• Thriller

Jude (1996)

V 1895-om písať o tom, že láska dvoch mladých ľudí môže existovať aj bez papiera, a že vzdelanie je prístupné iba tým hore, bol naozaj odvážny čin a nečudo, že sa kniha musela šíriť medzi ľuďmi potajomky. Hardy málokedy dopraje šťastný osud svojim postavám, a ak hej, tak len na chvíľu. Eccleston a Winslet hrali naozaj výborne, aj ich príbeh bol zaujímavý. 3,5*

Mary a Max (2009)

Hold ťažko sa žije, keď nie je svet v rovnováhe a o trošku ľahšie, keď máš dobrého priateľa. Pekný príbeh o priateľstve s dokonalým vizuálom.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Michael Shannon zahral toho Vlada na jednotku a miestami sa mi zdal ešte väčší fešák, ako v skutočnosti je. No dobre, teraz vážne ... Luke Evans bol naozaj dobrá voľba. Ohromne mužný a charizmatický a ešte aj dobrý herec. Príbeh ma bavil so všetkým čo ponúkol. Taká fajn temná rozprávočka. A dvojka bude kedy?

Frankenstein (2015)

Tento film musel sakra dobre vyzerať na papieri, keď Carrie-Anne, Xavier a Danny na to kývli. Čistá katastrofa.

Zázraky z nebe (2016)

Šťastie v nešťastí .. dalo by sa povedať. 2,5*

Obr Dobr (2016)

Pozerať Stevenov film bolo ako opätovne čítať Roaldovu knihu. Nie je to super dokonalé a možno je to aj trochu dlhé, ale presne takto som si to pri čítaní predstavovala. Naozaj vydarená adaptácia.

Dcera (2015)

Sú situácie, kedy by pravda nemala vyplávať na povrch. Špeciálne vtedy, keď to narobí viac škody ako úžitku. Aj o tom bol tento film. Človek síce v polovici tuší, kam to asi bude smerovať, ale to komorné spracovanie, výborná atmosféra a hudba, neopozeraní a skvelo hrajúci herci, to všetko je výborné. 4,5*

Nejkrásnější den (2016)

Myslím, že Florian natočil presne taký film ako mal v pláne. Film, ktorý má nádherný soundtrack a dvoch ohromne sympatických hrdinov. Film, ktorého časť sme už možno niekde videli, ale má aj kopec prekvapení. Výborná oddychovka!

These Final Hours (2013)

Za dvanásť hodín sa dá toho stihnúť dosť, ale aj nič. Človek sa dokáže zmeniť na monštrum, ale aj zostať človekom ... a čakať kým to príde. Zaujímavý film.

Tallulah (2016)

Výborne sa mi na tento film pozeralo, bavil ma. Ellen to veľmi sedelo, prirodzenejšou ani nemohla byť. A panička - matka dieťaťa - tej som sa nevedela nabažiť.