Bratr

Česko

3 body

• 26.3.2009  20:02
    Milk (2008)

Upřímně, ke shlédnutí tohoto filmu mě přivedl článek v Reflexu o tom, že být teplej je in. Dokážu si představit, že život v době temna, kdy sektářtí štváči manipulovali společností by pro mě byl neúnosný, ale z Harveyho Milka ve filmu číšela radost, spokojenost a láska. Nakonci snímku jsem vlastně už ani nevnímal homosexualitu samotnou, ale boj o "normálnost" a vražda samotná potom byla velmi silným šokem, který mě dost zasáhl. O to víc mě děsí směřování společnosti k čím dál větší regulaci a omezování....asi začnu víc kouřit.

• 8.9.2008  22:16

Solidně vystavěná logická vize té "správné" budoucnosti. Jedna z mála rolí, kde mi Cruise sedí.

• 24.9.2008  22:47

Jodie Fosterová je pro mě jednou z nejlepších amerických hereček a může za to právě tento film. Působivý koktejl napětí a zvrhlé perverze v očích Antoniho hopkinse mi okořenila snění na několik dlouhých nocí.

• 23.6.2008  22:32
    Monstrum (2008)

Neotřelá laskomina, která mi zatajila dech. Bezprostřední způsob natočení, reality show styl mi naservíroval perfektní napínačku a vůbec nelituju, že hlavní potvora se ve filmu nobjvila na příliš dlouhou dobu.

• 2.1.2010  18:21
    Mortal Kombat (1995)

Odmítám trpět falešným sentimentem k legendární hře. Tenhle film je prostě naprostá lůza od začátku do konce. Kulisy jak v power rangerech, herecké výkony naprostá hrůza a ten scénář......raději nekomentovat. Jediný světlý moment vidím v průvodu dětí s modrými fáborky, škoda jen, že je tahle scéna ukradená z rekamy na UNICEF:-)

• 10.2.2009  22:18
    Mr. Bean (TV seriál) (1990)

bóže to je sviňák ten bean....nevycházel jsem z údivu, ale je fakt roztomilej!! jednosznačná volba na vánoční svátky

• 11.10.2009  18:16
    Mravenec Z (1998)

Vedle vtipného a originálního příběhu musím vyzdvyhnot hlavně geniální animaci "ptáčka".

• 11.10.2009  15:36
    Mrazík (1964)

bez komentáře

• 10.2.2009  19:16
    My z Kačerova (TV seriál) (1987)

Jednoznačně nejlepší kousek z Dysneyovské ranní série, kterou po léta vysílala televize Nova. Kačerov je parádně dobrodružný, vtipný a výchovný současně.

• 10.2.2013  23:10
    Méďa (2012)

Ačkoliv jsem v tomhle filmu viděl několik slabin, je neodiskutovatelné, že velmi dobře vypovídá o současných mužích a jejich neschopnosti k závazkům. Navíc se u toho ještě zasmějete, a to dosytosti. Jen jsem nepřestal přemýšlet, jaký by to bylo s bongem, nebo pořádným špekem...asi stejně dobrý...

• 25.6.2008  11:01
    Město bohů (2002)

Až mám pocit, že to tam tak bez příkras chodí.

• 9.10.2009  17:58

Fantastiská architektura zachycená netradičně osobním způsobem. Rozhodně jeden z nejlepších dokumentů, jaké jsem kdy viděl.

• 6.1.2010  13:51
    Na doživotí (TV seriál) (2007)

Jojo, tohle je opravdu parádní detektivka. Propojení dílů ve spojení s jednotlivými případy dodává přesně ten správný impulz k závislosti, jak to mám u seriálů rád.

• 24.9.2008  23:11

Nikdy jsem se v nitřně nerozhodl, jestli brát tuhle svěrákovinu jako vážné drama s vtipným obsahem, nebo jako hláškový kolotoč s dramatickými vsuvkami. Možná je to od obojího trošku, každopádně moc krásné obrázky doplněné chytrými pointami mě přesvědčují a vysoké nadprůměrnosti tohoto snímku.

• 9.9.2008  23:18
    Naqoyqatsi (2002)

wow! Tohle jsem viděl asi v patnácti ve filmáku a dalo mi to pocit dospělého intelektuála. Už nikdy jsem tenhle stav mysli neokusil. Považuji se za fanouška architektury a záčátek filmu zobrazující mrtvý dům mě dojal téměř k slzám, což je u mě jev téměř výjimečný.

• 5.4.2012  09:42

Nečekaná událost, jsem z toho upřímně nadšenej, je to nenápadný, žádná bombastičnost. Přesto naprostá senzace. Narozdíl od jiných tady si myslím, že to do první stovky, ne-li desítky rozhodně patří.

• 24.9.2008  23:20

Vlastně jsem si v půběhu celého filmu říkal: "Hustý!!!, Jo, tohle bylo drsný, nářez!!", ale když jsem o tom potom zpětně přemýšlel, zjistil jsem, že to vlastně bylo celý takový umělý, oblečený do všemožných klišé a romantických rozhovorů. Když k tomuhle navíc připojím nepřesnosti v historickejch reáliích, nemůžu říct jinak, že to byl průměrnej akčňák bez většího nebo spíš hlubšího poselství.

• 5.10.2009  22:04
    Nestyda (2008)

No.....moc se mi to teda nelíbilo. Od Hřebejka bych čekla víc.

• 22.11.2005  15:16
    Náhradníci (2000)

Velmi podobný koncept jako u "Major league". Náhradníci jsou stejně jednoduší, stejně předvídatelní a hlavně - stejně zábavní. Tomuhle říkám stereotyp na úrovni!

• 23.8.2010  10:19

Ale jo, je to klasické, je to dobře zahrané, přináší to přesně ty pocity a dojmy, jako se od sportovních filmů očekává. Můžu doporučit.

• 19.1.2009  22:11
    Návštěvníci (TV seriál) (1983)

Parádní sci-fi, ačkoliv je v některých momentech trošku nedomyšlené. V mém úhlu pohledu hraje ale nejdůležitější roli nostalgie, se kterou vzpomínám na jedny z mých prvních erotických fantazií, ke kterým mě inspirovala úžasně ladná nahota Dády Patrasové. Ano i já bych po shlédnutí Návštěvníků rád dudal dudy Dády (Omlouvám se za hrubost)

• 7.10.2009  10:52

Obzvláště Jack Lemmon je naprosto kouzelný....ale ty Merilyniny chlévy, nic moc teda... Jinak je to ovšem epesní komedie plná skvělých gagů.

• 24.9.2008  22:34

Mnimálně důvod k přemýšlení tenhle film nabízí. Nemůžu si ale pomoct, Cage je tak strašlivě monotónní herec, až to bolí a nedokážu si ho podvědomě stotožnit s postavou.

• 24.9.2008  12:56

Atmosférou, poměrně banálním příběhem, záběry a hereckým obsazením prakticky dokonalý film.

• 7.10.2009  09:32
    Oko bere (2008)

Zlatý Denny a jeho parťáci. Nemůžu si pomoct, ale působilo to na mě spíše jako výprodej už dříve použitých nápadů.

• 24.9.2008  22:41
    Old Boy (2003)

Zvrat ve finále a celkové vyznění filmu nepřekoná zbytečnou hrubost a naturalitu některých pasáží, které na mě byly zkrátka moc. Některé kulturní rozdíly jsou asi nepřekonatelné

• 31.7.2009  22:02

Okolnosti projekce: 1. Letní kino v Karlíně v neuvěřitelně charizmatické zahradě se secesním altánem a kioskem 2. krásná přítelkyně a taška plná dobrot na vedlejší židli 3. čtyři piva zakoupená ve výše zmíněném kiosku 4. vstupné 25,- Kč _ Dojmy z projekce: Nejednou jsem se zamál (velmi upřímně) a spousta scének byla podle mého velmi pěkně zahrána. Velice romantickou postavou byl Jiří Menzel, který mě takovou tou elegantní bodrostí úplně okouzlil. Moc se mi líbilo takové to polsko české spojení, protože jsem podobných koprodukčních filmů mnoho neviděl. Pointa filmu byla na druhou stranu velmi slabá, některé postavy zbytečné, myšlenka mi tak nějak v hlavě do druhého dne zpitomněla a hlavně!! - vývoj všech postav se naprosto nelogicky a bez sebemenšího důvodu otočí o sto osmdesát stupňů (no fuj). Když k závěrečnému hodnocení připočtu velmi pozitivní okolnosti projekce, odráží se film z hlubokého podprůměru na hezkých ***.

• 6.10.2009  22:34
    Ordinace v růžové zahradě (TV seriál) (2005)

Naši na to koukají a tak to asi nebude naprostá kravina, úroveň ale prý obecně klesá.

• 6.10.2009  19:17
    Ostrov (2005)

Velmi zajímavá a chytlavá vize podnikání budocnosti, velmi dobré obsazení, barevnost a spád děje dělá z tohoto příběhu jednu z nejlepších sci-fi podívaných posledních deseti let.

• 22.8.2010  21:55
    Pan Nikdo (2009)

Možná po druhém shlédnutí změním názor, ale v tuto chvíli je to pro mě příliš čerstvé a nejasné. Naprosto bez diskuze je ale silně nadprůměrná vizuální stránka a hudební doprovod.