Noc na Zemi (1991)

Pět taxikářských "městských legend" z různých měst a zemí. Nejde o víc, než o rozhovory taxikářů se svými pasažéry, takže žádné (přehnané) drámo, ale milé lidské příběhy - příjemně se na to dívá. Nechal jsem si zvednout náladu.

Horší než smrt (2007)

Není to špička britskýho humoru, občas jsem se celkem dobře nasmál, ale některé přehrané pokusy o vtip vtipné nebyly, a jak se začaly vytahovat z rukávu zbytečné nechutnosti, a opakovat vtipy, přešlo mě to. Pořád ale dobrá komedie, horší čtyři hvězdy, neboli tři.

Half Nelson (2006)

Zajímavý téma, zajímavá pointa, výborně zahraný, cítil jsem, že Gosling je naprostá troska, větší jak ten nejspodnější dealer. Přesto bych uvítal trochu kratší stopáž (nebo trochu víc děje). Smysl těch lidskoprávních vsuvek jsem bohužel nerozšifroval, takže je považuju za jakýsi nešťastný a zbytečný úlet... Strašně rád bych dal čtyři hvězdičky, protože téma mě zasáhlo. A tak je tedy dám. // K názvu: Poloviční Nelson. Kromě toho, že se jedná o jednoduchou formu zápasnického chvatu, přeneseně se tak říká i technice vyjednávání, kdy se při náznaku zájmu/"nákupních signálů", přechází hned k uzavření dohody/obchodu - bez dalších keců a přesvědčování.

Dům duchů (1993)

Místy příliš roztahaná sága mapující osudy několika generací rodiny Truebů. Někdo tu psal, že je kamera příliš statická, že v tom není žádný pohyb - mě to kupodivu k tomu filmu sedělo. Co mi ale nesedlo je nevyužitý potenciál "schopností" Clary, ale tak už to v životě chodí - sebevětší moc neznamená nic před těmi posledními okamžiky plnými osamělosti a zklamání, a že by o tom Esteban mohl vyprávět...

Goyangyi : jookeumeul boneun doo gaeui noon (2011)

Hlavní devizou téhle jinak ucházející lekací duchárny jsou roztomilé kočičky a ještě roztomilejší koťátka. Lekačky fungují, a je jen dobře, že se kamera nesnaží v první chvíli šoku uhýbat, ale snaží se donutit uhnout pohledem mě - takže dlouhé děsivé pohledy na "zlo", které nezmizí po prvním mrknutí, potěší. Škoda je jen těch digitálních hrátek, obzvláště ke konci, které příliš přesvědčivé nebyly.

Všechno je sračka (2009) (studentský film)

Je to sračka. Doufám že se s panem autorem shodneme...

Hrob světlušek (1988)

Citový vydírání? Jsem alergický na filmy, co se mě snaží vydírat nebo rozbulet, ale tady jsem nic takového necítil - bulel jsem dobrovolně. Od začátku je naprosto jasné, jak to dopadne, ale stejně jsem cítil jakousi naději, že přeci není možné něco takového dopustit. Film není o válce ani proti válce, je o lidech, a není to nic hezkého.

Batman začíná (2005)

Byl jsem překvapený, jak mě film bavil, i když jsem nic nečekal. První jsem viděl Temného rytíře, a obojí jsem dlouho odkládal, protože jsem nevěřil, že by mě to zaujalo víc jak starší Burtonovo zpracování. Už po temném rytíři jsem měl rozporuplné pocity - je úžasné, jak realisticky vše vypadá, pastva pro oči, ale mě tam prostě chybí ta batmanovská atmosféra, která dýchá ze starších filmů - a v tom jsem se, přes veškeré kvality a zábavnost filmů utvrdil. Proto subjektivně za ***.

Tanec v temnotách (2000)

Bylo to depresivní a neskutečným způsobem mě to mučilo. Měl jsem pocit, že se mě snaží roztrhat na kousíčky (a ty pak házet do žhavýho oleje). Opravdu intenzivní emocionální zážitek. A to je na druhou stranu škoda, dívat se dvě a čtvrt hodiny na holku, jak si s tím svým smířeným úsměvem nechává zasazovat jednu křivdu za druhou proti zdravýmu rozumu a hlavně proti mojí vůli, jakožto diváka, to hraničí s vydíráním a No prostě jsem hrozně zdeptanej a ten film jen tak nezopakuju. Tohle je více méně pozitivní příspěvek ;) kdyby byl někdo na pochybách. 4*