Duše (2020)

Poněkud rušivé byly renoncy, jako když jednou z mentorek je Matka Tereza. V jinak duchaplném filmu bych nečekal takovou plochost využít její kontroverzní mýtus. A když mentorka Marie Antoinetta je zpodobněna jen jako hlava, taky mi to přijde jako dost bezhlavý humor. Nicméně od chvíle, kdy na scénu vstoupí terapeutický kocour, jdou tyto dětské nemoci stranou.   “I heard this story about a fish. He swims up to an older fish and says: “I’m trying to find this thing they call the ocean.” “The ocean?” the older fish says, “that’s what you’re in right now.” “This”, says the young fish, “this is water. What I want is the ocean!”   Don’t give a present, give presence Don’t be an eye candy, be a soul food Don’t have a search party for the future when you can find yourself in all the minutes right before you. To be curious, attentive, and present every day is a life worth living.

Černý kluci (2020)

Occupy whitness Nejzákeřnější formou rasismu je, když věříš tomu, co se o tobě povídá. V každé životní situaci musíme myslet na to, že jsme černí. Už mě to unavuje. Everything is political, when you’re black.   Hodně lidí má pocit, že když si tyhle věci přiznají, přiznali by taky vlastní vinu. Ale neudělali nic špatně. Špatné je to, pokud ty věcí přehlížíte.   I don’t need you to save me Just say you believe

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

„Objektivně“ vzato by si film zasloužil jen 4* za tu nastavovanou rozvleklost a počítačovou umělost.

The Metropolitan Opera: Akhnaten (2019) (divadelní záznam)

Achanton je hypnotický rituál, v oslnivé („oko-uzlující“) produkci, pod taktovkou (lze říct Glassovi dvorní) dirigentky Karen Kamensek. „Achnaton je meditativní mystickou cestou, která nás může inspirovat i k umění povznášet denní rutinu na rituály.“

Pumpkin (2002)

A comedy for the romantically challenged.

Adam (2019)

Já, Adam <3 Love, Adam If you are straight… you can still be queer.

Cena zlata: Odhalení skandálu americké gymnastiky (2019)

Anatomie institucionalizovaného systému a kultury sexuálního zneužívání a útoků, která za desítky let zasáhla více jak sto atletek a jejich rodin, než se jedné podařilo prolomit popírání a přehlížení. Larry Nassar se doznal k prvním desítkám případů a soudkyně s ním uzavřela dohodu, že nebude řešit další desítky obvinění, ale všechny přeživší dostanou u soudu prostor podat svou výpověď o tom, jak je to zasáhlo. Během týdne tu možnost postupně využilo 156 žen. #metoo "We are meant to put an end to sexual abuse."

Mírová dohoda z Osla (2017)

Interviewer: Are you still an optimist? Do you still believe there's a chance for peace between us and the Palestinians? Shimon Peres: I don't think there's another alternative. Neither for the Palestinians, nor for us. The only alternative is an ongoing war. But contrary what people think, in war, there are no victories. Only victims. No war is ever finished, unless it's being replaced by peace.

Koruna - Beryl (2017) (epizoda)

Oh :o Definitely not queer. Tohle je jako epizoda z Dynastie, kdyby ji točil… já nevím, Tom Tykwer, Stephen Daldry, nebo Někdo. Je to jako celovečerní film. A celovečerní filmy o Margaret a Elizabeth (Královská noc) jsou lacinou televizní produkcí. Epizoda a Margaret sama se vyloupla jako diamant ze seriálu i historie. Margaret je jako Beryl opravdovější, než kdy byla. Game change. Není „šťastné a spořádané“ manželství někdy jen role-playing? Není osamělost někdy svobodou k tomu být sám sebou a zažít okamžik opravdovosti? To všechno je obalené do skutečné historie a kostým historie je vyplněn masem a kostmi, skutečnými lidmi, emocemi… ženami. Enfant terrible a jinak pro mě nevýrazná princezna Margaret jako skutečná osoba mi nemohla být jako člověk bližší. Na to, jakou ikonou se stala princezna Diana, která se do královské rodiny vdala, si tvořím hluboké sympatie k Margaret, která s ní musela zůstat srostlá jak siamské dvojče a na jejímž soukromém životě Koruna prováděla vivisekci. Vždycky jsem vzhlížel k pohádkové a lidské Dianě… but I'm Maggie not-the-kind-of-girl-you'd-marry, That's me https://www.mamamia.com.au/princess-margaret-racy-photo/