Čistá duše (2001)

Jeden z najlepších životopisov ktoré som videl (aj keď tuším že tento nebol príliš presný), ale to čo predvádza Russell Crowe mi skrátka dalo nevšímať niektoré chyby tohto filmu, tak výborne zahraného schizofrenika som hádam ešte nevidel

Serenity (2005)

Ako veľký fanúšik seriálu nemôžem ísť nižšie ako 5* pretože som znovu videl postavy ktoré som si obľúbil počas seriálu, film je oproti nemu o čosi výpravnejší aj efekty sú lepšie a konečne som videl Reaperov ,,naživo'' + poriadny záporák.

Bídníci (2012)

Hooper ma znovu dostal ... Po Královej reči prináša nové spracovanie Bedárov v podobe ako ešte nikto pred ním. Spočiatku som sa bál toho že 99% filmu bude spievaná. Ale bol som prekvapený, piesne chytlavé a perfektne naspievané (až Eddieho Redmayna ktorého spev mi moc nesadol).Veľkú zásluhu má na tom aj to že herci spievali naživo a nie na playback ako to býva u filmových muzikáloch. U Hugha Jackmana som vedel že spievať vie a že muzikáli sú jeho parketa, je to na jeho výkone aj vidieť. Ale kto ma prekvapil bol Russell Crowe pretože jeho basový hlas (ktorý sa možno niekomu nemusí pozdávať) sa mi dobre počúval, a nakoniec ešte Anne Hathaway ktorá od Denníku princeznej prešla kus cesty v Bedároch podáva (možno) životný výkon. Carter a Cohen sú vtipná vsuvka aj keď v origináli Threnardierovci tak zábavný nie sú...

Nespoutaný Django (2012)

Ďalšia Tarantinovka a ďalší zásah. Django nie je klasický western (napr.hudba má niekedy dosť ďaleko od westernu ale je použitá výborne) je to skôr podsta žánru ako takému a vidno že si týmto režisér plnil svoj sen. Filmu vládne (opäť) Christoph Waltz (spoiler! -mrzel ma jeho predčasný odchod z obrazu) ale ostatní tiež hrajú výborne obzvlášť DiCapriov záporák je správne slizký a vyšinutý. Druhé zhliadnutie isté ... 95%

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Po druhej časti som túto sériu zavrhol no rozhodol som sa že tejto časti dám šancu. Šiel som na to teda do kina a ... Vcelku som sa bavil, síce som minulé diely nevidel ale to vôbec nevadilo. Film plynul celkom dobre a rýchlo, efekty nič moc - všetko CGI,tupé dialógy, scéna boja efektívna, plná dekapitácií (aj keď úplne bez akejkoľvek krvi) dokonca sa mi páčilo aj to kam smeroval koniec.Ale potom... SPOILER: Stalo sa to čo sa stať nemalo a koniec teda bol plný klišé, presladený skrátka nič moc pre mňa. Asi najlepšia časť série (čo nie je bohvie aká výhra).

Prometheus (2012)

Ako fanúšika sci-fi a Votrelca zároveň som za tento film veľmi vďačný pretože dobré sci-fi tu už dlhšie nebolo. Film krásne graduje a nakoniec odpáli finále ktoré ma úplne unieslo. Čo sa mne osobne nepáči je že všetci tento film porovnávajú s Votrelcom pretože tieto snímky sú odlišné a odkazov na Votrelca je naozaj málo. Noomi Rapace ma už v Mužoch ktorí nenávidia ženy uchvátila a tu ma len utvrdzuje v jej kvalitách a takisto Michael Fassbender ktorý reaguje tak chladne na všetko skrátka vau. Vizuál celého filmu je úžasný. Nebyť niektorých nelogičností dám 5* no takto len za 4*

Noc hrůzy (2011)

Bol som vcelku zvedavý na tento film prestože mal tu na csfd dosť rozdielne kritiky .Originálny Fright Night som nevidel tak som si v kľude sadol k televízoru. Musím uznať sklamaný som nebol. Práveže som sa výborne bavil, aj keď väčšinou len kvôli Colinovi Farrellovi ktorý je ako upír bezchybný + David Tennant . Som rád že v tomto filme je upír konečne charizmatický a nie len vraždiaci stroj ako vo väčšine filmov. Efekty nie sú na bohvieakej úrovni ale mne to ani moc nevadilo. U mňa dobré.

Věc (1982)

Klasika ktorá vtiahne hlavne mrazivou atmosférou a pocitom že vôbec nemáte tušenie kto z postáv je ona Vec . Hudba a réžia vynikajúca ,Kurt Russell tiež hrá výborne + postavy sa skoro vobec nechovajú dementne ako to býva zvykom takže u mňa 90%. Len škoda že v súčastnosti sa takto kvalitné horrory už skoro netočia

The Angry Video Game Nerd (2004) (seriál)

Výborný web seriál ktorý vás nazačiatku šokuje hláškami, no hneď na to sa na nich začnete baviť + niekedy sa aj niečo priučíte o histórií videoherného priemyslu. Najobľúbenejšie diely : Bible Adventures, Inštalatéri nenosia kravaty a Príslušenstvo k NES .