• Pohádka

Soudce (2005) (TV film)

Jak mohl Perez takhle ztrapnět? Těšila jsem se na fr. krimi, ale bylo to velmi slabé.

Templáři (2011) (seriál)

Tento typ dokumentů mám velmi ráda. Bohužel se nejvýznamnější objev archeologům podařil až v poslední den expedice. Možná měl tedy producent počkat na další sezónu. Co mě ale překvapilo, jak se v okamžiku, kdy se pod zeminou začala rýsovat lidská lebka hned všichni domnívali, že jde o templářského rytíře. To jsem nepochopila. Vždyť to mohl být i voják protistrany. Dalším neomluvitelným mínusem je nestrannost komentáře. Již zde v obsahu:"islámští válečníci zmasakrovali osm set křesťanských bojovníků". Jakože zlí zmasakrovali hodné. I v dokumentu samotném se říká, že dohoda byla jasná, brod bude všech. Ale Templáři ne. Bez ohledu na dohody si tam postavili pevnost a začali území kontrolovat. Tak čemu se pak diví. V dokumentu vůbec nezaznělo, že si za následky mohli sami.

Robin Hood (2010)

Film mě začal bavit až ve chvíli, kdy Robin přináší královskou korunu princi Janovi (Bezzemkovi), kterého velmi dobře a vtipně zahrál Oscar Isaac. Do té doby je Robin poněkud nenápadný. V recenzích oslavovaná Cate Blanchett je tak vychrtlá, že se na ni téměř nedá dívat. Přesto má Marion sil dost a se vším si poradí lépe než kdejaký muž na jejím panství. Tato skutečnost nabude opravdové trapnosti na konci, kdy se Marion ve zbrani vrhá do bitvy a seká hlava nehlava, že vojáci mají co dělat. McFadyena jsem vůbec nepoznala a jako šerif je zcela nevýrazný. Kdyby tam nebyl, nikdo si nevšimne. Robin Hood je neslaný nemastný, jen pár okamžiků připomene doby minulé. A tak oceňuji jen scény Eleonory Akvitánské se synem Janem, nástupcem Richarda.

Neobyčejné ženy (2011) (seriál)

Díl o Hedy Lamarrové. Velmi naivní komentář, neustále se opakující. Popis jak Lamarrová přišla na svůj vynález je podaný tak naivně, až to celé působí nevěrohodně. Opakující se věty. Uděluji jednu hvězdu, ta druhá je za krásu Hedy.

Jana Eyrová (2011)

Tak jako pan Darcy bude mít vždy tvář Colina Firtha, ujasnila jsem si konečně Edwarda Rochestera. V případě obou je dabing na škodu. A oba krom charismatu mají kolena podlamující pohled. Jana v podání Mii je také přesná. Šedivá a přesto výrazná. Nejvíce jsem se bála Rochesterova tajemství, ale nic přehnaně hororového se naštěstí nekonalo. Fassbender je naprosto okouzlující.

Hvězdná brána (1994)

Zajímavý příběh, výborná podívaná. Bohužel mi dojem kazil neustále rty špulící Spader, který působil tak zženštile, že nějakému románku s místní ženou nešlo věřit.

Princ Bajaja (1971)

Tuto pohádku jsem měla dlouho za divnou, až postupem času ji řadím mezi nejlepší. Musí na ni mít člověk náladu, aby se nechal okouzlit ponurou syrovou atmosférou a krásnou zneklidňující hudbou. Nejvíc mě mrazí při scéně, kdy král po odjezdu princezny sleduje z okna poplašeně létající hejna ptáků a z nedalekých skal se ozývá dračí ryk. Film je úchvatně barevně ztvárněn, spousta krásných scenérií, které se nijak divákovi nevnucují. Kočár s princeznou jedoucí lesem, růžový závoj večer mezi stromy a kapradím, zámek oděný do černého průsvitného tylu...

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Jedna hvězda za krásné záběry z Itálie. Jinak ztráta času a soudnosti. Herectví Julie Roberts se kamsi vytratilo už dávno a ani její záchvaty smíchu to nezachrání. Velkým obloukem se vyhnout tomuto dílu.

Chobotnice (1984) (seriál)

Vzpomínám si, že nejvíce na mě zapůsobilo zvláštní napětí, které se tvůrcům podařilo vytvořit. Tento týden jsem náhodou v tv narazila na 1. díl a je to tam pořád. Pořád ta napjatá atmosféra, charismatický komisař... Neznám jiný podobný seriál s touto atmosférou. Když sledujete, jak se komisař stýká s osobnostmi tamního podsvětí a zkoumá, pozoruje, vidíte tu beznadějnou propletenost, máte z toho pocit, který bych popsala jako 2 minuty před tím než se vám zvedne žaludek.