G. I. Joe (2009)

Nedosahuje to zábavnosti ani jedné ze Sommersových Mumií,ale oproti Van Helsingovi je to v podstatě blockbuster roku.Každopádně,hloupé to je,ale rozhodně ne takový průser,jak se všeobecně čekalo.

Poznáš muže svých snů (2010)

Všichni,kteří si stěžovali na Užívej si,co to jde,by si měli zajít na tohle,protože právě Poznáš muže svých snů je Woodyho nejslabší film od Melinda a Melinda.Vachrlaté tři hvězdičky zachraňuje jen a pouze silné obsazení.

Krvavé pobřeží (2009)

Je ostuda,že v Evropě se divákům místo epického dvojdílného velkofilmu dostalo jen této osekané verze,nicméně kvalitu má samozřejmě i ona.

Pařba ve Vegas (2009)

Osobně netuším,čím si tahle solidně zábavná,ale ničím výjimečná komedie zasloužila ty ovace,které se na ni všude pějí.V loňském roce vzniklo několik mnohem lepších zástupců žánru.

Pátek třináctého (1980)

Možná klasika,ale dnes už přece jen trochu vyčpělá.Vždy dám radši přednost Halloweenu nebo lépe Noční můře v Elm Street.

Výměna (2008)

Technicky výtečné,ale jinak studené jako psí čumák.Formální dokonalost ještě neznamená výborný film a kalkul na Oscary mi u Clinta začíná vadit čím dál víc.Ještěže pak přišel s výtečným Gran Torinem,jinak bych o něm začal pochybovat.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Jako obrovský fanda Wiseova originálu jsem se tohoto remaku hodně obával,nakonec z toho ale nebyl průser roku.Jen trikově solidně udělaná,myšlenkově dosti hloupoučká a ve výsledku vlastně neškodně průměrná zábava.Což nakonec není zase tak málo,jak to vypadá.Mohlo to totiž dopadnout mnohem hůř.

Muzikál ze střední (2006) (TV film)

Tohle bylo ještě docela pěkné osvěžení v rámci TV filmů,chytlavé písničky,hodně hezkých mladých lidí,přesně víte jak to dopadne,prostě solidní guilty pleasure,které na relax bohatě stačí.Další díly ovšem neee!!!

Legenda o sovích strážcích (2010)

Zack Snyder je bezpochyby zručný a talentovaný režisér,který akci zvládá jako málokdo jiný v současném Hollywoodu.Ale jeho problémem je,že neumí poznat onu hranici,kdy už se musí přestat s vizuálními kouzly a je na řadě příběh.Soví strážci jsou v podstatě podobný případ jako 300.Vizuálně v podstatě nemá konkurenci,ale člověk se nezbaví pocitu,že chtěl něco víc než na pohled pěknou,ale prázdnou podívanou.Takže po nich definitivně dělím Snyderovy filmy na liché a sudé.Liché jsou skvělé (Úsvit mrtvých, Watchmen) a sudé pravidelně zklamávají (300, tohle).Tak Zacku,nashle u Sucker Punch a koukej,ať to stojí za to!

Tropická bouře (2008)

V rámci současné komediální tvorby velmi zdařilé,ale já jsem čekal stejný nářez,jakým byl kdysi Zoolander a toho se mi bohužel nedostalo.Kromě výborného Downeyho a geniálních Cruiseových výstupu jsem smíchy zrovna dvakrát neumíral a u pšouků Jacka Blacka jsem se cítil vyloženě trapně a to u komedií rozhodně nemám rád.Takže vlastně docela velké zklamání,když uvážím,že jsem čekal komediální nátěr roku.