Na vlásku (2010)

Tento roztomilý, vtipný a hlavně originální animák si mě získal už po zhlédnutí traileru a to jsem ještě nevěděl, jak moc povedený bude celý film od začátku do konce. Disneymu se tentokrát podařilo natočit film, který se neuvěřitelně podobá starým dobrým klasickým disneovkám a to stylem i skvělou hudbou, která celý film doprovází. Za pochvalu stojí i český dabing, který se velmi vydařil a jsem rád, že všechny skladby byly přezpívané do češtiny i za cenu, že se u nás začal film vysílat s tříměsíčním zpožděním oproti americké premiéře.

Božské děti (1997)

Žádný Íránský film jsem ještě neviděl a od tohoto jsem moc neočekával, ale už po pár minutách mě naprosto pohltil.

V (2009) (seriál)

Mám rád seriály a filmy, které jsou tak napínavé, že se je pro vás týden dlouhý na čekání na další díl. Přesně tohle nabídne tenhle seriál vyprávějící o mimozemské civilizaci, která na Zemi přiletěla v „míru“. Velmi originální nápad tohoto seriálu bohužel u diváků neuspěl přesně jako podobně tématické seriály a je to moc škoda. Královna Anna, představitelka hlavy mimozemské civilizace, se snaží se na lidi zapůsobit a přesvědčit je o jejich příchodu v míru a docela se jí to daří…jen skupinka lidí, kteří ví, co je zač, vytvoří odboj, který se snaží bojovat proti ní, ale stále bezúspěšně...velmi pěkný námět, který nabízí napínavé pokračování s každým dalším dílem.

Camp Rock 2: Velký koncert (2010) (TV film)

Dvojka je oproti jedničce slabší a snaží se navázat na atmosféru prvního dílu, ale nějak se mu to úplně nedaří. Děj je poněkud jednodušší a schází tomu vtip a proto dávám o hvězdičku méně.

Mládí v hajzlu (2009)

Horší film tohoto žánru jsem snad ještě neviděl, nejen, že hlavní představitel se mi do hlavní role nehodí, ale hlavně je celý film nudný bez špetky vtipu a kvalitního scénáře.

Kašlu na lásku (2003)

Nemůžu si odpustit poznámku, že tento film na mě zpočátku působil dost nepřirozeně a už jsem myslel, že to do konce nedokoukám, ale v polovině filmu naštěstí došlo k dějovému zlomu a film nabral úplně jiný ráz a více se mi začal líbit. Představitelka hlavní roli hrála zpočátku dost uměle a težce představitelnou ženu a celé její chování bylo dost naivní, ale postupně jsem pochopil, proč to tak je.

Haló, tady Indie (2010) (seriál)

Naprosto dokonalý sitkom, který se kvalitou dá srovnávat s populární Teorií velkého třesku a přitom úplně z jiného prostředí. Velmi originální zasazení tohoto seriálu do indické kultury, která je pro typického američana nepochopitelná a to dává vzniku velmi vtipného seriálu se sympatickými představiteli hlavních rolí. Jen mě trošku mrzí, že od poloviny první série šla kvalita dolů a schází vtip, který sitkom provázel od prvního tak do desátého dílu.

The Butterfly Circus (2009)

Neuvěřitelně emotivní snímek, který ke konci přinutí člověka se od srdce usmát. Vím, že v životě je to leckdy horší, ale tento krátký film dává naději řadám takto postižených lidí a ukazuje jim, že člověk se nemá vzdávat a měl by mít chuť do života a ta odhodlanost by měla být o to větší, čím na ně byla příroda krutější. Filmy tohoto typu mám rád a vždy mě donutí se hluboce zamyslet.