Hvězdný prach (2007)

Příjemné, nápadité, zajímavé zvraty, občas překvapení/ De Niro/. Trochu jsem se obával, že půjde o další shitovou záležitost typu Zlatý kompas, ale naštěstí se obavy nepotvrdily.

Ray (2004)

Charismatický člověk ,nelehký život,excelentní hudební doprovod. Režie,scénář,Jamie Foxx na výtečnou.Nutno vidět. Oproti Walk the line/Cash/ o 1 třídu lepší.

Transformers (2007)

Vizuální stránka na 5+,ale děj místy značně pokulhává, navíc občas Bay film zbytečně zlehčuje.Přesto opět pochvala za převlekové scény-stojí za to vidět některé sekvence opakovaně. Dalo se z toho vytěžit více.

Americký gangster (2007)

Sonda do organizovaného zločinu. Natočeno spíš dokumentárním stylem, o to děsivější jak lze snadno propojit peníze a moc.

Muž proti muži (2006)

Zajímavý western,vynikající obsazení,oba hlavní představitele rád vidím. Místy značně brutální, ale celkový dojem přízvivý a rozuzlení překvapivé.

Velkej biják (2007)

Kompilát Pottera,Karlíka a Letopisů. Pokud k tomu přistoupíte s nadhledem jako k parodii,budete se výtečně bavit.Pro mne příjemné překvapení.

Most do země Terabithia (2007)

Jednoduché téma, zdánlivě se nic neděje a najednou jste na kolenou. Takhle mě naposled dostalo Million dollar baby.

Zkrocená hora (2005)

Filmu jsem se dlouho bránil.Homosexuální tematika mi není moc blízká, ale film je vynikající, kamera se nesnížila k laciným záběrům, doporučuji. Dříve tabu, nyní pohled skrz prsty. Nemají to lehké.

Sejmi je všechny (2007)

Strhující akce, která vás nenechá vydechnout, Owen je neúnavná smrtící mašina, hudba umocňuje rychlost děje. Tak jako na horské dráze, ani tady nehledáte myšlenku-je to spíš adrenalin. Pokud si film pustíte znovu-začnete si vychutnávat jemnosti a detaily,hlášky a gesta. Paul Giamatti je kouzelný.Přidal jsem 1+ :o)