Amazing Spider-Man (2012)

Moje výhoda je jasná,Raimiho Spider-Many jsem nikdy dvakrát nežral a tudíž jsem na restart mohl jít s tím, že mi rozhodně žádnou osobní kultovku nezprzní.A Marc Webb mi nakonec zrod pavoučí legendy ukázal mnohem modernějším,zábavnějším a drzejším způsobem,než deset let nazpět.Spidey konečně pořádně hláškuje,Emma Stone je mnohem víc hot než Kirsten Dunst a celý film svižně upaluje vstříc novým zítřkům a novým dílům,ve kterých se bude režisér konečně moci oprostit od mantinelů originu a já mám takový pocit,že až Webb skutečně nebude tísněn,mohl by nám předvést ultimátní komiksovku,která se definitivně distancuje od předchozí trilogie a předvede nám plnokrevnou novou zábavu.Tady přeci jen bylo nadšení malinko bržděno pachutí již viděného.Jinak ale velká spokojenost.

Americká noc (1973)

Jeden z nejůžasnějších filmů o filmu vůbec.Takhle krásně se z lásky k pohyblivým obrázkům uměl vyznat jen Truffaut.

Američan (2010)

Už v Control dokázal Anton Corbijn,že umí úžasně malovat krásné obrazy a pojit je s filmovým vyprávěním.Američan má své mouchy,jako asi každý podobný experiment,ale ty nakonec dokáže zahladit Clooneyho charisma a režisérův talent.Ve výsledku velmi dobré,škoda předvídatelného konce,mohlo to být vynikající.Corbijna každopádně dál sledovat.

Anakonda: Honba za krvavou orchidejí (2004)

První Anakonda pro mě díky své vážnosti byla mnohem větší utrpení,tohle je už čisté a přiznané béčko,sice prasácky natočené i zahrané,ale to k tomu patří.I podprůměr je v tomto případě docela úspěch.

Andělé a démoni (2009)

Šifra se ještě dala vzít na milost jako přetažená,ale vcelku solidně natočená detektivka.Andělé a démoni jsou ale jen nablýskaná nuda,ke které naštěstí hraje úchvatná hudba,která film vytahuje z odpadu.Nevím jestli to má Hanks a Howard zapotřebí,ale tohle jim dokážu odpustit jenom když se podívám na všechny ty skvělé filmy,které natočili před tím.Děs a hrůza!

Andělé v Americe (2003) (seriál)

Podobný televizní projekt nemá obdoby.Famózní herecké obsazení,velký režisér,řádně sponzorované.Nic jiného než absolutní pecka z toho vzejít ani nemohlo.

Angel Heart (1987)

Zatraceně stylový mysteriózní noir.Parker dokázal mistrně navodit atmosféru a precizně vygradovat celý temný příběh až do zdrcujícího závěru.Skvostný Mickey Rourke tehdy dokazoval,jaký je talent a De Niro dokázal na minimálním prostoru načrtnout postavu,kterou jen tak z hlavy nevyženete.Brilantní kus filmařiny.

Angelika, markýza andělů (1964)

První Angeliku mám rád.Je dobrodružná,zastydle romantická,s krásnými ženami a charismatickými muži.Je to spíš guilty pleasure,ale za tohle se osobně zase až tak nestydím.

Anglický pacient (1996)

Mnohými je tento film shazován jako přetažený kýč.Neprávem.Abglický pacient je dokonalá ukázka čisté a poctivé filmařiny,velkolepý příběh o životních láskách přizdobený bezchybnými hereckými výkony a nádhernou výpravou.Pro mě skvost.

Anna Karenina (2012)

Sterilní drama,které je možná dokonale komponované a řemeslně fascinuje,ale z plátna na mě nedýchla jediná přesvědčivější emoce.Do rolí mi nesedli herci a Wright si možná po předchozích úspěších na poli knižních adaptací až moc věřil.Tak jako tak až příliš akademické pokoukání a po moderní Hanně i zklamání a režisérův výrazný krok zpět.