Paříži, miluji Tě (2006)

Některé povídky mě zaujaly, některé méně, dohromady to ale působí velmi pěkně, protože prostor, který dostali jednotliví režiséři je velmi malý, ale přesto celý film působil z mého pohledu kompaktně. Nejlepší kousky - Sylvain Chomet. Tom Tykwer. Walter Salles a Daniela Thomas!!

Wanted (2008)

Nevím, jestli film využil celkovej potenciál námětu, fakt je, že jsem byl příjemně překvapenej, že to nebyla taková hrůza, jakou jsem čekal, ale jinak...žádná sláva. Nějak jsem se do toho nemohl dostat, ačkoliv mě tenhle žánr baví. Nevím čím to je, ale na Ironmana to prostě nemělo! (pozn. Ironman je mým novým měřítkem žánru)

Rafťáci (2006)

Ále jo, proč ne. Sice to bylo místy dost nakašírované umělohmotné a nedotažené, ale o to asi moc nešlo. Kočky se mi líbily a vlastně jsem se i docela zasmál.

U mě dobrý (2008)

Abych řekl pravdu, hned jak film skončil, vyplula mi myšlenka, že jsou to takoví Dannyho parťáči po česku. Bolek je stejně šarmantní jako George, ačkoliv českého barda maskéři dostatečně zohyzdili! Zbytek party je takovej správně trhlej, ale jinak nevýraznej. Jinak to bylo ale takový jakýsi nedomrlý a cosi mi scházelo. Prostě z devadesátek od každýho trošku, ale ne dostatečně. A propo... nikdy jsem nevěděl, že je Vladyka takovej dobrej herec!

Bobule (2008)

Ale jó! líbilo se. Film mi ale zkazila přítelkyně, která pochází z onoho kraje, kde se film odehrává, svým neustálým upozorňováním na známé v komparzu. Vadily mi ale dvě věci, díky kterým jsem ubral dvě hvězdy. Kroje byly naprosto špatně a moravština pražských herců byla naprosto katastrofální. Obzvlášť pan Táborský zřejmě podcenil přípravu. Nebo že by nedostatky ve scénáři...?

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Dokonalý příklad toho, jak americká produkce neváhá vysát zajímavý a úspěšný projekt až do poslední kapky krve. Postupem času se z napínavého thrilleru stane překombinovaná střihová kanonáda. Škoda. Tři hvězdičky jsou průměrem toho, co jsem viděl.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Z hloupý kraviny, ktarou jsem párkrát zahlédl v televizi se v kombinaci s původním zněním vyvinula parádní komedie. Obzvlášť to dítě je kouzelný... ...A postupem času zase spadla do průměru. Nepřežil jsem třetí sérii a musím uznat, že tenhle seriál nezná vývoj a je pořád do kola stejný a zaběhlý v počátečních stereotypech.

Poslední Mohykán (1992)

Film ještě pořád zůstává v nadprůměru, nicméně sentimentální podtext, který je až nemístný mě poměrně zklamal. Je to dost možná dané úžasnou audio knihou, kterou jsem slýchával jako dítě a která je v podstatě nepřekonatelná. Co ale filmu upřít nelze, jsou sekvence bojů muže proti muži, které jsou velice efektní a drží film nad vodou.

Nepřítel před branami (2001)

Vlastně jsem si v půběhu celého filmu říkal: "Hustý!!!, Jo, tohle bylo drsný, nářez!!", ale když jsem o tom potom zpětně přemýšlel, zjistil jsem, že to vlastně bylo celý takový umělý, oblečený do všemožných klišé a romantických rozhovorů. Když k tomuhle navíc připojím nepřesnosti v historickejch reáliích, nemůžu říct jinak, že to byl průměrnej akčňák bez většího nebo spíš hlubšího poselství.

Šakalí léta (1993)

Já mám šakalí léta rád! Tuhle jsem je viděl znova a zase jsem byl spokojený. I když je ten film chvílemi takový jakýsi rozbředlý, Dejdar v hudebních a tanečních scénách prostě jede a strhává s sebou celou atmosféru filmu.