Collateral (2004)

Opět jedna z mála povedených Cruisových rolí. Po shlédnutí jsem na tenhle video film zapomněl a když jsem ho viděl podruhé, podivil jsem se, proč se to stalo. Je to velmi solidní thriller s nejednou napínavou scénou a perfektním hereckým výkonem Jamieho Foxxe.

Vratné lahve (2007)

Co mě na Vratných lahvích dostalo nejvíce, je Jiří Macháček v první roli, kde hraje normálního člověka. Zbytek filmu mi připadal jako klasicky dobře odvedená práce odpovídající vysokému standartu žánru v českém prostředí.

Naqoyqatsi (2002)

wow! Tohle jsem viděl asi v patnácti ve filmáku a dalo mi to pocit dospělého intelektuála. Už nikdy jsem tenhle stav mysli neokusil. Považuji se za fanouška architektury a záčátek filmu zobrazující mrtvý dům mě dojal téměř k slzám, což je u mě jev téměř výjimečný.

Minority Report (2002)

Solidně vystavěná logická vize té "správné" budoucnosti. Jedna z mála rolí, kde mi Cruise sedí.

Pátý element (1997)

Úžasný svět vystavěný do detailu je přesně to, co mě na sci-fi fascinuje nejvíce. Bessonovo drama je tak úžasně vydesignované, že příběh samotný je možná až na druhé koleji...nemluvě o nádherné, roztomilé Mille Jovovich, kterou bych si nejraději odvedl domů, nakrmil a přikryl, aby neprochladla.

Slavnosti sněženek (1983)

Ani jedna věta navíc. Ani slovo navíc. Vše přesně na svém místě. Naprosto dokonalé!

Taková normální rodinka (1971) (seriál)

Díl pojmenovaný Škola manželů jsem pojal za příručku mezilidského soužití a musím říct, že nám to s přítelkyní báječně klape. Nejlepší sitcom, který jsem kdy viděl.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Je hřích nazvat tenhle seriál Tuningovými Přáteli?? Myslím, že ne! Ted je víc zakomplexovaný, než Chandler, Marshal je větší magor, než Ross, Lili je větší fintilka, než Rachel a co je nejdůležitější ... Barney to v děvkařství dotáhl dál, než si Joey kdy dokázal představit. Sitkom parexcelance.

Dr. House (2004) (seriál)

Ačkoliv by skutečný doktor House nevydržel v nesmyšlené nemocnici asi ani den, v seriálu mu je ona bezbřehá drzost, neomalenost, naprsotá ztráta odpovědnosti a namyšlenost odpuštěna a navíc parádně baví!