Fame - cesta za slávou (2009)

Tak trochu vývar z původního filmu. Dějová linie zůstala zachována, ale spousta silných momentů je z děje odstraněno, a místo vyplněno kupou klišé z tuctových romantických teen komedií. Hlavní postavy oproti originálu prakticky nemají žádné problémy, žádné osobní drama, žádné hluboké emoce, učitelé je plácají v jednom kuse po zádech. A vůbec k obsazení, docela zábavná věc oproti předloze. Přišlo mi, že nejprve se vybírali herci tak aby alespoň trochu připomínali původní charaktery, a ti potom o jednotlivé role losovali bez ohledu na pohlaví, bez ohledu na to jestli hraju na klavír nebo zpívám, protože nejlepší je přeci dělat obojí a můžu tak suplovat několik dalších postav. Jak jinak si vysvětlit ten hrozný guláš? Nevidět oba filmy v jeden den, asi bych se spokojil s tím, že je to tuctový teen slaďák a nebyl bych tak zlej ;)

Vzpomínky (2006)

Ten konec - nerozumím tomu, proč (a jak) se mu to nakonec povedlo změnit. Vždyť to staví předchozí děj na hlavu a tenhle laciný happyend je pro mě zklamáním :( Každopádně dobře koukatelná scifi akce. :)

Clementine (2004)

Takhle nějak může dopadnout, když Seagal na dovolený v Jižní Koreji narazí na svůj fanklub (to "vyznání" Sa-Rang těsně před titulkama mluví za vše). Na rovinu se přiznám, že kdybych nevěděl, že se Saegal ve filmu prakticky neukáže, nejspíš bych se na to ani nepodíval, nejsem rozhodně fanda ;) Nejvíc zklamán bude ten, kdo se na něj těšil. Já od filmu čekal to nejhorší, proto jsem byl překvapený, že přes často stupidní dialogy, scény, co by se spíš hodily do závěrečných titulek jako "zkažené", přes momenty, co se pokoušely něco silného sdělit, ale vyzněly komicky nebo trapně... přes to všechno jsem se dost dobře bavil. Prostě nesmíte tenhle film brát vážně a nesmíte od něj cokoli čekat! Subjektivně nejlepší film se Stevenem, co jsem zatím viděl. :)

Caprica (2009) (seriál)

Drží se stylu, kterým pracovala BSG. Včetně občasné utahanosti, slepých dějových linek, nečekaných a překvapivých zvratů a "obratů". Což může být plus, pokud se líbilo v BSG, nebo minus, pokud se vám to z původního seriálu "přejedlo". Já jsem tak napůl, tak je mi smutno, že další série údajně už nebude. Přeci jen jsem navnaděný, když vím, že zbývá deset let (pokud se nepletu) seriálového času do konce první války s cylony, což je hrozně dlouhá doba.A první serie zůstala takhle otevřená...

Báječná léta pod psa (1997)

Tuhle knihu mám doma třikrát, levnoknihové vydání z nějakých novin, s obálkou z tohodle filmu. Ještě jsem neměl chuť vybalit je z toho plastového obalu. :-/

Namai (1997)

Jistě má tenhle film nějakou uměleckou, filozofickou hloubku... A nepopírám, že mě podobné filmy zajímají. Ale já se tak nudil! Ono se tam vlastně nic neděje - sice dost podivným a někdy zajímavým způsobem - ale většinu zaplní statické záběry na někoho, chůze někam, něco dělané pomalu a pořád dokola a pohledy do blba. Za tu šouravou chůzi, kterou vesměs všichni provozovali jsem je měl občas chuť proplesknout.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Tak jsem znovu shlédl celý seriál, nově včetně třetí řady. A nechávám své hodnocení, přestože mě seriál baví. Třetí řada, respektive přelom druhé a třetí řady ztrácí epizodnost a místo toho směřuje k velkolepému finále, které je bohužel dost natažené a klidně by ho pozřel dvouhodinový film ;) Nechám se překvapit čtvrtou řadou.

Divnovlásky (2008) (TV film)

Velice zbytečný film. Ale musím přiznat, že jsem se docela řehtal - až mi bylo trapně - a tak jsem to nakonec přežil ;)

Solaris (2002)

Pardon, já při tom několikrát usnul (možná to byl záměr:). Lemův Solaris jsem přečetl na jeden nádech - sice nejsem nijaký příznivec doslovné předělávky podle knihy, a vím, že první viděná/čtená verze bývá obvykle "lepší" - ale tenhle film je tak neskutečně roztahaný a z předlohy je zjednodušeně vydestilovaná hlavně ta vztahová část a navíc založená převážně na dlouhých dramatických nechápajících pohledech hlavních postav. Sice to místy hezky vypadá, ale atmosféra žádná a filozofický vývar naprosto bez chuti. Úplně mě to odradilo podívat se na tu starší ruskou verzi :( Sakra.