Pan Nikdo (2009)

Pokud jste jediný, kdo by mohl znát minulost, a jediný komu na minulosti osobně záleží, ale nemůžete si vzpomenout. Je jednoduché cestovat časem, jako cestovat svými vzpomínkami, a měnit věci, nebo neměnit, protože ať si minulost uděláte jakoukoli, stejně se ocitnete tam, kde jste teď, na konci. Naprosto se to vyhýbá jakýmkoli paradoxům spojeným s "cestováním časem", buď se to stalo, nebo ne... a nebo obojí, dovoleno je vše. Navíc výborná hudba.

Pád do tmy 2 (2009)

Konec jedničky mi přišel jako jeden z těch silnějších momentů. Proto mě béčkově pojatý návrat hlavní hrdinky do temného bludiště moc nepotěšil. Naštěstí atmosféru a pocit stísněnosti se jakž takž povedlo udržet, bohužel ale to, co se povedlo dobíjí věci jako "nedostatek tmy" v místech, kde by nemělo být naprosto žádné světlo(jak mám věřit, že bloudí ve tmě za pomoci kamery s nočním viděním, když o střih vedle je zalitá světlem? - a kde se tam vlastně bralo všechno to světlo ze stropu?), stupidní chování postav (a potvor jakbysmet - opakovaný lekačky začínají nudit) a hlavně absence pocitu bezvýchodnosti - víme už o třech "únikových cestách", kdežto první díl skončil někde hluboko v podzemí bez možnosti návratu.

Neklid (2011)

Harold a Maude jako milostné drama. Ovšem bez věkového rozdílu a méně optimistický a vtipný oproti starší předloze. Naopak se snaží být přespříliš smutný a depresivní, až je to znát na věrohodnosti - a takové citové vydírání nemusím.

Mrtvý vesmír (2008)

Hru jsem nehrál. Takže jsem spíš sledoval, kolika jinými (mnoha) filmy se tvůrci inspirovali. Atmosféra nebyla špatná, celkově ohraný příběh.

Minoes (2001)

A mě se zrovna mačičky páči. A když se tu jedna kočka promění do kočky v zeleném a všude kolem běhají kočky a koťata... nemůžu hodnotit jinak :D Příjemná, srozumitelná(viděno v originále bez titulků, a ani mi to nepřišlo) pohádka u které netřeba moc přemýšlet.

May (2002)

Výborný snímek! Křehká, jemná, nesmělá, drobet psychotická May s morbidní fantazií a se zálibou v anatomii, hledá přítele, kterému nevadí, že je "divná". Podobný film: Carrie - a vůbec ne proto, že hlavní představitelku v remaku hrála taky Angela Bettis (které očividně podobná role perfektně sedí), čehož jsem si všiml až dodatečně. Ten kraťas "Jack a Jill" během filmu byl prostě "sweet";).

Fish Never Sleep (2002)

Lidi, nebuďte jako ryby a jděte spát... Jinak jako ryby dopadnete.

Anatomie pekla (2004)

Anatomie pekla boří tabu ohledně sexuality, odhaluje lidskou intimitu i (nebo lépe řečeno především) se vším sprostým, nechutným a... naprosto přirozeným, co může lidské tělo a lidské touhy nabídnout. Ale přestože, nebo právě protože nic není černobílé, tahle "studie" si bere na paškál právě tu odvrácenou stranu přirozené lidské sexuality, tu plnou nudy, opovržení a odporu, a dávkuje ji plnými doušky, ať se divák tím hnusem zalkne. No, není to ideální pár? Ona se jemu hnusí, ji to vzrušuje, on nechápe a fascinuje ho to. Bohové žel snímek strhává příliš letargické chování ústřední dvojice, jakkoli to bylo úmyslné, a přespříliš filozofující dialogy, které prostě do huby nesednou a měly zůstat v knize. Přes to všecko je to stále o několik tříd skutečnější a méně morbidní, jak některé zdejší komentáře.

Alicia (1994)

Chce to vidět víckrát. Napoprvý je vidět hlavně ten hnus, ale potom s odstupem tam nacházím myšlenek a "informací" až přespříliš.

Películas para no dormir: Para entrar a vivir (2006) (TV film)

Masakr. SIce místy přehnaně hysterické chování postav a zbytečně rozklepaná kamera působí trochu rušivě, ale odpuštěno. Těším se na poslední dva Pelikulasy :)