Westworld - The Choice (2022) (série)

Za mě se jedná o nejslabší sérii. Jak už bývá zvykem, tak se to celé zamotává furt hlouběji a člověk vůbec netuší (aspoň teda já), co se děje. A když už se to nějak rozlouskne jak a proč, tak je to pro mě nezáživné a poněkud i nudné. Celé je to hrozně zdlouhavé, bez nějaké jiskry a opravdového napětí. Pár dobrých dílů bylo (asi tak 3), ale to to zdaleka nezachraňuje. Jediná linka, která mě docela bavila byla s Bernardem a trochu Maeve. Furt moc netuším, jak to teda teď funguje s opravdovými lidmi a s jinou realitou. Asi se do toho nedokážu pořádně vžít a vychutnat si to, pak to ale nemají dělat tak zamotané. Poslední série se sice vrátí ke kořenům, ale nevím, jestli se ještě vrátím já, asi už jenom ze zvědavosti. Měli to zakončit 2. sérií.

Denní směna (2022)

Film, na který zítra už nejspíše zapomenu. Tak už to u Netflixu ale bývá. První polovina mě bavila, ale pak už to bylo furt to samé dokola, ta samá americká klišé, absolutně nulové napětí, nezajímavý a až líný příběh a Dave Franco zase v uřvaný roli. Akce do hnízda byla dobrá s několika vtipnými nápady, ale pak už mě to moc nebavilo, bylo úplně jasné, co se stane, prostě nic originálního na tomto filmu s výjimkou nějaké té akce. Přelom 2 a 3 hvězd.

Bullet Train (2022)

Za mě je Bullet Train na první příčce společně s Deadpoolem 2, co se týče filmů od Leitcheho. Čekal jsem průměrnou akční jízdu a jízda to byla pořádná nad má očekávání. Originální, svěží humor, dobrá akce a sympatičtí herci. Škoda jenom překombinovaného a natahujícího se konce, ale vlastně mi to ani nijak nevadilo, protože jsem se u filmu celou dobu velmi dobře bavil.

Třináct životů (2022)

Špičkově zpracovaná záchrana chlapců. Hned od začátku se film s ničím nezdržuje a jde se k záchraně. I přes delší stopáž film ubíhal rychle a užil jsem si každou minutu. Velmi charizmatičtí herci vpředu s Viggem a Colinem byli skvělý. Parádní scény pod vodou a hustá atmosféra dodávají filmu originálnost. Celkově produkce filmu byla na jedničku. Lepší 4 hvězdy.

Predátor: Kořist (2022)

Kvalitní a jednoduchý příběh. Jednoznačně nejlepší sequel, který je dobře promyšlený, parádní atmosféra, lokace a i souboje, kterých je poměrně dost. Predátor má zde více času na plátně a vidíme i jeho vybavení a nějaké ty vychytávky. Jsem rád, že domorodci předvedli nějaký ten souboj a někteří i vydrželi v přímém boji. Tohle si možná zasloužilo spíš do kin. Trachtenberg jistou kvalitu a originálnost má.

Na seznamu smrti (2022) (seriál)

Pokud by se seriál držel tématu co bylo v prvních 2 epizodách, že se neví u Reece co je realita a co ne, tak si myslím, že by byl lepší a napínavější (tato část mě bavila nejvíce). Nejedná se o špatné zpracování, akce je poměrně dost, ale je to hrozně natahované a k tomu se zatáhne klasicky ještě novinařina, zde by mi stačilo max. 5 epizod. Chápu, že tvůrci chtěli prohloubit divákovi vztah s Reecem a poznat všechny jeho důležité momenty, ale neustálé přebíhání do vzpomínek bylo pro mě otravné a seriál měl dost hluchých míst, jinak akce velmi dobře zpracovaná a Chris působil velmi přesvědčivě, za to Jai Courtney hrozná volba. Lepší 3 hvězdy.

The Gray Man (2022)

Předražený a méně stylový John Wick. Akcí film nešetří a je jí dost, ale je to furt to samé, nic na co bych si někdy v budoucnu vzpomněl. Furt se skáče mezi lokacemi a bratři Russo mají rádi velké nápisy měst na obrazovce (viz CA: CW), ale tak půlka nápisů mi přišla zbytečná. Evans nebyl špatný, ale moc mi na tuto roli neseděl, zato Ryan neměl chvíli klid a asi 80% je v nějaké akci. Na film se i přes některé nedodělky a americká klišé kouká poměrně dobře, film odsýpá a má dobré tempo. Zde by ale možná méně akce bylo lépe, byla hodně chaotická a nevěděl jsem často, co se děje (hlavně ta první při ohňostroji, to koho napadlo?...). Na jedno zkouknutí to ujde, ale jako 200mil. projekt to opravdu nevypadá. Hlavně efekty na takhle velký projekt nebyly dobré, např. ty mrakodrapy v Praze, které vypadaly, jak kdyby je někdo rychle hodil z After Effect z Dubaje. Akce v Praze dobrá. Slabý 3 hvězdy.

Resident Evil: Lék (2022) (seriál)

Další velmi slabé ztvárnění od Netflixu, zde se zase potvrzuje kvantita nad kvalitou. Seriál mi nepřišel zas tak úplně hrozný, jak zde většina píše, ale má daleko ke kvalitnímu. Všechny postavy mi přišly nesympatické (kromě Weskera), chování nelogické, klasicky slabý scénář, efekty jsem tak nějak překousnul, akce zas tak špatná nebyla, otravné přechody mezi příběhy, všichni se potkávají hrozně snadno a spousta dalšího.

Ms. Marvel (2022) (seriál)

Velmi dobrá a charismatická Iman Vellani v hlavní roli ve slabším příběhu s trochu divným vyprávěním. Průměrná série od Marvelu, která svým příběhem neoslní, což je asi největší problém, ale taky je to asi tím, že už od Marvelu jsme viděli hodně a máme vysoká očekávání. Jakožto takový prequel k dalšímu filmu Cpt. Marvel, tak nemám moc velké naděje na úspěšný film, ale budu rád, když mě film přesvědčí naopak. Pákistánská kultura ale byla dobře vyobrazena, hodně scén mi zde přišlo zbytečných, některé ale zase byly hezky provedené. Škoda, že napětí je tu téměř nulové a zápletka nezajímavá.

Banda - Série 3 (2022) (série)

Jeden z mála seriálů, kde s dalšími řadami, je to lepší. Akce o mnoho lepší díky dočasnému Véčku. Tvůrci se absolutně nebojí zacházet do extrémů a klidně i za hranici, protože už vědí, že to patří do stylu Boys a fanoušci to vítají. Deep a A-Train ale už mě od 2.série nebavili, protože nemají co nabídnout a jejich linka se akorát furt jenom natahuje. Jinak ale naprosto brutální série, která se s ničím nemaže. Jelikož hrdinů ubývá, tak doufám, že by to mohlo 4.sérií skončit, aby se to zbytečně nenatahovalo.