Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Animovaný
  • Akční

plakát

Teorie velkého třesku (2007) (TV seriál)

Svého času mě seriál bavil, ale jak jsem zestárl, přijde mi divné bavit se nad něčím, co spíš místo satiry propaguje normativity. Premisa je, že jediné štěstí v životě je mít partnerský vztah, ten musí být romantický a sexuální a hetero a monogamní. Jinak jste looseři. A vlastně o ničem jiném to není. Jen propaganda, že svou sebeúctu máte stavět na tomto. Proč si raději nedát Mirandu.

plakát

Hříšnice - Jamie (2020) (série)

Tahle řada sérii pohřbívá zaživa. Oproti minulým řadám, kde zdánlivě jasný viník díky osobní angažovanosti detektiva nabývá lidských rozměrů a je spíš oběť lží a manipulací, zde máme „sexy“ psychopatického sériového vraha, který žádnou vinu a zodpovědnost necítí. A detektiv už rozhodně překročil hranici mezi osobní angažovaností a posttraumatickou stresovou poruchou. A není jediný. Nakonec nejpochopitelnější jednání ze všech postav má právě ústřední psychopat. Ano, byla tam jedna snaha vyhledat odbornou pomoc, ale jinak jsou na psychoterapii zralí všichni. Poslední díl bylo vyloženě utrpení.

plakát

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

„Objektivně“ vzato by si film zasloužil jen 4* za tu nastavovanou rozvleklost a počítačovou umělost.

plakát

Teorie velkého třesku - Nesporný důkaz náklonnosti (2013) (epizoda)

Nikdy nepochopím, co koho na těch stereotypech a normativitách přijde vtipné. Kdyby to byla satira… Ale zakládat svou sebeúctu na tom, že mám, nebo nemám, romantický sexuální partnerský vztah je spíš smutné.

plakát

Miliardy (2016) (TV seriál)

Neuvěřitelné, jak napínavé může být něco, čemu vůbec nerozumím – peníze. Oceňuji, jak nenuceně je seriál inkluzivní (a to jsem viděl zatím jen první řadu), jak neheteronormativní dokáže být, jak bezděčně dokáže zobrazovat genderovou, sexuální a vztahovou diverzitu, aniž by se z toho dělala věda.

plakát

Colony (2016) (TV seriál)

Připomíná mi to seriál V. Oceňuji, že je to civilní a tím pádem věrohodné. Není to založené na efektech, ale na scénáři. Dobrý tah je, že alespoň v první sérii vetřelce praktiky nevidíme.

Verbo (2011)

Něco mezi psychózou dospívající dívky, romantizováním sebevražd a hetero romancí. Utrpení mladého Werthera. That suicide is painless It brings on many changes And I can take or leave it if I please.

plakát

Céline Dion: Céline une seule fois/Live 2013 (2014) (koncert)

Bez grimas, teatrálnosti a caviků. 27. července 2013 se více jak 40 000 divaček a diváků na Abrahámových planinách města Québec, rodného kraje Céline Dion, aby viděli a slyšeli největší zpívající star planety, která jim nabídla své největší úspěchy své především frankofonní kariéry.

plakát

Allen vs. Farrow (2021) (TV seriál)

Ano, jsme odkázaní na to, co v dokumentu je a co není, ale v tomto kontextů a v dalších souvislostech to ej věrohodné (říkám také jako psycholog). Možná ten dokument moc tlačí na pilu. Jsou tam místa, která jsou pitomá, i když by stačila ta struktura, která je věrohodná. To ano. Pitomá místa jako hysterie kolem toho, že byl se svou dcerou ve slipech. To měl snad být nahý? 😉 To snižuje věrohodnost. Ale ta anatomie výslechů a posudků Dylan a reakce Woodyho a veřejného mínění je věrohodná a zapadá do kontextu takových situací, což tam vysvětlují. Tenhle scénář je notoricky známý (přeživší nemá hlas, útočník má zastání, protože na rozdíl od přeživší/ho s ním má většina lidí vztah a nevnímá, že ho neznají v jiných soukromých rolí, např. jako otce - a takhle to bylo nastavené od začátku).

plakát

Oscar 2021 (2021) (TV pořad)

Pandemie donutila megalomanský ceremoniál k návratu ke kořenům. Méně show, více lidí. Nakonec možná i celkem osvěžující změna.