Lesy (2006)

Tak přišel jsem, viděl jsem, jen proto, že jsem chvíli předtím shlédl May taktéž od McKee. Zklamalo mě, že občas docela dobře budovaná atmosféra je hned vzápětí zabitá nesmyslným chováním postav, celý děj je jeden velký vykonstruovaný nesmysl a ke konci mi bylo naprosto jedno jak to dopadne. Navíc bytostně nesnáším, když mi "hlasy" nepřetržitě spojlerujou, ale to je možná i vina dabingu ;)

Krise (1939)

Dokument mapující vzestup nacistické moci v předválečném Československu a neméně důležitě zachycující tehdejší každodenní život, hrdost na demokratický stát, kde všechny národnosti žily v míru, a víru tehdejších lidí, že demokratické principy a vzájemná spolupráce se nepodvolí fašistickému šílenství a propagandě. Původně se měl točit hraný film, ale naštěstí si tvůrci včas uvědomili situaci, ve které se ocitli, a rozhodli se natočit dokument - a zachytili tak události předcházející rozpoutání světové války, kterou tehdy mohli jen tušit, ale nemohli předpovídat její rozsah. Možná je škoda, že nezůstali déle a nepokračovali v natáčení, ale díky za to, že se ten materiál vůbec dostal ven. Že film působí propagandisticky, emotivně - což někomu může vadit? Ano, naštěstí ale stále zůstává objektivní a omezuje se jen na závěr typu "válka je zlo, chceme žít v míru". Síla agresivní a drzé nacistické propagandy je myslím z historie (a z tohoto filmu) zřejmá, a strach a neschopnost "spojeneckých" zemí jí oponovat a tvrdě rozcupovat také. Mělo by se promítat v hodinách dějepisu.

Správná dívka (1967)

Viděl jsem to ve verzi pro kina včetně úvodní pětiminutový předehry a s přestávkou. Je to vtipná komedie - parodie (i když trochu více "nekorektní" k číňanům/nejen) hlavně díky udivenému kukuči Julie Andrews. Z dnešní doby pobaví obzvlášť tehdejší móda, přecijen je to Naprosto moderní Millie. A stepovací výtah nezapomenutelný :)

Klíče od pevnosti Boyard (1990) (pořad)

Jako malý jsem se na to vždycky těšil, a nedávno, když to běželo, jsem rád jeden díl zavzpomínal.

Čarodějky (1990)

Strašidelná pohádka (rozuměj horor) mého dětství. Děsivá hudba, děsivé masky. Navíc Rowan Atkinson a moje oblíbená Jane Horrocks, sice ve vedlejších rolích.

Souboj (1991)

Začátek působí jako milá komedie, ale pak Eddie procitne a začne dotyčnou ošklivku Rose přesvědčovat, že není zase tak ošklivá, že se mu vlastně i líbí a nejde mu jen o sex. Ne, nemyslím, že ji tehdy miloval, ale je to jediné co mu nakonec zbylo, něco co předtím zahodil. Hezky napsal: nascendi

12 opic (1995)

Jedno z nejlepších scifi, kterému je obtížné na poprvé porozumět. Stojí převážně na výkonech Bruce Willise a Brada Pitta a – jejich šíleném přehrávání. Mám za to, že kdyby to pojali "uvěřitelněji", utrpěla by tím atmosféra, kterou se filmu podařilo navodit. Výborný zvuk, obzvláště nezapomenutelná ústřední melodie.

Dinotopie (2002) (seriál)

Příjemná pohádka. Ale. Doporučuji se podívat po stejnojmenné plně ilustrované knize. Ty ilustrace, skoro jako průvodce po možná existující ztracené zemi, zachycují mnohem komplexnější a barvitější svět - nezfilmovatelné. A to je důvod, proč jsem se na tento miniseriál podíval - a zároveň je to důvod, proč jsem trochu zklamaný.

Metropolis (1927)

Mě vždycky v těchto starých filmech šíleně irituje naivní chování a přehrávání hlavních postav (Freder, Marie), narozdíl od vedlejších postav. A zároveň je na tom něco úžasnýho, protože jakkoli je ta vize světa zajímavá sama o sobě, tohle je to, co film zbavuje takové té očividné nadčasovosti, a dělá z něj zážitek z jiných vzdálených, podivných a nepochopitelných dob...

LazyTown (2004) (seriál)

Nerozumím tomu hodnocení a u některých komentářů si říkám, co vymývalo mozek vám? :D Ale jo, chápu to, je to příliš veselé, barevné, pozitivní, je tam málo násilí, zlo je potrestaný a přitom se padouch nesvíjí v louži krve, upozorňuje to na špatný lidský vlastnosti jako lenost, chamtivost,... a propaguje zdravý životní styl, sport, kamarádství... a vytváří to dětem špatné pojetí o skutečném světě - hanba! A navíc pořád ty příšerně zábavný, vlezlý a návykový písničky, při kterých máte taky chuť skákat jak ten Sportakus. http://www.youtube.com/watch?v=0jDz8ObTogQ Pokud tu zmiňujete, že to má slabou zápletku, uvědomte si, že je to pro děti - nemám pocit, že má třeba takový Krteček zápletku složitější než tohle, nehledě na jinou dnešní produkci pro děti. Přesto jim obojí pustím raději než Transformers nebo jiný podobný stupidní film. Čest! A pět a půl pračky Whirlpool, značka vítězů ;-) (Info na okraj, na IMDB to má cca 60%)