Borgiové (2011) (seriál)

Hodnocení po pilotu: Líbili se mi Tudorovci a jelikož mám příběhy z raně renesanční Itálie ještě radši než ty z anglického prostředí, tenhle seriál jsem uvítal s nadšením. A po zhlédnutí pilotu se žádné zklamání nekoná, rodina Borgiů se nám pěkně vykresluje a i když jsou mnohými považováni za největší padouchy jaké kdy Řím vyvrhl (ne nahodou je Mario Puzo nazval prvními "kmotry"), seriál je představuje tak, že se s nimi dá velice dobře sympatizovat - a to i když je už od začátku jasné, že tohle nejsou ti "good guys". Kdo čeká Spartaka bude zklamán - tohle ostatně není starověká aréna ale Vatikán, i když se tak někdy netváří - kdo ale čeká zábavné historické drama ve stylu Tudorovců, bude spokojen. V diskuzi jsem četl, že to má být "hambatější a drsnější" než Tudorovci, zatím mi to tak nepřipadá, ale uvidíme. Kostýmy a kulisy jsou na vysoké úrovni, CGI čpí digitálem a greenscreenem, ale iluzi se mu daří udržet. Jeremy Irons jako Rodrigo Borgia je skvělý, Francois Arnaud jako Cezare mu zdatne sekunduje, hodne se mi libi Sean Harris v roli vraha Micheletta. Hudba Trevora Morrise pěkně podkresluje dané historické období, tentokrát ale nemá tak chytlavé theme jako v Tudorovcích. Závěr pilotu jsem možná čekal údernější, i tak se to ale rozehrává hodně příjemně. 75% zatím, uvidíme co další díly.

Sucker Punch (2011)

Nevim jestli mam dat Odpad nebo 5* Staci u toho jenom trochu zapnout mozek a je to to prve, kdyz ale clovek naprosto vypusti, je to to druhe... Dal bych tri, ale je to vazne hrozna picovina.

Thor (2011)

3* za film a Natálku, + 1* za hudbu.

Souboj Titánů (2010) odpad!

Pro me osobne naprosto nekoukatelna zaliztost. Puvodni verzi jsem mel jako kluk rad a tak jsem se na film tesil, nicmene tak zbesile spatne postaveny pribeh, naprosta nelogicnost a tragicnost dialogu, spatne herecke vykony a obecne nuda a sed - to prekvapilo i me, ktery se rad podiva i na tupy film s dobrymi efekty (kdyby aspon tady byly kdovijake...). Mozna prehanim ale...ne, tohle je vazne urazka.

Spartakus (2010) (seriál)

Po straslivem prvnim dile, ktery pusobil jako hodne spatna kopie 300, se cely serial naprosto zmenil. Misto hektolitru krve najednou do popredi vystoupily charaktery, jejich pribehy a motivace. Zaver me pak tak pohltil, ze ted nedockave vyhlizim dalsi sezonu. Za 4* - doufejme, ze pokracovani bude minimalne stejne dobre...

District 9 (2009)

Je zde mnoho mnoho logických děr v příběhu, přesto mohu říct, že mezi letošními filmy jeden z nejlepších kousků, které jsem měl možnost vidět. Skvělá režie, skvělý námět, chytlavý příběh, skvělí vetřelci a perfektní závěr, nemluvě o výborných efektech. 4/5

Ink (2009)

Ať už si jakejkoliv radoby expert rika cokoliv, tohle byl pro me nezapomenutelnej zazitek. Pata hvezdicka jde za hudbu.

Pokoj v duši (2009)

Na ceskoslovenske pomery hezké 4/5, z obecneho hlediska bohuzel 3/5.

Špatné myšlenky (2009) (studentský film)

No, musim rict ze jsem cekal, vsechna ta supr hodnoceni jsou jen z kamaradstvi, ale musim rict - tohle je vazne dobrej film. Tema mi sice celkove moc nesedne, ale zpracovani a skoky mezi realitou a predstavami + nekolik casovych rovin jsou moje gusto. Ty jsi je navic zvladl ukocirovat pomerne dost dobre, chvili jsem se ztracel, ale to byl jiste zamer. Celkove jsem rozhodne nemel potiz dokoukat film na jeden zatah, spis naopak, porad bylo na co se divat (minimalne na lidi, co znam, hrajici krovi :-D ). Kamera skvela. Mozna bych si jeste vic pohral s gradingem, ale to je muj nazor. 4/5, na studenta vybornej film. Tesim se na dalsi. -M.Klekner

Generation Kill (2008) (seriál)

Band of Brothers v Iraku, jen s trochou min akce.