Vyměřený čas (2011)

Nejvíc jsem byl zvědavý, jak vysvětlí technické potažmo historické detaily vzniku onoho časového omezení. To mě poměrně zklamalo, historka na půl minuty o jakémsi genetickém vylepšení - nuda, nuda, nuda. Myšlenka zajímavá (něco jako ve starověkém Egyptě, kde bylo měnou jídlo - holt ošidné), "nemám čas" získává nový rozměr, bohužel stejně fungujících dystopií je zfilmováno fůra, proto není těžké domyslet si, jak to dopadne a veškeré napětí je v háji. A zřejmě už nezbylo místo, peníze (nebo čas) na lepší osobní drama hlavních postav a jejich vykreslení, které si pohodě si vystačili s běháním, honičkami auty, střílením a skoňováním toho slova, které hýbe světem.

Transformers (2007)

I kdybych dal demonstrativně "odpad" asi bych s tím pro mě nepochopitelným hodnocením nic neudělal. Proto to neudělám a přiznám, že po vizuální stránce to byla paráda a některé vsuvky byly celkem vtipné. Bohužel to je z pozitiv asi všechno. Je to 100% komerční produkt, který má jediný smysl a to vydělat $. Po téhle stránce je to opravdu skvěle odvedená práce, každé dítě do deseti let si tam něco najde a dokonce i všechny nesmysly jsou bezvadně vykalkulovaný, aby vyvolaly patřičný emoce a zároveň byly srozumitelné cílovce: děti, které donutí rodiče vzít je na to do kina.Bohužel deset mi bylo už docela dávno a ani jsem při tom "nevypnul". Naprosto zbytečný film a jedna hvězdička mimo jiné za to, že jsem to dokoukal na jeden zátah a taky za to, že jsem měl možnost vidět "vrchol techniky" velikosti paneláku, jak se vyhýbá letící raketě sérií akčních kotoulů :D

Terminator Salvation (2009)

Nevím, za co dávat hvězdičky, těžká volba. Jedna hvězdička za Železného muže osobně, první prototyp, model de-luxe ;- (víc si nepotřebuju z filmu pamatovat "Jo, byl tam.") A to je asi všechno. Nestydatá vykrádačka kdečeho, včetně prvních dílů.

Technotise - Edit a já (2009)

Akční vložky, často nelogické chování postav a zjednodušované závěry, nad kterými není žádný prostor k přemýšlení - a postavy se o to ani nesnaží (tak jsi umřela, to je smutný, ale teď jsi zase živá, to je dobře) - to mi příliš nesedlo a docela mě to nudilo. Věřím, že jinak dobrá animace i příběh, by snesly trochu více scifi a méně metafyzična.

Stvoření (2009)

Hrozná nuda, žádný napětí, jedna "indicie" za druhou a takzvaní "experti" se pořád a stále tváří, že nevědí co se děje a snaží se zbytečně napínat... až to vyšumí. Nejlépe to asi vystihl v diskusi Dudek :) protože tak se po tomhle filmu cítím, škoda tý přehnaný autocenzury... Jinak bacha, český dabing je celkem síla. V jedný scéně (nejméně) si trošku popletli role, to asi ty dlouhý vlasy :D

Bitva o planetu Terra 3D (2007)

Trochu jsem doufal, že si v průběhu filmu zvyknu na to, že jsou na lidský straně samý namakaný tvrdý chlapi, jeden jak druhej. V Planetě51 to šlo, tam to bylo vtipný. Hodně předvídatelný děj, nevýrazný charaktery, nesmysly do očí bijící, žádný originální nápady. A všudypřítomná mlha.. Škoda.

Planetes (2003) (seriál)

Na tenhle seriál jsem si vzpoměl, když nedávno proběhlo medii, že se hledají způsoby, jak vyčistit nebe od množícího se svinstva. Až na dětinské chování postav (nejen) v prvním dílu je to skvělé scifi!

Pioneer One (2010) (seriál)

Tak druhý díl to trochu pozvedl. Ale pořád se nemůžu ubránit pocitu, že jim všechno prochází nějak moc snadno, prostě si to plyne pořád stejným tempem bez větších zádrhelů. Těším se konečně na nějaký ten zvrat a trochu napětí. :)

Peříčko (1997) (pořad)

Mě napadá, koukal na to vlastně někdo, kromě puberťáků, pro které to bylo "zakázaný ovoce"?

Películas para no dormir: Cuento de navidad (2005) (TV film)

Škoda, že začátek je trochu roztahanější a konec příliš hopem. Pořád si ale drží vynikající atmosféru, kterou jsem měl u všech "pelikulasů". Všechny zombies budou litovat dne své smrti! x-)