Kramerová versus Kramer (1979)

na filmu si nejvíc cenim dialogů, jednoduchosti příběhu a hereckých výkonů streepové a hoffmana

Faunovo velmi pozdní odpoledne (1983)

Stárnoucí muž, co se snaží, aby o něj ještě někdo stál. Ale bojí se přiznat si, že to co by chtěl už nezíská. A co by mohl mít, to nechce. Faun ani v pokročilejšim věku netuši, co vlastně se životem. Na filmu mě hodně zaujaly pohyby kamery a způsob vidění v podstatě fádních věcí.

Vražda ing. Čerta (1970)

vizuálně hodně zajímavý, úžasný dialogy (krásná čestina) a navíc životní téma mnoha žen Lepší sněžný muž, nežli žádný muž?

Kick-Ass (2010)

nemůžu napsat, že by to byla naprosto přesně vybroušená parodie na komiksový filmy, určitě pár věcí včetně samotnýho příběhu by stálo za doladění, ale královsky jsem se u toho bavila hodnotím 4 hvězdičkama a pátá je za tu zabijáckou holčičku :-))

Kouzla králů (2008) (TV film) odpad!

Tentokrát se nebojim nejnižšího ohodnocení. Hlavní dva protagonisté byli údajně z JAMU. Nechápu co tam dělají protože neumí ani mluvit. Režie a scénář jim rozhodně nepomohli.

Smrt v sedle (1958)

V první asi tak třičtvrtě hodině jsem si užívala širokoúhlý obraz, krásné záběry, pohrávání s westernovým žánrem a občasný humor. Bohužel když se začalo schylovat k rozuzlení příběh ztratil původní dynamiku a autor ze zábavné variace na western obrátil na detektivku, zakončenou ponaučením jako z nedělní pohádky .

Cry-Baby (1990)

na začátku to vypadalo jako docela vtipná ujetá podívaná, bohužel solidního příběhu jsem se nedočkala

Zrození (2004)

napětí dobrý, příběh mi až tak dobrej nepřipadal 3 a půl

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

rozhoduju se mezi 3 a 4, k dobru připisuju atmosféru děj mi nedával smysl (možná v tom seriálu taky nedával smysl, ale ani z toho filmu nic nevyplývá, myšlenka nebo dojem) mám na mysli hlavně přítomnost některých postav

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

tenhle díl už byl místy přiblblej, aleč pořád to byla sranda