Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Animovaný
  • Sci-Fi

Recenze (838)

plakát

Jsme tu (2020) (seriál) 

Nečekal jsem, že mě tu bude bavit. Říkal jsem si, co na tom může být, stále stejný vzorec, přijedou do nějakého města a udělají představení. Ale pak jsem u každého dílu brečel, dojímal jsem se nad příběhy lidí, jejich vztahy, komunitou, nezdolností, odhodláním… A pak nad závěrečnou show. Tenhle seriál ukazuje, jaký je rozdíl mezi českou travesti (jak se drag nesprávně překládá) a drag show, která není jen o zábavě, ale o poselství, osvobození i hojení. Drag je způsob, jak z traumatu růst a udělat ze sebe krásného a šťastného člověka.

plakát

Odsouzená (2021) (seriál) 

Překvapivě poutavé.

plakát

Přátelé - Série 1 (1994) (série) 

I když Teorie velkého třesku je v tomhle opravdu toxická, až zpětně mi došlo, jak v každém díle řeší sexuální a romantické vztahy. Přitom každý milenec a milenka stěží vydrží jeden díl. V dalším už chodí s někým jiným. A za celou řadu jich vystřídají spousty.

plakát

Drazí běloši - Série 4 (2021) (série) 

Po třetí sérii jsem byl zklamaný, že to ještě není konec, a i touhle řadou jsem se prokousával tak nějak do počtu, i když to divné muzikálové a futuristické pojetí bylo vlastně osvěžující. A nakonec mi postavy přirostli k srdci a poslední díl dva byly napínavým vyvrcholením. Finále (a tím celá řada a seriál), které se v podtitulkových scénách buduje po celou řadu, pak má úplně jiné vyznění po události na Filozofické fakultě (během které jsem byl doma s covidem, který řada tak tematizuje). Seriál tak k Drahým bělochům, pro které je takový strach „novinka“, promlouvá autentičtěji, než je příjemné. A o to důležitěji.

plakát

Šťastně až na věky (2022) 

Rozhodně to na mě nepůsobilo nijak negativně, smutně, depresivně, nebo nefunkčně. A to jsem vztahový psycholog. Naopak to zachytilo zrání lidí a jak různě funkčně lze naplňovat své vztahy a život.

plakát

Donggam (2000) 

Jak jsem nepotkal svoji matku. Asijské romantické filmy se na začátku zdají zdlouhavé, ale vždy to stojí za to. A v tomhle výjimečně nikdo neumře. V jednom hlavní postava zemřela dokonce dvakrát, jiný začíná trojnásobnou vraždou a snad v jednom jediném, co jsem viděl, se jen zdálo, že hlavní postava zemřela. V tomhle si jen si lámou končetiny (a to hlavní postava mohla být taky mrtvá…).