale funguje dobře, výborná hudba, hezké prostředí. Je to na pomezí 3-4 hvězd, ale na druhý film Olivii Wilde je to velmi působivé a jsem zvědav, co nám ukáže příště. 4 hvězdy.