• Thriller

High Rise (2015)

Tak tu máme jeden mrakodrapček, kde na horných poschodiach žijú tí vyvolení a na dolných poschodiach tí obyčajní. Potom im začne blbnúť elektrika a nastane chaos a mela .... a všetko možné, čo sa deje v skazenej spoločnosti. Ti obyčajní sa vzbúria a tí vyvolení sa správajú ako zvieratá. Človek sa niekedy nestačí čudovať na čo sa pozerá. Vďaka fantastickému vizuálu, retro farbám, zaujímavej muzike, dobrým hereckým výkonom (predovšetkým Evans) sa tá prehnaná dĺžka tohto filmu dala vydržať. Ja som spokojná s touto divočinou.

Nadějné vyhlídky (2012)

Za všetko vlastne môže slečna Havishamová. Za jedno ľadové srdce a za jedno skoro zlomené. Vďaka bohu, že si to Charles na konci príbehu rozmyslel, lebo by to bol celkom depresívny príbeh, ktorý mňa osobne bavil predovšetkým v druhej polovici. Výprava výborná, s hercami spokojnosť, krásna hudba a dokonalá Helena, za ktorú prihadzujem pol hviezdy. 3,5*

Sousto pro satana (1976)

Niekedy to zobrazuje ľudské vlastnosti, medziľudské vzťahy a životné situácie úplne bez príkras, inokedy je to neskutočne bizarná divočina. Sama poriadne neviem, čo si mám o tomto filme myslieť a ani svojim hodnotením som si nie istá. Tú jednu hviezdu si zatiaľ nechávam v talóne. Uvidím neskôr.

Aguirre, hněv Boží (1972)

Aguirreho vidina El Dorada, slávy, úspechu a vlády nad všetkým a všetkými bola asi veľmi silná, pretože bol posledný, ktorý zostal stáť na tom vore na nohách a neprestával veriť. Šialenec. Začiatok filmu zaujme, potom je to únavné, neúprosné a smrť prinášajúce plťkovanie, no a posledná polhodina je bravúrna. Na Kinskeho som sa nevedela celý čas vynadívať. Reči šíriace sa okolo natáčania filmu mu tiež pridávajú na pôsobivosti.

Děti z mokřin (1999)

Veľmi príjemný film o dobrých ľuďoch a vydarených životných príbehoch, na ktoré sa dá len v dobrom spomínať. Ale predovšetkým je to film o slobode, priateľstve a o tom, že na dobrý život vám stačí málo ... a videlo to len 79 ľudí. Škoda.

Severní blata (2006)

V práci okolo seba samý hnus, doma dcéru závislú na drogách ... nečudo, že Erlendur zabúdal ako sa žije obyčajný život. Príbeh, ktorého rozuzlenie sa dozvedáte postupne. Seversky chladné, odťažité a atmosferické. Island z vtáčej perspektívy plus tá hudba to ohromne dopĺňali. Mne sa páčilo. 3,5* (Filmová výzva 2016 - morgos)

Bolwieser (1977) (TV film)

Fassbinder zase o úplne obyčajnom živote bez príkras. Veď koľko takých naivných Bolwieserov chodí po svete, ktorí do poslednej chvíle prehliadajú a nechcú vidieť počiny svojich "svätých" manželiek a na koniec z toho všetkého dopadnú najhoršie. Ale komu niet rady, tomu niet pomoci. Nehovoriac o tom, koľko je na svete takých prefíkaných manželiek Bolwieserových. Vravím .. skutočný život. 4,5*

Stroszek (1977)

Vymeniť Bruna S. a skrátiť film o polhodinu a možno by som išla aj na štyri hviezdy, pretože ľudia, ktorí sa nevedia zaradiť do spoločnosti, ma vo filmoch naozaj bavia, aj pomalé tempo mi nevadí. Celkom pesimistická záležitosť .. ale čo vlastne čakali tí traja?

Mechanický pomeranč (1971)

Film na svoju dobu naozaj odvážny, ktorý od predlohy moc neodbočuje, aj napriek tomu, že má úplne iný koniec. Malcolm je dokonalým Alexom. Hudba výborne pasuje, niektoré scény skvelo natočené a herci podávajú výborné výkony. O čom vlastne bol tento film, úplne presne vystihla mat.ilda. A ja len konštatujem, že Kubrick urobil z Burgessovej predlohy totálny cirkus. 3,5*

Shoda (2014)

Po polhodine to naberie grády a na povrch vyplávajú city všetkého druhu. Páčilo sa mi. Veľmi.