Bratr

Petr Pavlas

Česko

3 body

• 9.2.2009  21:00
    Krkonošské pohádky (TV seriál) (1974)

Ale jo, líbilo se, vždyť je to jeden zmála hraných večerníčků vůbec. Jen mě štve, že je to natočené v národnostním stereotypu, který může děti poškodit. Takovej normální českej sedlák Trautenberg si jde do lesa nakrást a ten zpropadenej sudeťák Krakonoš mu to vždycky překazí...někdy mi z toho bylo trochu smutno a přál jsem si, aby se mu to aspoň jednou nepovedlo :-)

• 9.2.2009  20:57
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Ačkoliv se mi zpočátku nelíbil ten divně uječený způsob mluvení všech třech hlavních hrdinů, musím uznat, že mě to nakonec docela vcuclo. Obzvlášť doporučuju díl, kde Roy předá Jen internet, aby ho ukázala lidem na svojí prezentaci o IT. Bravo!

• 9.2.2009  18:54
    Česká soda (TV seriál) (1993)

Víc než zábava, parodie, nebo neřízené odpornosti mě na Sodě fascinuje neuvěřitelná svoboda, se kterou mohli Sklepáci tvořit neuvěřitelné skeče a urážky. Ačkoliv Petra Černocká by možná nesouhlasila, doufám, že někdy opět nastanou doby svobody, kdy skupinka nezávislých bude moct plodit podobné hovadiny ve veřejnoprávním médiu.

• 9.2.2009  18:51
    Byl jednou jeden... život (TV seriál) (1987)

Klasické dílo, ze kterého jsem sei já dozvěděl, jaké že to ten sex má následky :-)

• 9.2.2009  18:49
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Já jsem u Bratrstva zatlačoval slzu snad každý díl. Nejenom, že je to parádně zpracované po akční stránce, skutečnost, že tyhle útrapy zažívali lidé, které nevymyslel žádný scénárista mě ještě víc utvrdil v potřebě zabránit Hitlerovi podobným megalomanům vůbec jen pomyslet na světovou nadvládu. A to jsem v celé sérii neslyšel jedinou větu o Velikosti ameriky a že by někdo něco dělal pro vlast.

• 9.2.2009  18:46
    Futurama (TV seriál) (1999)

Jednoznačná kultovka!! není nutný žádný komentář.

• 31.1.2009  22:28

Všimli jste si, že ten komentář by shrnul děj filmu asi za deset minut? tohle se mi líbilo!! Působil na mě neuvěřitelně minimalisticky, ale přitom dokázal postihnout snad všechn podstatné. To je fakt něco, souhlasím, že Woody je parchant.

• 27.1.2009  17:22
    Che Guevara (2008)

Nevim, proč o Guevarovi lidé říkají, že byl vrah. V tomhle "dokumentu" působí docela sympaticky. Můj názor na tenhle film je rozpolcený, na jednu stranu jsem po shlédnutí chtěl být partizánem, ale na stranu druhou si nemůžu odpustit odpor ke glorifikaci takovýho komouše, jak Che bezesporu byl. Jinak fajné dobrodružství, které mi dávalo hlavu a patu.

• 24.1.2009  12:59
    Rallye smrti (2008)

Fakt jsem se utoho vlastně hodně bavil, dost se mi to vlastně líbilo, ale spíš než jako film to na mě působilo jako mezifilmy z need for speed brutal underground. Takže zařazuju mezi osobní kultovky ale odpad! je hodnocení, které si tenhle film prostě zaslouží. :-)

• 24.1.2009  12:56

Já tomu prostě nerozumím. Jak může mít Filip tak nízké hodnocení. Já si tenhle kousek užil jako blázen, smál se od začátku do konce a pouštím si ho v docela pravidelných intervalech pořád znova. Faktem je, že film noir je trošku silné pojmenování a popravdě nevím, jestli bych se měl snažit film do téhle škatulky zařadit, ale co nechápu je, že odkaz na Chandlerovky je tady vnímanej tak negativně. Já tuhle parodii hodnotím zkrátka hodně vysoko a herecká šroubovanost, kterou tu mnozí odsuzují, mi přišla hodně roztomilá a namístě.

• 19.1.2009  23:01

Když jsem v dokumentu o Juraji Herzovi slyšel z jeho úst, že bere tento svůj snimek jako černou komedii, úplně mně zamrazilo. Já se držel madel křesílka od začátku dokonce, film je naprosto nechutný, desivý, bere člověku chuť do života, protože ví, že něco takového se může stát. Rudolf Hrušínský je slizkost sama a v mých očích vrhl Spalovač mrtvol trochu té temné pachutě i do hercových dalších rolí. Na druhou stranu je uhrančivý a divák musí přemýšlet cože to je na našem světě špatně, proti čemu je nutné se stavět, pro jaké principy by měl žít.

• 19.1.2009  22:57
    Sladké hry minulého léta (TV film) (1969)

Zaujala mě především vizuální stránka, příběh je trošku slabší. ...I když! V několika momentech mě opravdu dostal, chvílemi jsem až chtěl zažít atmosféru bezstarostného bohémství.

• 19.1.2009  22:17
    Star Trek: Voyager (TV seriál) (1995)

Tehle Star-Trek mě oslovil ze všech nejvíc asi proto, že v mě jeho česká premiéra zastihla v tom správném věku. Jejda když na to vzpomenu.....chybělo málo a voyagerovskou větu "Budete asimilováni" jsme s kamarádem protlačili na maturitní stužku naší třídy.

• 19.1.2009  22:14
    Hvězdná brána (TV seriál) (1997)

Asi bych hodnocení vztáhl pouze na první sérii. Rozšíření a domyšlení principu filmu mě móc bavilo a popravdě řečeno v době premiérových dílů v české televizi jsem si nedovedl představit odpoledne bez tohoto seriálu. Každý zmeškaný díl jsem doslova oplakal. Velká škoda neslavného konce seriálů v závěrečných sériích.

• 19.1.2009  22:11
    Návštěvníci (TV seriál) (1983)

Parádní sci-fi, ačkoliv je v některých momentech trošku nedomyšlené. V mém úhlu pohledu hraje ale nejdůležitější roli nostalgie, se kterou vzpomínám na jedny z mých prvních erotických fantazií, ke kterým mě inspirovala úžasně ladná nahota Dády Patrasové. Ano i já bych po shlédnutí Návštěvníků rád dudal dudy Dády (Omlouvám se za hrubost)

• 5.1.2009  22:49

Dávám tři, protože se mi to dost líbilo, ale nebylo to lepší, než škola rocku. Jinak má film všechny atributy dobré opilecké komedie. Vtipný hlášky, nechutný kecy, zvýšená koncentrace slova fuck a skvělí/oblíbení herci v šokujících rolích (v tomto případě Tim Robbins). Prostě fajn komedie.

• 5.1.2009  21:50

Tohle byla podle mě pohádka na úrovni. Doslova Boží hláška: "ze mě nikdo vola dělat nebude!" mi přivodila prudké dávení a dušení, když mi zaskočil vanilkový rohlíček. Nevadila mi ani docela prostá výprava, která se vyvarovala až příliš laciných efektů a nakonec byla střídmě efektní. Dokonce!! hlavní ženská představitelka byla milá, přirozená a nepřehrávala jako ochotnice, což u pohádkové konkurence zdaleka není pravidlem. Jednu hvězdičku strhávám za Stivínovou, která ze slabé role nic moc nevykouzlila.

• 31.12.2008  07:58

Je to jediný díl Potterovské série, který mě zaujal. Hlavním důvodem je asi jistá Harryho rozervanost, která v tomhle díle kulminuje a maže v mých očích patos skrznaskrz pozitivního hrdiny. Dost možná se stalo, že producenti konečně našli ten správný tým, který je schopný vytáhnout z předlohy to ONO, co táhlo miliony čtenářů ke knížkám.

• 29.12.2008  22:46

Mně to přišlo úžasný. Moralitky se udržely výjimečně v únosných mezích a Jack Black byl naprosto famózní. Hard rock, jako lite motiv filmu je parádní nápad a v týhle přitroublý komedii byl vytěžen do posledního akordu. Jack Black měl být rocker.

• 6.12.2008  11:05

Moc se mi to líbilo. V tomhle filmu zaznělo to nejúžasnější vyznání lásky a já teprve teď vidím, jak dokonale stylově a afektovaně zároveň se dají vyložit blízké divce skutečné city. Blahosklonně přehlížím povolený svěrač a výkaly v obličeji, které stylové nebyly a k afektovanosti se ani nepřiblížily. fuck

• 6.12.2008  11:02
    Doktor z hor (TV seriál) (1992)

Zářný příklad úrovně německé a rakouské filmové produkce!

• 6.12.2008  10:20

Některé povídky mě zaujaly, některé méně, dohromady to ale působí velmi pěkně, protože prostor, který dostali jednotliví režiséři je velmi malý, ale přesto celý film působil z mého pohledu kompaktně. Nejlepší kousky - Sylvain Chomet. Tom Tykwer. Walter Salles a Daniela Thomas!!

• 29.11.2008  22:50
    Wanted (2008)

Nevím, jestli film využil celkovej potenciál námětu, fakt je, že jsem byl příjemně překvapenej, že to nebyla taková hrůza, jakou jsem čekal, ale jinak...žádná sláva. Nějak jsem se do toho nemohl dostat, ačkoliv mě tenhle žánr baví. Nevím čím to je, ale na Ironmana to prostě nemělo! (pozn. Ironman je mým novým měřítkem žánru)

• 29.11.2008  22:39
    Šakal (1997)

No, zvládl jsem to až do konce, ale fakt je, že celej film je tak strašně nedomyšlenej, že mě to místy až fyzicky bolelo.

• 26.11.2008  15:10
    Rafťáci (2006)

Ále jo, proč ne. Sice to bylo místy dost nakašírované umělohmotné a nedotažené, ale o to asi moc nešlo. Kočky se mi líbily a vlastně jsem se i docela zasmál.

• 23.11.2008  22:12
    U mě dobrý (2008)

Abych řekl pravdu, hned jak film skončil, vyplula mi myšlenka, že jsou to takoví Dannyho parťáči po česku. Bolek je stejně šarmantní jako George, ačkoliv českého barda maskéři dostatečně zohyzdili! Zbytek party je takovej správně trhlej, ale jinak nevýraznej. Jinak to bylo ale takový jakýsi nedomrlý a cosi mi scházelo. Prostě z devadesátek od každýho trošku, ale ne dostatečně. A propo... nikdy jsem nevěděl, že je Vladyka takovej dobrej herec!

• 20.11.2008  22:16
    VALL-I (2008)

Miloučký, pěkňoučký, poučný, takže pixarovská klasika. Myslím, že bylo dobře, že studio realizaci walliho odpložilo, protože grafika je opět posunutá o mílový krok a chvílemi jsem opravdu koukal jako puk. Jsem moc spokojený.

• 20.11.2008  22:11
    Comeback (TV seriál) (2008)

nehoráznost!! to je jediné slovo, které vystihuje tuhle trapnost. Jsem milovníkem sitcomů, tenhle žánr je pro mě svatý a nova tento můj grál potřísnila neskutečným výkalem. Co musím vypíchnout, jsou interiéry! Nevím, kdo dělá v nově architekta, ale je zřejmé, že není schopný vytvořit věrohodné prostředí, jak bytu, tak třeba toho krámu s osmi cédéčky, takže vlastně nosného atributu žánru. Sitcom s hnusným gaučem postaveným uprostřed ikea interiéru prostě musí stáhnout celý seriál ke dnu, ač Martin Dejdar šlape vodu jak o život, ze dna se asi neodrazí. Odměňuji ho ale hvězdičkou.

• 12.11.2008  08:19
    Bobule (2008)

Ale jó! líbilo se. Film mi ale zkazila přítelkyně, která pochází z onoho kraje, kde se film odehrává, svým neustálým upozorňováním na známé v komparzu. Vadily mi ale dvě věci, díky kterým jsem ubral dvě hvězdy. Kroje byly naprosto špatně a moravština pražských herců byla naprosto katastrofální. Obzvlášť pan Táborský zřejmě podcenil přípravu. Nebo že by nedostatky ve scénáři...?

• 7.11.2008  23:45
    Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

Dokonalý příklad toho, jak americká produkce neváhá vysát zajímavý a úspěšný projekt až do poslední kapky krve. Postupem času se z napínavého thrilleru stane překombinovaná střihová kanonáda. Škoda. Tři hvězdičky jsou průměrem toho, co jsem viděl.