Válečný kůň (2011)

Ano, protože je pod tím podepsaný pan Spielberg, tak všichni přimhouřejí oči nad touto kýčovitou sračkou, která je dosti podprůměrná červená knihovna. Jen ty epické válečné scény dávají vzpomenout na Spielberga.

Ženy v pokušení (2010)

Vtipnější než Muži v naději a i ty dialogy až tak neskřípou, ale zase ten konec, tohle prostě nelze neignorovat. To všechno musí skončit ve stylu Ordinace v růžovce, kde se všichni s každým vyspou a pak je vše v pořádku. Takhle to prostě v opravdovém životě nechodí.

Jeden musí z kola ven (2011)

Až moc mi to připomnělo Kauzu CIA s Mattem Damonem, která byla lepší. Po stránce zpracování jsem dokonce uvažoval, jestli by tvůrci v 70.letech dokázali tak věrohodně zachytit 70.léta. Jinak jsem se ke konci nudil a bylo mi i jedno, kdo je zrádce. Což je škoda, protože je to napěchováno kvalitními hereckými výkony.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

První půlka nudná a Robert Downey v pozici Jacka Sparrowa, jak se trapně pitvoří a schazuje svou postavu. Pak ale přijde druhá půlka, která mě v kině posadila na zadek. Ne, že by se scénář zlepšil nebo by se R.D. přestal pitvořit, ale to Guy Ritchie si vzpomněl, že by mohl vytáhnout nějaké finesy ze svého rukávu a i tak se stalo a tak bitka v lese a závěrečné rozuzlení mě pohladilo na duši.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Naprostá zbytečnost. David Fincher je velice dobrý režisér a jeho verze známé knihy bych i řekl, že je lepší (tedy správně vystřižené zbytečnosti z knihy, kromě tedy závěru, který je naprostý jiný než v knize). Scéna znásilnění je skvěle natočená, ale to, že je to řemeslně zvládnuté na jedničku, nezakrývá tu zbytečnost tohoto remaku.

Muži v naději (2011)

Jasné pokračování Žen v pokušení. Vejdělek tu potvrzuje, že je schopným režisérem, ale průměrným scénaristou. Je to vtipné, ale občas dialogy drhnou. No a pak se dostáváme ke konci, které je jako u Žen nedotažené a pro mě dosti pohoršující, v podstatě je Jiří Macháček jen hajzl (ale jako chlap je to frajer :).

Posel ztracených duší (2005) (seriál)

Většinou chci vidět alespoň 1 sérii, abych se rozhodl, ale tady mi k tomu stačilo 2,5 dílů.

Bůh masakru (2011)

Roman Polanski natočil další film jen s minimem herců a minimem lokací. Smrt a dívka je rozhodně lepší a nepůsobí někdy až moc násilně, kdy si scénáristé vypomáhají různými berličkami, aby herci měli důvod zůstat v tak stísněném prostoru. Ke konci už jsem to pozoroval jen na půl oka.

Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

Je to tak mezi 2 a 3, ale protože Kumar a Harold mi vždycky byli sympaticti, tak to dam nahoru. Kvalita oproti jednicce a dvojce je horsi, ale porad je tu par dobrych foru. Jen by se tak nemuselo tlacit na pilu v pripade toho 3D.

Tintinova dobrodružství (2011)

Já jsem po shlédnutí byl naprosto spokojený a pobavený. Každý záběr byl ze strany pana Spielberga vypiplaný.