Matrix Resurrections (2021)

Od té doby, co Lena ztratila koule, ztratil koule i Matrix. Jako pár zajímavých scén to má, ale nic z čeho by si člověk sedl na prdel. Dějově zajímavé je to do té doby, než zjistíte, o čem to vlastně je. Druhá polovina je už jen nudné čekání konce. A ten obří WTF radši spojlerovat nebudu. Ono není moc co hodnotit, když nejzajímavější je sestřich prvních dílů, zbytek už jen vykrádá sám sebe. Vlastně se nedivím, že Fisbourne z tohoto pokračování vycouval.

Jmenuji se Georgina (2022) (pořad) odpad!

Čekal jsem dokument o jejím strastiplném životním příběhu, ale ne ono je to jen povrchní píár video o životě v luxusu plné product pacementu nejdražších značek jako LV, Prada, Guci, Ferrari atd. CR7 aspon něco umí, tahle k tomu podstaténu bohatsví přišla pouze roztáhnutím nohou (by mě zajímalo, jestli se to Chrisovi aspon líbilo - jestli není radši se spocenýma klukama po špílu ve sprchách). Vše ostatní co umí a čemu se věnuje bych s podobným majetkem dokázal taky (vlastě by to dokázal kde kdo). A to její - rodičovství  nade vše - ji absolutně nevěřím. By mě třeba zajímalo, kolik mají k dispozici chův. Ale tyhle opravdu zajímavé perličky z jejich života v téhle reklamě na luxus záměrně nenajdete. Tohle je pro mě ztráta času, přestal jsem po 4 dílu. Podstatně zajímavější určitě bude Miliardář Elon Musk - vždy s předstihem

Resident Evil: Raccoon City (2021)

I když je to nejvěrnější adaptace hry co jsem ve filmu zatím viděl (a ve hře opravdu hrál), tak pořád se nemůžu zbavit dojmu, že zápletka šla uělat líp. Víc hororově s více gore. Scéna se zavřeným konspirátorem s pistolí je fakt na doživotní vyhození scénáristy od válu. Scény s cisternou, vrtulníkem jsou přesně jak ze hry.Místy na mě šla opravdu nostalgie z mládí.

K zemi hleď! (2021)

Ale jo, mě se to líbilo. Místo komety dosaď Covid - a věřil bych, že nějak podobně probíhá i boj proti pandemii.

Moře klidu (2021) (seriál)

Tyhle rozlehlé vesmírné stanice po eliminaci všecho živého, můžu na každý způsob. Proto vítám jakýkoliv pokus včetně tohoto. Toto nebylo špatné, hlavně první půlka mě nutila, pustit si okamžitě další díl. Druhá půlka bohužel ztrácí trochu dech. No prostě není to tak promakané jako třeba Expanse, ale za shlédnutí to určitě stojí. Škoda, že měli napsanou jen tuto sérii, nějaké hlubší dějové linky mi tu dost chyběly. Ty poslední dva díly bych napsal úplně jinak.

Měsíc 44 (1990)

Na tohle jsem čuměl, když mi bylo 10 na černobílé televizi na ORF1 německy. Tehdy mi z toho padla brada, i když jsem tomu vůbec nerozuměl..

Lovci mikrobů (2021) (TV film)

Je velmi úsměvné vidět, že i před 200 lety byly odpůrci vakcinace, kteří tvrdili, že lidem narostou rohy, nebo že se celkově změní v sudokopytníky s rohama. Doba se změnila, lidstvo technologicky vyspělo, ale myšlení lidí zůstává stejné. Polovina lidí na této planetě si myslí, že s Covid je propaganda, aby Bill Gates mohl přes vakcíny napíchat do všech lidí svoje naprogramované čipy, aby si zotročil svět. Vždyť v automobilovém průmyslu PŘECE ty čipy chybí !!  (to, že je to způsobeno nedostatkem křemíku, na který se upozorňovalo už před pár lety nikdo neřeší).  Nebo, že vakcína má lidem uměle způsobit neplodnost, protože se na světě přemnožili. Lidi jsou zkrátka dementi. V USA dokonce existuje frakce, co tvrdí, že v dnešní době komerčních letů na oběžnou dráhu, je země placatá a snaží se tuto demagogii prosadit ve školách ! Ach jo, někdy si říkám, že lidstvo jednou vyhyne kvůli své blbosti.  Všem antivaxerům bych přál vrátit se o 100 let zpět, do doby kdy děcka umírali na děckou obrnu, záškrt, neštovice a další sviňstva., které díky očkování ze světa skoro zmizely. A Raška by se měl vrátit do učebnic ! Taky si říkám, že Raškovi se to povedlo hlavně proto, že v jeho době nebyl Facebook, hlavní nástroj, kde se očkovací demagogie a fake news šíří. Přečíst si koment dementa (kterej si na FB a Seznamu čte jenom nadpisy) co o problematice ví hovno, něco pod nadpis ze své hlavy vyblije a má to 1,5 tis lajků, svědčí o IQ na FB diskutujících.

Rozhněvaný muž (2021)

Filmy Guye Ritchieho obecně hodnotím hodně vysoko. Tady mohlo být v průběhu filmu trochu víc akce, ale i tak to bavilo. Dost.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Mno jo, po tom co jsme dali našem černým spoluobčanům Black Pantera, musíme nějakou tu miliardu získat ještě od Asiatů. Tak to znovu celé zrecyklujem dáme tam čínského vodního draka, votravnou kravku do vedlejší role a hurá do kin. Poslední dobu to jde s Marvelem z kopce, na Eternals se vlastně vůbec netěším. P.S.- to bambusové lešení kolem stopatrového mrakodrapu bylo vážně k smíchu.