Agent Palmer: Případ Ipcress (1965)

Vysvětlete mi jednu věc.Jak dokázal Furie natočit tento film a v posledních dvaceti letech má na kontě jedno béčko za druhým,která absolutně nikoho nezajímají a odvážlivcům,kteří se na ně podívají,můžou způsobit vážnou zdravotní újmu.Agent Palmer je špičkou mezi špionážními filmy,ve kterém eceluje Michael Caine,který má skvělý příběh a hlavně styl! Jeden z velkých paradoxů filmových dějin.

Lak na vlasy (1988)

Geniální věc,je škoda,že většina lidí zná pouze remake.Jakkoliv se povedl, tohle je lépe natočené, chytřejší, ucelenější, prostě lepší.

Profesionál (1981)

Atypická belmondovka,která nepostrádá vtip a šarm těch předchozích,ale její začátek a konec se vzpírá veškerým pravidlům,které tyhle filmy s největším francouzským sympaťákem kdy vytvořily.Právě proto mě tak dostala a řadím ji k tomu nejlepšímu z proslulé francouzské kriminální školy.

Maratónec (1976)

Geniální film,který nemá slabá místa,graduje od začátku do konce a Dustin Hoffman opět dokazuje,že je nejlepším hercem všech dob.Skvost,který při dalších zhlédnutích už nefunguje tak dokonale,ale na to první se prostě nezapomíná.

Shaolin fotbal (2001)

Není to pro každého,ale kdo má nakoukáno,nevadí mu trochu šílenější humor a viděl Kung fu Melu,je Shaolin Fotbal ten největší komediální nářez desetiletí.Je to extrémní,je to zhovadilé,je to nářez a já se i posedmé bavil tak moc,že se za to skoro stydím.

Caddyshack (1980)

Vzor vtipné,dokonale fungující komedie.Fakt,že Caddyshack,jeden z největších klenotů a nosných pilířů komediálního žánru,tady má pouhých 64 %,je anomálie,kterou si nedovedu rozumně objasnit.Ramis už nic lepšího nenatočil.

Galaxy Quest (1999)

Parodie neskutečně vtipná,zároveň příjemně inteligentní a skvostně zahraná.Důkaz,že pro úspěch v tomto žánru není klíčové napodobení,ale pochopení parodovaných předobrazů.

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Seriál jsem nikdy nežral do té míry,abych ho označoval za kultovní,ovšem filmové zpracování South Parku boduje přesně v tom ohledu,který se nepodařil Simpsonovým.Peklo na Zemi totiž nepůsobí jako protažená epizoda seriálu naplněná vtipy,které už člověk tisíckrát slyšel,ale regulérní celovečerák,který není pouhým doplňkem seriálu k jehož plnému pochopení musíte mít nakoukané všechny díly.Nejsem si jistý,do jaké míry je to způsobeno muzikálovým provedením,ale ten film jsem viděl už desetkrát a stále mě baví.Dost možná víc a víc.

Zelig (1983)

Woody Allen povýšil mystifikaci na žánr způsobem vídaným doposud jen v Divadle Járy Cimrmana.Zelig je naprosto kouzelný film přeplněný skvělými scénkami,klidně mohl být delší,ale to by se zase podepsalo na jeho smrtícím tempu.Jeden z vrcholů Woodyho tvorby.

Pozor na Harryho (1997)

Allenův nejlepší snímek za posledních patnáct let,možná spolu s Match Point.Originální,vtipné,allenovské až na kost.