Zenithgirl

okres Trutnov

<< předchozí 1 2 3
    • 19.7.2018  21:32
    Gangsterdam (2017)

Po nepovedeném Taxi 5 mi Francouzi spravili chuť hned 2x Láska bez bariér a Gangsterdam.

• 8.3.2018  11:04
    Tvář vody (2017)

Retro fantasy pohádka pro dospělé.

• 11.7.2017  20:42

Bailey, Bailey, Bailey... Kdo nebere psa jako člena rodiny, nepochopí.

• 24.11.2014  21:44

Star Lord, Gamora, Drax, Rocket a Groot, že vám tahle obskurní partička nic neříká? Nevadí, Guardians nabízí poctivý marvelovský nářez okořeněný velkou dávkou humoru a 80. soundtrack je už jen třešnička na dortu. Dokonce ani český dabing neškodí, naopak je výjimečně povedený. Pro mě nejvtipnější marvelovka vůbec. "I am Groot"

• 6.11.2014  17:43
    Zmizelá (2014)

Jedním slovem? Nálož!

• 10.7.2014  22:48
    Love song (2013)

Pro mě jednoznačně objev roku. Skvělá hudba, zajímavá práce s kamerou - kdy vás nutí slyšet, to co byste měli slyšet. Líbil se mi i způsob vyprávění, kdy se za "příběhem skrývá příběh" a píseň, kterou slyšíte podruhé nebo i potřetí, má uplně jiný smysl. Tři nezapomenutelné scény s Keirou Knightley, která jedním pohledem dokáže vyjádřit uplně všechno. Po dlouhé době konečně nějaký film, který určitým způsobem vybočuje z řady. Už se těším na soundtrack.

• 20.7.2013  21:45

Ani po sedmi letech neztratil svoje kouzlo, naopak zraje jako víno.

• 14.7.2013  01:34

To, že je Quentin Tarantino "vyšinutej magor", tuším delší dobu, ale po zhlédnutí Panchartů, mu nemůžu upřít určitou známku geniality. Nemůžu se zbavit dojmu, že se mu konečně podařilo i přes jeho styl "skládání poct svým modlám" vytvořit divácky atraktivní film, pro mě zatím jeho nejlepší film (Nespoutaný Django zatím neviděn). Na mrazivě kultivovaného plukovníka Hanse Landu, Pitta s jižanským akcentem a do jisté míry specifickým smyslem pro spravedlonost jen tak nezapomenu, o Mélanii Laurent a Shosanině pomstě nemluvě. :)

• 12.7.2013  21:21

Milá retro romantika o tom, jak chudá písařka ke štěstí přišla, v hlavní roli s francouzskými Ewanem McGregorem a Audrey Hepburn. :)

• 7.5.2013  20:14
    Sněhurka (2012)

Komu se líbily Princezna nevěsta nebo Hvězdný prach bude spokojen :) Pro mě jednoznačný vítěz v souboji Sněhurek.

• 8.3.2013  23:24

Po druhém zhlédnutí přidávám hvězdu.

• 29.10.2012  11:17
    Skyfall (2012)

Do kina jsem šla značně skeptická, protože v předchozích dvou snímcích mě Craig nijak zvlášť nepřesvědčil a odcházela jsem nadšená s vědomím, že ten film chci vidět minimálně ještě jednou. Líbil se mi od úvodního song od Adele, přes suchý britský humor, který považuji za největší plus tohoto filmu, charismatického záporáka a ne jen obyčejného slizouna, bond theme, geekovského Q, flirtující Moneypenny, bitku stínů, světlenou show v Šanghaji, varaní hnízdo až po drsné studené Skotsko a závěrečnou bitvu. Rozhodně nejlepší Bond v éře filmů s Danielem Craigem.

• 13.9.2012  13:20
    Základka (TV seriál) (2012)

Je to krátký, svižný a vtipný. Na nic si nehraje, nemoralizuje, netlačí cíleně na city, prostě jen baví. Škoda jen těch 10 dílů, pevně doufám, že přibudou další, protože vidět Evžena ředitelovat, to si nechci nechat ujít. :D Po Comebacku další česká pecka.

• 16.8.2012  19:38
    Město žen (TV seriál) (2009)

Tahle partička je pěkně šílená. Cougar Town nelze k ničemu přirovnat, je to prostě originál. Takže pokud si chcete na chvíli orazit, stačí se pohodlně usadit, pustit CT pěkně od začátku, možná si nalít i "kapku" vína a očekávat neočekávané. "Penny caaaaaaan"

• 16.8.2012  11:17
    Dexter (TV seriál) (2006)

Dexter? Tak to je hodně návyková záležitost. Jakmile vás to jednou vtáhne, už vás to nepustí ven. Musím pochválit překlad dabingu u Debry Morgan., ta mluví opravdu luxusně (zasvěcení vědí), přece jenom fuck v angličtině je trochu nuda, zato v češtině se překladatelé pěkně vyřádili :) a navíc to ještě dává smysl a zapadá do kontextu, za to velký dík. 1.série: Zajímavá zápletka, ještě zajímavější rozuzlení, které však vyvolá víc otázek než odpovědí. 2. série: Dexter zažívá tak trochu krizi identity a navíc mu ještě uplavou pytle ze dna moře, takže hon na řezníka ze zálivu začíná. Ale řekněte nemanipuluje se s důkazy, které svědčí proti vám lépe, když pracujete na oddělení, které vraždy vyšetřuje... 3. série: Dexter si našel kámoše a pro někoho to špatně skončí. Tempo maličko polevuje a kvalita oproti předchozím dvěma klesá. Bohužel zmizely i flashbacky do minulosti, nyní Dexter promlouvá s Harrym jako se svým svědomím. Napadá mě spousta otázek, na které už asi odpovědi nedostanu... (Je Dexter Harryho biologickým synem? Proč si Harry vzal jen Dextera? apod.) 4. série: Zatím jednoznačně nejlepší. John Lithgow velká pochvala, netušila jsem, že tenhle chlápek umí být tak "creepy." 5. série: Dexterovi nastanou krušné časy, ale najde si spřízněnou duši, i když jen na chvíli.

• 12.2.2012  22:50
    Na vlásku (2010)

Chci jen to, co chci :) Od teď bez pánvičky ani na krok. Nejvíc si mě získal Maximus a Pascal. Jinak, co se týče dabingu, tak si u tohoto kousku vůbec nestěžuju. Obecně dávám přednost filmům s titulky než dabovaným verzím, ale pohádka má být, alespoň podle toho, jak to vidím já, odpočinková, takže u animáků vede dabing. Navíc mamá s chorobným strachem ze stáří namluvila a nazpívala Helena Vondráčková, což samo o sobě působí docela úsměvně a když pronáší: ,,už brzy skončí to sladké mámení..." dostává tato replika nový rozměr :D Ivana Korolová, která dabuje Lociku má neuvěřitelně podobný hlas s Mandy Moore, takže režisér Vojta Kotek (sám skromně dabuje Evžena) vybíral na jedničku.

• 24.12.2011  23:13

"Halooo!" :)

• 11.11.2011  14:02

Nesrovnávat tento film s Ženami v pokušení je hrozně těžké a bohužel ani já jsem se tomu neubránila. Byla jsem na film natěšená a očekávala jsem něco podobně hodnotného nebo spíš vtipného. "Ženy" jsou u mě o třídu výš :) o tom žádná, ale na druhou stranu, když budu hodnotit film sám o sobě a nebudu ho přirovnávat, tak se mi moc líbil. Je pravda, že je smícháno hodně žánrů dohromady, což je trochu problém, když očekáváte komedii, ale když se člověk odpoutá od očekávání a nechá se unášet filmem - paráda. Další plus jsou pro mě pěkná panoramata Prahy :) to mě vždycky dostane. Ještě se mi líbila návaznost na "Ženy" v podobě songu od Charlie Straight.

• 15.6.2011  19:43
    Comeback (TV seriál) (2008)

Seriál mě naprosto nadchnul, je pravda, že začátek byl malinko slabší, ale díl po díle se zlepšuje. Můžu doporučit např. díly Simonina volba, Koprovka, Berňák, Krev pop a slzy, Komu zvoní hrany, nebo třeba Zlatá ledvina,... Nejvíc se mi líbí postava, kterou ztvárnila Simona Babčáková, neobjevuje se zas tak často, ale když už, tak to stojí za to, co replika to hláška. Comback není další pokus o napodobeninu amerických sitcomů. S nadsázkou a ironií kritizuje uspořádání a fungování české společnosti, někdy až příliš pravdivě :)

• 21.9.2010  23:57

Prostě nářez! O zápletku nejde, takže vůbec nevadí, že film je průhlednej od začátku až do konce, ale 90% filmu tvoří naprosto úžasný taneční čísla, díky kterým zapomenete úplně na všechno včetně gravitace :-) Dvojčata z Argentiny nemají chybu a Adam G. Sevani v roli Moose prostě exceluje. Nejlepší scéna filmu - jednoznačně tanec na ulici.

• 1.7.2010  10:21
    Robin Hood (2010)

Když jsem poprvé slyšela, že do hlavní role obsadili Russela Crowe, nějak jsem tam toho Robina Hooda neviděla a Mariana má být přece éterická bytost, což Cate Blanchett umí, o tom nás přesvědčila už v Pánovi prstenů, ale ty dva jsem si nějak neuměla dát dohromady. Robina Hooda jsem si totiž spojovala s mojí zatím nejoblíbenější verzí s Kevinem Costnerem. Avšak film mě překvapil a uchvátil tak, že se mi líbí mnohem víc než zmiňovaná verze. Oběma hercům role sedí a jiskří to mezi nimi a nejde jen o romantickou pohádku, ale o poctivý romanticko-dobrodružný historický film.

• 26.9.2018  22:33

Situační humor A. Polívkové nemá chybu a s M. Hádkem tvoří skvělou dvojici. :)

• 11.8.2018  11:11

Colombo á la Hitchcock

• 4.6.2018  08:28

Netradiční Colombovka.

• 14.5.2018  21:22

Česká verze Bridget Jones? Naivní lehká oddychovka. Hvězda navíc za Brutusáky.

• 26.2.2014  17:18
    Sólokapr (2006)

"Dorky" Johansson, nařachanej Jackman a hláškující Woody, co víc si přát...? :)

• 1.9.2013  00:14

Sympatičtí herci, bezva hlášky, ale jinak jeden velký průměr, označení "komedie roku" je hodně nadnesené... Hodnocení: 3,5 *

• 14.5.2013  12:21
    Iron Man 3 (2013)

Já vážně nevím 4 hvězdy nebo 5? Asi se na ten film budu muset podívat ještě minimálně jednou... :)

• 21.3.2013  21:39

Too much pressure for one little girl.

• 12.9.2012  14:28
    Dokonalý podraz (TV seriál) (2008)

<< předchozí 1 2 3